Boomo Garniszállója

A fórumtagok akváriumai

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.10.04. 16:32

Eddig nagyon jól néz ki, kíváncsi vagyok.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.10.04. 17:28

Frettner írta:Csak még azt nem tudom, hogy honnan veszel 12 féle csapvizes garnélát Magyarországon....
Amit tartanak: Yellow, Sakura, Rili, Orange sakura ( bár elég vacak az állomány), Blue pearl, White pearl,
És pár babaulti: Zöld és Zebra....
Az RC-t nem említem...... :D

Amano, Pinokkió, Legyező, Narancs és esetleg Üveg garnéla.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.04. 21:24

Keiron írta:
Frettner írta:Csak még azt nem tudom, hogy honnan veszel 12 féle csapvizes garnélát Magyarországon....
Amit tartanak: Yellow, Sakura, Rili, Orange sakura ( bár elég vacak az állomány), Blue pearl, White pearl,
És pár babaulti: Zöld és Zebra....
Az RC-t nem említem...... :D

Amano, Pinokkió, Legyező, Narancs és esetleg Üveg garnéla.


Ezek jó ötletek, de nem szaporodnak édes vízben. Egyik sem.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.04. 21:27

taksoft írta:Azért lehet még találni: ;)
Tigris, esetleg Bumblebee? A kék babaulti is jó lehet(?)


Ja, hallottam már "csapvizes" tigrisről.... Látni még nem láttam. Szaporulatot pláne sem.... A Bumblebee is lágyvizes. Jobban szereti, na. Kék Babaultit én is vennék, ha tudsz valahol, szólj..... :D
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.10.05. 09:40

Nálam láttál csapvizes tigrist, ami mellől a zöldeket vettük ki.
Szaporodtak is, amiket láttál azok 50%-a már nálam "született" volt.

Ha látok kék babaultit, és nem vettem meg mindet, szólok! :)
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.05. 15:47

Én is úgy látom sajnos nem tudnék Magyarországon beszerezni 12 csapvízben tartható és tenyészthető garnéla változatot :(( Ha csak nem valamelyik hazai börzén külföldiek révén. Legalábbis olyat nem ami tetszene talán 6 féle és csapvízben tartható tenyészthető. Ha külföldről szeretnék beszerezni sajnos kifutok az időből Novemberben heat pack kéne az alacsony hőmérséklet miatt ami megdobná az árukat .Ro készülék beszerzésén amúgy is gondolkodtam a bps nitrites csapvíz miatt .Szóval nem csak csapvízben tartható garnélák lesznek valószínűleg de ez még messze van sajnos .


Víz előkészítésre 2 vagy 4 db 30 literes téglalap alapú hordó lesz ezeket még eltudom helyezni.

Az akváriumokra este ráraktam a tető üvegeket reggel bepárásodott mindegyik akvárium amikkor elhúztam a tetőt hogy szellőzőn megcsapott a klór illata , nyomják bele rendesen.

Úgy gondoltam elmondom a bénázásokat is hát lett pár :((Feltöltöttem az akváriumokat nem húztam az időt úgy gondolom ez volt a legkritikusabb rész .Ami nem jött be egyik akvárium a sarkánál szivárgót de csak akkor amikkor volt benne 10 cm víz oszlop ,amíg a vizes talaj volt benne nem volt látható kB percenként egy csepp folyt el .Szerintem ez az én hibám volt amikkor a kps csövekkel vacakoltam .Volt hogy meghúztam egy csövet és akkor az akvárium felemelkedett .És amennyire emlékszem pont ez .Utólag legalább ezt le ellenőrizhetem volna de inkább bizakodtam Többi akvárium rendben volt .Amit elkövetem még hibát nem számoltam a polc és a feltöltött akváriumok hasasodásával :( Nagyobb közöket kellet volna hagynom az akváriumok közt. De volt még annyi hely szerencsére hogy tudjam kicsit mozgatni az akváriumokat és ne feszüljenek egymásnak az oldal lapok. Ezzel elég sok időt elvacakoltam ma.


