Boomo Garniszállója

A fórumtagok akváriumai

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.13. 12:28

A talaj kB 1-2 cm ,nettó 43x26xcm alapterületre 1.5 liter talaj. Kevésbé igényes mohákat szeretnék amiket lávaköre kötözgetek majd. Nekik annyira nem fontos szerintem a talaj.

Elégé szivacsosak porózusak a lávakövek (igazából lávakövest talajt szeretem volna de nem volt )ebből is kB 1.5 kg akváriumonként. .Ezeken is kifejlődnek szerintem valamennyire a bacik. Persze nem azt mondom hogy olyanok mintha szűrőket raknék bele :)! Van aki talaj nélkül tart garnélákat kényesebb halakat.
A puffer kapacitás az ami nekem is nagy negatívum a kevés talajnak.

Az is biztos számít mekkora a talaj szemcsemérete porozósága. Kisebb szemcséjű talajnak nagyobb felülete mint a nagyobb szemcséjűnek.

Egyenlőre így marad nem szívesen változtatnék most.3-4 hét múlva elkezdem nézni a vízparamétereket akkor sokkal okosabb leszek talán :))

Elég sokféle megoldás megállapítás van a szivacs szűrőkkel kapcsolatban . Egy információ tenger. Úgy látszik teljesen tapasztalati dolog kinek milyen típus menyi levegő mekkora szivacs felület mekkora akvárium stb..

Egy német fórumon olvastam (Google fordító) egy elismerten jó szűrőről .Ha jól értetem van aki 10 éve használja. http://www.wirbellotse.de/technik/tetra ... t3979.html

Maga a szivacs szűrő paraméterei : http://www.krueger-aquaristik.de/Tetrat ... per-Filter

12x15 cm es szivacs hengerhez 150 l/h-t ajánlanak .Nálam 12x 6.5 cm es a szivacs 70 l/h . Hasonlóak (szerintem) az arányok de teljesen más a felszálló levegő csövezése :((

Úgy tűnik nincsen sehol szivárgás nem „gyilkoltam szét” az akváriumokat a nagy pakolászásban .Szivacs szűrőknek alig van hangjuk de a levegő pumpák durván tolják.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.14. 17:37

Be moháztam az akváriumokat :))

Előzőleg akváriumokba voltak igyekeztem le fertőtleníteni a növényeket .Remélem nem vittem be amit nem akarnék. Jövőhetén elkezdem a vízcseréket .Az elfolyókhoz való idomokat beszereztem ,de nem pontos méret kicsit le kell csiszolnom belőlük :(( .Még a világításra kéne valami fényvetőt kitalálnom. Szomszéd néninél bevágódtam kigyomláltam egy szatyor csalán levelet :))

Kép

Akváriumok még opálosak kicsit a rendezgetéstől .
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.15. 01:53

Akváriumok bejáratásakor amikor még nincsenek garnélák hogy tudnám egybe kötni a vízcseréket és vízinövények utólagos vegyszeres fertőtlenítését esetleges kártékony élősködök ki iktatását. Pl durvább Fenbendazol vagy sós vizes vagy más kezeléssel?
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.15. 12:35

Nem jók az ilyen utólagos megoldások, beszívja a talaj meg a szűrőanyag A növényeket előtte kell lefertőtleníteni.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.15. 18:32

Akkor bízok a szóda erejében
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.17. 02:29

Barkácsbolti alumínium lapból hajtogattam fényvetőt. Felraktam örültem (egy ideig). Ment a világitás és KB fél óra múlva 4 lámpából 2 kialudt. Megnéztem megmozgattam működött. Pár perc múlva megint ugyanaz még egyszer. Ezt több mint 10x megtörtént. Volt olyan mire rászántam magam hogy megint megnézem odamentem megjavult. Ennek a lámpának lelke van, ha közelébe mentem jó lett! Kezdtem ideges lenni mi a fene baja van a kínai csodának. Forgattam a fénycsőt mozgattam semmi ugyanaz. Míg 1x bevillant ez a vacak túl melegedik a fényvető miatt és ettől megváltoznak a híresen pontos kínai illesztések .Lámpa burák le , nem sokára világított ahogy kell .
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.18. 19:31

Gömbmohák szépen bubisodnak elég nekik a fény , de nem lifteznek. Van köztük pár puhább sajnos de a többség mint a szivacs. Vízben lévő dolgokat tényleg nagy mértékben beszűrik magukba . Kicsit sügéres lett az akvárium a sok sziklától és a szűrőt is le árnyékolják .Pár darabot ki kell majd szednem szerintem.

Megtörtént az első víz csere kanával töltöttem rá az akváriumokra a túlfolyókon meg elvezetem a fürdőszobai lefolyóhoz apróbb bakik talaj felkeveredés víz mellé folyt stb.. Elég bénára sikerült elsőre egy órát biztos elvacakoltam :((

Következő vízcserénél szivattyúra bízom a melót .Van 4 db 24 literes kanna meg egy 60 literes hordó. A 60 literes hordóból 50 litert remélem fel tud nyomni a szivattyú anélkül hogy szárazra futna .Így 6 akváriumot töltök fel egy körben akváriumonként kB 8 literel. Szerelvényezés kiépítése elpakolása pár perc .A többi idő alatt a szivattyú dolgozgat .Ha bemérem majd az időket rárakom egy időkapcsolóra , hogy ne keljen figyelnem rá.

elfolyó vezeték alap állapotban
Kép

elfolyó vezeték záró kupakkal
Kép

elfolyó vezeték a fürdőszoba felé
Kép

feltöltés előtt
Kép
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.10.18. 20:13

Jézusom de menő. már bánom, hogy felraktam az én bohóckodásomat erre az oldalra :D
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.18. 20:34

Basszus, ipari szerkezet, nem piskóta :D Mindezt napi 15 perc meló helyett.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.18. 20:35

Nem dehogy ez nagyon messze van tőle sajnos. Egy nagyobb növényes aksi vagy tengeri akvárium sokkal "menőbb" szerintem .Nekem volt egy üvegszűrős perlonvatás mollys akváriumom na az menő volt :)) Nagyon sokáig megvolt .

Ilyenkor az villan be hogy az amerikai vagy európai akvarista menyi mindent kitalál a kényelemért -És közben azzal küzd hogy az állatai életben maradjanak .Míg egy thaiföldi vagy vietnami a földbe ásót zacskókba és agyon koptatott műanyag edényekben tartott állatokkal mit ki tud hozni.

Szerintem egyáltalán nem bohóckodás az akváriumod .A sakurák szépek és jól sikerültek a fényképek nekem az meg nem megy:))
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég