Boomo Garniszállója

A fórumtagok akváriumai

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.20. 06:25

Nitrittel nem kell foglalkozni, megfelelő biológiai szűréssel pár óra alatt teljesen lebontják a bacik nitráttá. Utóbbi pedig a növényeknek nélkülözhetetlen tápanyaga, úgyhogy jó sok növényt bele, kerülni a túletetést, a bomló leveleket meg mindig kiszedni. Mást nem nagyon tudsz csinálni...
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.09.26. 10:13

Megérkeztek az alkatrészek szivacs stb...

Szűrő 1m x1m x 5cm es 20 ppi s szivacs tudom ez nem a legjobb választás volt inkább gazdaságos pont betudtam szabni a 2 szűrőbe 3 rétegbe. Tetején vattaszivacs. Nincsen áramlás elosztó ahogy színesedik a szivacs okosabb leszek. Kezdetben biztos elég lesz .Később ha kevés lesz egy egy réteget lecserélem jobb szűrő anyagra. Amíg kipróbálom hogy működik nem lesz a szűrőn tető ha szivárogna valamelyik csatlakozás akkor a szűrőbe csorog a víz mint egy tálcába.
Kép

Meg fordítódtam az állványt hogy könnyebben tudjak szerelgetni A kpes megoldásról egy kép ami sajnos nem lett jó választás:((
Kép

Elosztó és a csatlakozó : Fürdőkádas tesztnél jól nézet ki de elég sokat lefog venni a szivattyú teljesítményéből a sok kis átmerőjű cső .Még nem tudtam eldönteni a szűrőbe teszem biztonságos helyre ha elhagyná magát a csatlakozás a szűrőbe folyik a víz ,de kisebb teljesítmény vagy 1.5 -1.8 méteres felszálló cső után lesz az elosztó. Jobb teljesítmény de a csatlakozás szabadon.
Kép

20 as méretű lpe szerelvények úgy néz ki pont jó az akvárium üzletekbe kapható 16/22 es cső .Gyári 20 as lpe cső nél 1.2 mm es falvastagság .Nálam a 3mm vastag cső lesz remélem a jó ,kisebb belső átmérő és vastagabb fal miatt erősebb tömítés (gondolom én ) .Nehezen lehet rákapatni "nyekereg" a cső és piszok erősen össze lehet húzni az utolsó menetig. Ha szakító teszt lenne biztos a cső adná meg magát nem a csatlakozás csúszna szét. Remélem nem lesz szivárgás. Ha esetleg mégse lenne jó a falvastagság miatt akkor alternatíva a barkácsboltba kapható 16/20 as cső .Az lpe csatlakozás Kb olyan mint egy bordás csatlakozás de awab bilincsek helyet menetes kúpos kupak szorítja rá a csövet a bordákra.
Kép
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.09.26. 11:13

Szépen alakul az elgondolásod, kíváncsian várom a tapasztalataidat a működésével kapcsolatban! Grat hozzá!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.09.26. 12:57

Keiron írta:
Beni írta:Igazából csak a vízösszetételhez szeretnék hozzászólni, a többihez nem tudnék. Biztosak ezek az adatok? Csak mert közel 5X annyi klór van ezek szerint Nálatok a csapvízben, mint amennyit a törvény előír, ráadásul kicsit nitrátos is ivóvízhez képest. Ez azt az összképet adja, hogy valami elég szennyezett élővízből csinálják az ivóvizet felétek. A pH is furcsa kicsit. A vízvezetékek védelme érdekében mindig kicsit 7 fölé állítják a pH-t, hogy ne legyen emiatt belső korrózió, azonban 7,2, maximum 7,3-nál meg szoktak állni, hiszen efölött feleslegesen drágítaná csak az előállítást. Talán eleve egy kissé lúgosabb vízből csinálják, ami szintén valamilyen élővízre utal.
Bár bevallom férfiasan, nem olvastam vissza, hogy tervezed-e, de valamilyen vízkezelő használatát mindenképp javasolnám vízcsere előtt, mert a pihentetés ide biztosan nem lesz elégséges megoldás, a viszonylag magas nitrát-szint miatt pedig sok-sok növényt ültetnék a helyedben.