Kép

Ami talán jól sikerült az átmenet idom azt nem bántam meg hogy emelet döntöttem nagyon jól tömíti a kifolyó nyílást .És nem kellet semmit se ragasztgatni .Stabilabb mint maga az akvárium ragasztása szerintem nagyon jól össze lehet húzni. A menetes és az lpes szerelvények se csöpögtek sehol sem .Egy gond volt az egyik akvárium csöpögőt abból a vizet átfejtetem egy üresbe sziklákat ki hátul letekertem a csatlakozást és simán kivetem .Az éles teszt meg volt ha ki akarok szedni egy akváriumot mit csináljak :(( . Fbs ragasztó beszerzése talaj kimosása víz kitörlése 10-15 perc hajszárítós kezelés és végül beragasztatom most szárad .

Kép


A kifolyó nyílásokat túl töltöttem amikkor elfolyt a víz nem volt hangos de majd működés közben a házisárkány lesz a mérvadó.

Olvastam hogy volt akinél a manado talaj jelentős része lebegett a víz tetején. Nekem akváriumonként kB 2cm vastag talajból kB 20-30 szemcse lebeg csak .Ami szerencsém volt megint .Mert amikkor túl töltöttem a kifolyót akkor ezekből a szemek simán leúsztak volna a vezetéken .Ha nagy menyiségben úszót volna és szintén figyelmetlen vagyok akkor most szedhetném szét az egészet kipucolni nehogy eltömődjön a vezeték. De csak pár szemcse ment az elfolyóba.A fényképek sajnos nem a legjobbak csak menet közben lekaptam néhány képet .

Kép

Ha látok kék babultit nekem is szóljatok :)
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.10.05. 16:32

Olyan mint a zöld babaulti, csak kék, meg fogod ismerni. :) :D

Mit fogsz a lefolyókhoz rakni, hogy ne menjenek le a garnélák a szűrőbe? Bocs, ha már írtad valahol.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.05. 18:20

taksoft írta:Nálam láttál csapvizes tigrist, ami mellől a zöldeket vettük ki.
Szaporodtak is, amiket láttál azok 50%-a már nálam "született" volt.

Ha látok kék babaultit, és nem vettem meg mindet, szólok! :)


Már emléxem. És jobban belegondolva, az én BT garnitúrám is "csapvízben" van.De legalább is ellennének. Nálam a csapvíz 7,1 pH, és 180 TDS. A feketéknél meg 6,2 pH és 224 TDS van....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.05. 22:28

Egyszerunick írta:Olyan mint a zöld babaulti, csak kék, meg fogod ismerni. :) :D

Mit fogsz a lefolyókhoz rakni, hogy ne menjenek le a garnélák a szűrőbe? Bocs, ha már írtad valahol.


Lehetőleg fekete T alakú PVC idomot nem kell ragaszthatónak lennie valami ilyesmi 25 mm es külső átmérő. Ezt ha minden igaz lehet benne forgatni kiszedni berakni anélkül hogy ki esne belőle. A 2 lyukra fekete szúnyogháló hogy ne a szűrőben kössenek ki a garnélák.

Kép

Ha a T középső szára lesz berakva a kifolyóba . Akkor a víz tetejéről szív mind a 2 lyuk.
Ha a T egyik hosszanti szára lesz berakva a kifolyóba akkor az egyik lyuk a víz tetejéről a másik ami az alja felé néz azt meg kéne toldanom hogy az aljáról szívjon.

Valami ilyesmi a terv de hogy lesz pontosan még nem tudom
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.10.05. 22:39

Biztos ez a szúnyogháló? Én inkább valami sűrűbbel csinálnám, talán harisnyával, az biztos h jó, de a hálón sztem az újszülettek kimennének.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég