Boomo Garniszállója

A fórumtagok akváriumai

Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.08.23. 20:10

Üdv Mindenkinek !

A garnélák tartása sok infó gyűjtés után nagyon megtetszett ezúton is köszönöm a hasznos leírásokat tanácsokat. Amiket itt a fórumon is találtam .

Első lépésként a lakó a hely kiválasztása majd a házi sárkánnyal való egyeztetés után .Neki álltam állványt keresni ami megfelelő lenne .Fa állványra gondoltam mert valóban szebb ,de nincsen megbízható ismerősöm aki elkészítené és az összetört akváriumok rémképe miatt gyári fém állványt választatom. Ezzel tudok legózni változtatni ha szükséges Kb 180 cm magas 90 cm széles és 45 cm mély. Polconként 265 kg terhelhetőség .Erre szeretnék minél jobb térkihasználással egy kicsi könnyen kezelhető garnélák tartására alkalmas rendszert kialakítani . Ezt itt szeretném megosztani veletek hátha valami elkerülte a figyelmemet vagy igencsak rosszul álmodtam meg valamit vagy azért ,hogy legyen egy olyan na így ne csináld .Kritikákat várok építő kritikáknak örülők:)

Kép

A legnagyobb melegben cipeltem haza BKV-n kB 25-30kg volt :(
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.08.24. 08:25

Nincs ezzel semmi baj, ha beleillik a szoba képébe, akkor jó, ha nem még mindig festegetheted kalapácslakkal, vagy hasonlóval, hogy érdekesebb legyen a felülete.
Arra figyelj, hogy az akváriumokba bele kell hogy tudj nyúlni, és kell föléjük valami világítás is. Ezt vedd figyelembe, mikor rendeled az akváriumokat, és meghatározod a magasságukat.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.24. 08:50

Nekem is ilyen állványaim vannak, mondjuk más a márkája, de a méretei azthiszem h ugyanolyanok, mega kinézete is ilyen. Kíváncsian várom, hogy hogyan fogod kialakítani a rendszert, majd megpróbálok egykét dolgot írni, ami nekem segít a karbantartásnál, vízcseréknél...
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.08.24. 09:21

taksoft :Nekem tetszik a kinézete:)

Vastagon van befestve nagyon nehezen lehetett össze illeszteni igazából 2 emberes meló nem gondoltam, hogy ennyit fogok vele küzdeni. Igen engem is ez foglalkoztat az akváriumok magassága, hogy legyen elég hely felette. a világítást a polcok aljába gondolom süllyeszteni nem fog belógni az akvárium teteje és a polc alsó széle közzé. Van valami ideális távolság? 34.5 cm van a két polc közt tisztán. 40*22*22cm (~20 liter) gondoltam az akváriumot 12.5 cm szabad tér nekem elégnek tűnik az akvárium felet erre még a fedő üveg Polifoam szóval KB 12 cm. 10 cm a pipa kezemnek elég KB :)

Egyszerunick: Engem zavar, hogy a fapolc az KB olyan, mint az OSB lap csak finomabb szerkezetű valamivel összekeverték az apró fatörmeléket és nagy nyomáson összenyomták . Ha vízéri csak nem fog szétmállani és előbb utóbb leszakadni ?Te lefesteted a falapokat ?
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.24. 14:59

Én először hosszában, aztán keresztben betekertem fóliával amiken akváriumok vannak, szóval csak azokat nem, amiken csak dobozokat tárolok. 12 centi van az akvárium felső éle és a felette lévő polc alja között, így tökéletes magasságban van fölötte a világítás, amit én fa lécekkel a polchoz rögzítettem, 2 centi vastag hungarocell lapok vannak rászabva a polcokra, ennyi elégnek bizonyult.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Ati » 2012.08.24. 17:00

Szia boomo!

Én már a 2. állványom építettem és úgy terveztem a mostanit, hogy 12-15cm legyen az akváriumok teteje és a polc alja között, úgy ahogy tervezted és Egyszerunick is írta. Ez egy átlag embernek szerintem optimális, viszont érdemes arra is gondolni, ha nagyobb fákat vagy köveket is szeretnél az akváriumokba, akkor be tudd tenni és kivenni a helyén. Ezt maximum úgy tudod kiküszöbölni, hogy kicsit kihúzod magad felé az akváriumot a levegőbe, hogy még ne billenjen le és úgy teszed bele, vagy eleve úgy teszed fel a helyére az akváriumot, hogy benne van már. Nyilván víz nélkül :lol: Megjegyzem élvezet polifoamot beállítani akvárium alatt, főleg ha víz kerül a kettő közé! Tapad mint ta..ny a falra.
Az állvány egyébként abszolút jó, én is szemeztem egykor ezzel a megoldással is. A fa polcokkal én nem csinálnék semmit, egyszerűen figyelnék hogy ne kapjon folyamatosan vizet. Ha kilöttyen egy kicsit a víz, pár vízcsepp, letörlöd és kész, attól vetemedni, megszívni nem fogja magát. Ha viszont folyamatosan vizet kap, akkor nekem az a véleményem, hogy még ha lekezelnéd festékkel, vagy fóliával, az se lenne hosszú távon biztosíték.
Azt is lehet, hogy pl. 40cm mély akváriumokat csináltatsz/csinálsz és elöl és hátul is marad hely a polc széléig, így ha lecsurog az akvárium oldalán a víz, a polifoamra megy, nem a fára (feltéve, ha a polifoam nem az akvárium alá van szabva, hanem a polc méretéhez, az utóbbihoz érdemes). Lehet persze 44cm is a mélység és teljesen hátratolod, elöl így is marad 1 cm, a 40 csak egy példa volt, meg az egy általánosabb méret.
Milyen szűrést, mekkora akváriumokat és milyen garnélákat tervezel?
Ati
Yellow fire
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.09.03. 00:22
Tartózkodási hely: Vác, Budapest

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.24. 17:16

Én főleg azért fóliáztam be ezeket a farostlemezeket, hogy védjem az alját a felfelé párolgó víztől, bár le vannak az akik fedve üveglappal, de a 3 sarka le van vágva(az egyiken etetek, amásik 2 a matten mögött van, az egyik a feltöltőcsőnek van, a másikon meg a leszívó cső jön ki ami fix, mindegyik akváriumnál külön van, azokat nem pakolgatom), azért párolog egy kicsit.
Egyébként a legfelső polcra szerezz egy műagyag dobozt, ahogy én is csináltam, így könnyű ott egyben pihentetni, levegőztetni a vizet és onnan slaggal levezetni az akváriumokba(nekem 2 állványom van, ezért van egy lágy és egy csapvizes víztartályom a 2 állvány tetején, a lágy és keményvízes akváriumokhoz).
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.08.24. 17:33

boomo írta:taksoft :Nekem tetszik a kinézete:)

Vastagon van befestve nagyon nehezen lehetett össze illeszteni igazából 2 emberes meló nem gondoltam, hogy ennyit fogok vele küzdeni. Igen engem is ez foglalkoztat az akváriumok magassága, hogy legyen elég hely felette. a világítást a polcok aljába gondolom süllyeszteni nem fog belógni az akvárium teteje és a polc alsó széle közzé. Van valami ideális távolság? 34.5 cm van a két polc közt tisztán. 40*22*22cm (~20 liter) gondoltam az akváriumot 12.5 cm szabad tér nekem elégnek tűnik az akvárium felet erre még a fedő üveg Polifoam szóval KB 12 cm. 10 cm a pipa kezemnek elég KB :)

Egyszerunick: Engem zavar, hogy a fapolc az KB olyan, mint az OSB lap csak finomabb szerkezetű valamivel összekeverték az apró fatörmeléket és nagy nyomáson összenyomták . Ha vízéri csak nem fog szétmállani és előbb utóbb leszakadni ?Te lefesteted a falapokat ?


Szerintem azok az akváriumok nagyon kicsik lesznek. Ha levonod az üveg vastagságát és az aljzatot, valamit azt is tudomásul veszed, hogy legalább 2 cm-t el kell hagyni a vízszintből, mert különben nem tudsz belenyúlni, ha bármi gond van... szóval még 15 literesek sem lesznek .....
Én inkább 2 db-t tennék polconként, 40 x 40 x 22 cm méretben, ezekben kb 30 liter víz lesz, ha nem töltöd színültig, és levonod az aljzatot. Ideális méret garnéláknak, és még simán elviszi egy jó nagy böszme szivacsszűrő is. Amit persze elég nehéz lesz 20 cm-be beállítani....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.08.26. 02:11

Még nincsen kialakult tuti elgondolás de az alábbi variáció felé hajlok

Akvárium 16 db 40x22x22 cm (br. 19.3 literes) 4 polcon polconként 4 akvárium. Hátsó falán lyuk fúrva az akváriumoknak hogy kitudjon folyni a víz. Az akváriumok árában nincs jelentős változás az akvárium készítőknél de van ahol 600 Ft van ahol 3300 Ft /lyukért fúrnak .

Akvárium teteje és a felül lévő polc alsó része közt 12cm távolság.

Szűrés alsó polcos 2db 60x40x18 cm (30 literes ) szűrő kerekeken guruló műanyag doboz. Így kitudom húzni az állvány alól könnyen. Vízcserénél leállítom a szivattyút a szűrőben lévő vizet cserélem vödrözöm. Egy szűrő 8 akváriumot fog szűrni kB 150 litert. Szűrő anyag szivacs 2 vagy 4 fele különböző sűrűségű szűrő felülettel. Ha esetleg kevés lesz a szűrés akkor porózusabb szűrő anyag ,hogy nagyobb legyen a felület .A szűrő tetejébe lenne bekötve a ki és a befolyó vezeték. Áramlási sebesség a szűrőben kB 5-8 cm/perc.

Töltő és visszafolyó vezeték kertészetben használatos öntöző rendszerekből koppintva hajlékony nem merev vezetékek . Minél kevesebb csatlakozással bontható kialakítás ragasztgatást kerülve. Vezetékek minél kevesebb rövidebb hogy kevés legyen a szűrőben levő víz szintjének a változása .
Akvárium kifolyó szerelvény egyik oldal menetes az akvárium felé gumitömítés menetes csavarral rögzítve másik oldalt gyors csatlakozó az elfolyó vezetéknek .A kifolyó vezeték szűrése még nincs meg ,hogy legyen. Töltő vezeték szorító csavarral szabályozva a víz mennyiség mint pl. a levegő pumpáknál. Akváriumba menő vezeték hasonlóan kialakítva mint az esőztető rendszereknél. Több helyen kilyukasztva a beömlő vezeték.

Szivattyú 150-1000 literig szabályozható szállítás 2méteres nyomó magasság 23 w fogyasztás. Óránként 2x forgatva meg az akváriumok vízét kB 300 liter/h értékre beállítva.

Világítás 4 db fénycső T5 14 vagy 21 w 1db polconként polc oldalába építve.

Vezetékek gyors kötözővel rögzítve az állványhoz.

Előszór 8 akváriumot szeretnék beüzemelni csapvízben tartható garnéláknak.

Állvány tetején karantén akvárium illetve az elpárolgó víz pótlására 2 tartály a terv.

Kép
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.27. 13:13

Korábban nekem is nagyon hasonló állványom volt:

Kép

Teljesen jól működött minden, annyi, hogy érdemes mindenképp rögzíteni a falra pár csavarral. A helyedben polconként nem 4, hanem 3 akváriumot tennék be, így azért már valamivel nagyobb akváriumok lennének.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég