Boomo Garniszállója

A fórumtagok akváriumai

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.09.27. 12:52

Megpróbálok válaszolni a felvetésekre én is ezeken gondolkodtam

Akváriumok egyenként leválaszthatok lezárom a belépő vezetéket ha biztosra szeretnék menni akkor meg a kilépést lezárom . Így akár ki is lehet szedni egy egy akváriumot.
Kép

Egy akvárium br. 35 literes nettó kB 25 a kifolyó nyílás miatt .Egy körben 6 akvárium kB 150 liter + a szűrő .Eheim 1000 est választatom azzal szeretném kitapasztalni. A fogyasztás felvett w érték szállítót mennyiség nagyon jó szivattyú. Ha 50 % os veszteség van azon se lepődnek meg de ha 450 litert tud az is 3x os vízcsere annak már örülnék. Ha elég a felső 6 akváriumhoz akkor (remélem) egy kisebb szivattyú lesz az alsó 6 akváriumnál. Ha nem akkor sajnos egy erősebb kell a felső 6 akváriumhoz. Vagy levegő pumpa szivacs szűrő és akkor mind a 6 felső akvárium külön álló .De ezt nem szeretném.

Kalkuláció :Állvány szűrő világítás stb. kB ugyan annyi mint a nem fúrtnál .Sokat számít hol hogyan mit menyiért .Ami plusz a fúrás legolcsóbb 500 Ft /akvárium kifolyó nyílás átmeneti idom 200 Ft ragasztós PVC idom és az elfolyó rész szerelvények csövek 200 Ft . A legolcsóbb akváriumonként kB 1000 Ft szerintem és egy szivattyú ára. Sajnos nekem ez több volt. Az átmeneti idom a gyári amit nem kell feltehetően ragasztani az persze drágább.

6 akváriumhoz 450 liter elfolyáshoz elég a 16 os belső átmérő szerintem .De nem kerül sokkal többe ha 3 akváriumonként lesz elfolyó gyűjtő .Összesen 4 elfolyó cső lesz a biztosabbra megyek .Azért nem egy vagy kettő mert pl. a 25 ős vagy 32 es vezeték ezekhez az idomok jóval drágábbak :(( .Tegnap próbálgattam elsőre ugyanakkora elfolyó vezetéket szabtam 3 akváriumhoz .De úgy látom lehet rövidebbeket is az elfolyónak lesz egy esése a leszálló cső felé.
Kép

Nem elől lesznek a csövek ez eléggé csúnya lenne csak amíg szerelgetek így kényelmesebb .A fal kissé ferde van lesz akkora hely hogy beférjen a kezem balról 2 akváriumhoz jobbról egyhez. Az elejétől úgy gondoltam inkább bontható szerelvények legyenek mint fix ragasztós .Így tudok variálni. Ha teljesen rátolnám a falra ( de ez felejtős ) akkor a fenti kifolyó nyílást az akváriumok felet átnyúlva elérem a gyűjtő csöveket meg lehoznám az akváriumok teteje és a felette lévő polc közzé. Vagy pedig annyit ráhagynék az elfolyó csőre hogy az üres akváriumot kitudjam húzni addig amíg szerelgetek mögötte,de ha ez sem jó akkor sajnos ha egy akváriumot szeretnék kiszedni variálni akkor a polcon lévő másik kettőt is le kell ürítenem teljesen vagy addig hogy tudjam mozgatni de ezt kihagynám persze. Inkább benyúlva szerelgetném ha nagyon kell.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.09.27. 15:42

Gondolkoztam amiket irtatok. Szerintem is lényeges hogy egy egy akváriumot le tudjak választani a többitöl. Bejövö vizet lezárom ez egy értelmü. Kilépésnél meg talán a legjobb minden akvárium külön elfolyó vezetékkel a szüröbe kevesebb csatlakozás összekötö idomokon sporolás de több vezeték. De mostmár 3 akváriumonként lesz elfolyás remélem ez is müködik majd
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.03. 18:51

Letudtam a szerelgetést , berendeztem az akváriumokat de semmi elgondolás inkább csak beszórtam a köveket. Jövőhetén növénybeszerzés. És akkor ha megrágtam még vagy 20x le ellenőrizgetem mindent akkor feltöltöm végre az akváriumokat.

Kép

Kép

Kép
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.03. 20:48

Én mindenekelőtt feltöltöttem volna egyenként az akváriumokat. Ledugózva a túlfolyót. Hogy hátha ereszt valahol a ragasztásnál, vagy a fúrásnál. Elég egyet feltölteni, azután átfejteni a vizet a következőbe..... Vagy későn szóltam?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Nya » 2012.10.03. 21:44

Megmondom őszintén,én nagyon várom a folytatást!Ilyen rendszert még fateromnál láttam,Neki teljesen jól működött,bár Ő az akkori "lehetőségeket"használta ki,és persze nem garnéláknál,hanem sügéreknél alkalmazta!Remélem beválik Neked!Nekem nagyon tetszik! :shock:
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.10.04. 08:20

Szintén drukkolok és kíváncsian várom a folytatást!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.04. 10:57

Az átmosott talajjal víz is került az akváriumokba az alsó élek nem eresztenek úgy tűnik. Az akvárium készítő kész tengeri akváriumait meg tudtam nézni illetve az akváriumok ragasztása a lyuk stb. minősége ránézésre bizakodásra ad okot . Szóval szépen dolgozott. A fokozatosság persze nem árthat soha . Alternatíva beszerzek egy tubus akvárium ragasztott és beragasztgatom eltömítem az esetleges szivárgást de ezt jó lenne kihagyni. Max szivárgásra számítok de zuhanyrozsa effektusra sémiképp:)

Egy polcon lévő 3 akváriumot egyszerre gondolom feltölteni majd .Ha a kifolyó csövet felemelem a kifolyó nyíláson túl töltöm az akváriumot akkor a közlekedő edények elvén egyik akváriumból átfolyik a másikba a víz feltöltésnél , szerintem egy gyári külső szűrő is megtudná így forgatni a 3 akvárium vizét .Ahol gond lehet szerintem az általam tömített akváriumonként 2 db menetes kötésnél . De telenyomtam tömítő anyaggal és meghúztam amennyire tudtam. Az első feltöltésnél a hálózatról töltöm fel majd. De hogy hová tudok a lakásban elhelyezni a víz előkészítéshez szükséges hordókat még nem tudom.

Mindenkinek köszi a szurkolást .

Lehet nekem is a sügéres múltam miatt van ez az akvárium összekötősödi lövésem. Ott a nagy akváriumok a nagy méretű halak termelése miatt egy pont után már csak a külső szűrés gazdaságos és az üvegfúrása a legjobb megoldás .És akkor fúrás barkácsolás . A nagyobb tengeri akváriumoknál amiben anyagi érték technika stb.. sokkal több van meg szinte természetes hogy fúrt legyen akár több lyuk is egymás közelében. Ami ebben a szobában van csatlakozások száma ehhez képest nálam alig lesz :)


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Ami foglalkoztat most amellett hogy hol tárolok 120 liter vizet . Az akváriumokból kifolyó víz legjobb lenne ha egyszerre szívna vizet az aljáról és a tetejéről is .Nincs vízhártya a víz tetején kevesebb mulm takarítani való az alján (gondolom én) .Ehhez egy elmés szerkezetet használnak skimmert egyszerre tud vizet szívni mind két irányból és persze elég drága :(( .De ekkora víztérhez meg felesleges is szerintem. Az átmeneti idom mind 2 oldalára rá lehet tenni csövet .Az akvárium felé valami T alakú cső lenne a jó amit ki be lehetne rakni forgatni amerre áll onnan szívna így 2 kifolyó nyílás lenne. Ami sokak szerint biztonságosabb .Víz tetején úszó növények sajnos kilőve emiatt .De nem lesznek nagy méretű halak növények stb.. amik ledugózhatnák a kifolyást .
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.04. 14:10

Nem kell 120 liter víz..... elég mondjuk 40 liter. Az csak egy kisebb hordó, ami elfér a mosdó alatt. Egy kis vízelőkészítővel kezelve 1 nap alatt kiszellőzik. És minden este csak egy sorban cserélsz vizet. 3 akvárium, bedugsz egy vastagabb csövet, egy szúnyoghálóval a végén, - hogy ne szívd fel a kisgarnélákat - megszívod, és leeresztessz akváriumonként 10-12 liter vizet egy üres vödörbe. Utána felöntöd, és kész. Ha sokat mondok - 10 perc. Utána persze feltörlöd szépen a kiömlött vizet.... és felmosol... A családi béke érdekében.
Aztán vízkezelő és feltöltöd a 40 literes hordót. Másnap estére csinálhatod a következő sort. És mindig van tartalékban egy akváriumnyi vized, vészhelyzet esetére.
Én is így csinálom, nem tudok annyi lágyvizet előállítani egyszerre, ami 17 akváriumba kellen.... heti 3 napra osztottam a vízcserét.Csak kicsit pepecsebb, mire minden akváriumhoz bekeverem a megfelelő pH, gH és TDS arányú vizet. Mert hiába vannak a CRS-ek és a Taiwanok ugyanolyan TDS-en tartva, a Taiwanoknak alacsonyabb pH a jobb. Utána kapnak némi ásványi anyagot, és kész.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.04. 14:24

Csak még azt nem tudom, hogy honnan veszel 12 féle csapvizes garnélát Magyarországon....
Amit tartanak: Yellow, Sakura, Rili, Orange sakura ( bár elég vacak az állomány), Blue pearl, White pearl,
És pár babaulti: Zöld és Zebra....
Az RC-t nem említem...... :D
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.10.04. 14:34

Azért lehet még találni: ;)
Tigris, esetleg Bumblebee? A kék babaulti is jó lehet(?)
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 13 vendég

cron