Nem igazán értem amit irsz, mert egész Budapesten és környékén, hasonlóak az adatok. http://vizmuvek.hu/hu/fovarosi-vizmuvek ... vizminoseg

Félreértések elkerülése végett, értem amit írsz, csak azt nem , hogy lehet a víz klór tartalma ötszöröse a törvényben elöírtnak. Nem lehet, hogy ez a mennyiség számunkra is mérgező lehet, mondjuk hosszútávon?
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.26. 15:12

Hupsz, van egy kis félreértés, rosszul fogalmaztam... A minimum mennyiség van szabályozva, hogy az esetlegen utánfertőzés, csőtörés, vagy egyéb, kisebb havária esetén se lehessen probléma, fertőzés az ivóvíztől. A maximum tudtommal nincs meghatározva, de nem nem hinném, hogy 100-200 mg/l alatt bármi problémát okozna egy felnőtt embernél, legfeljebb az emésztést tudja lerontani kis mértékben. 34mg/l kloridtartalom egy akváriumban viszont pusztító erejű a bacikra nézve, hiszen pont bacik ellen van benne.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.09.26. 17:21

Beni írta:Nitrittel nem kell foglalkozni, megfelelő biológiai szűréssel pár óra alatt teljesen lebontják a bacik nitráttá. Utóbbi pedig a növényeknek nélkülözhetetlen tápanyaga, úgyhogy jó sok növényt bele, kerülni a túletetést, a bomló leveleket meg mindig kiszedni. Mást nem nagyon tudsz csinálni...


Növényt nem tervezek sokat akváriumonként kB 3 tő mohát. Egyenlőre marad a kissé nitrites csapvíz .Később valószínűleg beszerzek egy ro készüléket az meg ha minden igaz megszűri .


szentgyo írta:Szépen alakul az elgondolásod, kíváncsian várom a tapasztalataidat a működésével kapcsolatban! Grat hozzá!


Köszi szépen

Én is szeretném már látni ,hogy menyire lesz működőkepés, lényeg ne csöpögjön ettől tartok a legjobban .
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.09.26. 20:17

Én mondjuk 4 akváriummal, 4 tábla szivaccsal és 4 szivattyúval oldaottam volna meg ugyanezt és akkor még lenne 4 külön vízegység a mostani 2 helyett, ami azért a betegségek terjedése szempontjából nem mindegy. Így is 12 külön "akvárium" lett volna. :)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.26. 20:55

Baromira érdekel, hogyan fog működni.... én is gondolkoztam valami ilyesmin, de nem tudtam egy helyre csoportosítani az akváriumokat.... és a kezelhetőség is bonyolult. Nem tudom, hogyan lehet 1 db akváriumot kiszedni, kitakarítani és újraindítani....
Mondjuk bejáratni nem kell, csak olyan talaj kell bele, amire azonnal lehet garnélát tenni. De mondjuk nem egyszerű, mert feltöltésnél azok is olyan barna zavaros vizet csinálnak..... és tele van a talaj buborékkal.....annak ki kell mennie.


Nem lesz egyszerű az akváriumokba jutó víz mennyiségét szabályozni.... És ide azért kell egy böszme nagy pumpa.
Mekkorák is az akváriumok? 20 literesek? Akkor az nettó 240 liter, plusz a szűrő térfogata. Ezt illene óránként négyszer megforgatni. Az 1000 liter/ óra..... És fel kell nyomni 2 méter magasra......
Ezt mondjuk tudja egy Eheim Compact 1000/1002 a maga 23 wattjával. De kérdés, hogy a 12 csap mennyit vesz el a teljesítményből. Kis ráhagyással egy nagyobbat vennék, legalább 1500 L/h -t....

Ja, a végén majd azért egy kalkulációra is kíváncsiak lennénk, mennyiből jött össze az egész rendszer. Akváriumfúrással, csövekkel, pumpával....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.09.27. 07:43

Szerintem, így, hogy 6 akvárium van összekötve, valami gond lesz a lefolyással, azon a vékony csöven nem fog simán lemenni, ha egy zárt rendszer lenne, csak úgy működne, én úgy látom. Mivel ezek túlfolyók, nem csak a vízzel, hanem a levegővel is kell számolni, aminek szintén a csövekben kell közlekednie. Én ezért mondjuk egy vastagabb gyűjtő-csővel(ami 6 akiból szedné össze a vizet) vezetném a szűrőbe, ami kb az állvány tetejéig ér és nyitott a teteje, így ketté tud válni a víz-levegő, a levegő kimegy felül, víz alul, mivel a nyíílt része fent van, nem tud itt túlfolyni.... Ha a túlfolyóba/ lefolyóba sok levegő kerül, akkor drasztikusan lecsökkenhet a kijövő víz mennyisége, ez az esetleg változó korlátozottság pedig veszélyes, mert nem biztos, pl. hogy olyan gyorsan tud lemenni a víz, amilyen gyorsan jön föl. De azért kíváncsi vagyok, hogy így működni fog-e a dolog, hátha..
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.27. 09:53

JA, és nehogy a falhoz állítsd az állványt, mert ha fel van töltve, lesz pár száz kiló, nem tudod elhúzni..... És nem férsz hozzá a rendszerhez, ha elkezd csöpögni valahol.....
Körbejárhatónak kell lennie, vagy elöl lesznek a csövek......
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron