Nagy takarítás,átrendezés.

Kövek, fák, dekorációs elemekkel kapcsolatos témák

Nagy takarítás,átrendezés.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.19. 11:49

Sziasztok.

Az egyik akváriumomban a elég nagyméretű bazalt zúzalék van ami abszolút nem előnyös(a bedobott kaja be megy közé nem férnek hozzá ,beszorulhatnak.)a garnélák tartásánál.
A kérdésem az, hogyha kihalászom a garnélákat sajátvízükbe és megtartom a vizet.kicserélem apróbbszemű bazaltra(persze kifőzött)Akkor még aznap folyamán visszatehetem őket?
És mint irtam már nem kapnának teljesen friss vizet,hanem a régiből menne visza a java.


Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Nagy takarítás,átrendezés.

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.19. 12:25

xman írta:Sziasztok.

Az egyik akváriumomban a elég nagyméretű bazalt zúzalék van ami abszolút nem előnyös(a bedobott kaja be megy közé nem férnek hozzá ,beszorulhatnak.)a garnélák tartásánál.
A kérdésem az, hogyha kihalászom a garnélákat sajátvízükbe és megtartom a vizet.kicserélem apróbbszemű bazaltra(persze kifőzött)Akkor még aznap folyamán visszatehetem őket?
És mint irtam már nem kapnának teljesen friss vizet,hanem a régiből menne visza a java.


Norbi


Az elképzelésed működik, nyugodtan megcsinálhatod. Bár megjegyzem, hogy jobb aljzatot is választhatnál ami sok szempontból előnyösebb lenne.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Nagy takarítás,átrendezés.

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.20. 07:07

Szia,

Meg lehet oldani a talajcserét gond nélkül, csak óvatosan kell eljárni. Én úgy szoktam csinálni, hogy azzal a csővel, amivel a vizet is szoktam leszívni, egyszerűen "felszippantom" a talajt. Arra figyelj, hogy a lehető legkevésbé kavarodjon fel az akváriumban lévő talaj. Sajnos annyi hátránya van a dolognak, hogy a nagyobb garnélákat nagyjából ki lehet kerülni, de a kicsik közül biztos, hogy lesznek áldozatok...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nagy takarítás,átrendezés.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.20. 13:01

Igen énis ettől félek!
Olyan szempontból jó,hogy van egy elég nagyranőtt jávai moha és abban elég sokat vannak azzal együtt átrakom őket a többit megpróbálom kihalászni aztán...meglátjuk.Ha nem lenne muszály kihagynám,de tényleg gyakran ott ál a kaja a kövek közt mert nem férnek hozzá.
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Nagy takarítás,átrendezés.

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.08.30. 13:56

xman írta:Sziasztok.

Az egyik akváriumomban a elég nagyméretű bazalt zúzalék van ami abszolút nem előnyös(a bedobott kaja be megy közé nem férnek hozzá ,beszorulhatnak.)a garnélák tartásánál.
A kérdésem az, hogyha kihalászom a garnélákat sajátvízükbe és megtartom a vizet.kicserélem apróbbszemű bazaltra(persze kifőzött)Akkor még aznap folyamán visszatehetem őket?
És mint irtam már nem kapnának teljesen friss vizet,hanem a régiből menne visza a java.

Norbi


Saját tapasztalatból mondom, hogy ez a művelet eléggé megbolygatja az akvárium egyensúlyát. Valószínűleg azért, mert a nitrifikáló bacik jelentős része a talajban él, nem csak a szűrőben. Én is csak a talajt cseréltem (víz, szivacsszűrő visszatéve), de az RC-k napokig őrült módon körbe-körbe keringtek, többségük le is vedlett. Lehet, hogy érzékenyebb fajokat jobban megviselt volna.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Nagy takarítás,átrendezés.

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.30. 14:38

egedzs írta:
xman írta:Sziasztok.

Az egyik akváriumomban a elég nagyméretű bazalt zúzalék van ami abszolút nem előnyös(a bedobott kaja be megy közé nem férnek hozzá ,beszorulhatnak.)a garnélák tartásánál.
A kérdésem az, hogyha kihalászom a garnélákat sajátvízükbe és megtartom a vizet.kicserélem apróbbszemű bazaltra(persze kifőzött)Akkor még aznap folyamán visszatehetem őket?
És mint irtam már nem kapnának teljesen friss vizet,hanem a régiből menne visza a java.

Norbi


Saját tapasztalatból mondom, hogy ez a művelet eléggé megbolygatja az akvárium egyensúlyát. Valószínűleg azért, mert a nitrifikáló bacik jelentős része a talajban él, nem csak a szűrőben. Én is csak a talajt cseréltem (víz, szivacsszűrő visszatéve), de az RC-k napokig őrült módon körbe-körbe keringtek, többségük le is vedlett. Lehet, hogy érzékenyebb fajokat jobban megviselt volna.


A tüneteidre a válasszal csak találgatnék, de az viszont tény, hogy a lebontó baktériumok túlnyomó része a talajban (aljzatban) található. A talajszűrő egyébként pont ezt az elvet használja ki, illetve javítja.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Nagy takarítás,átrendezés.

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.08.31. 09:07

A nagyszemű bazalt miatti ételeltünés az Akadamánál is fennnáll gondolom. Valaki írta, hogy levélre teszi a kaját. A nagyobbszeműnél meglehet ezt tenni, mert nem tudják elvinni, de én pl etetek kisebb szemcsenagyságúval is, azt elcipelgetik. Persze, ha ennyien javasoljátok, akkor biztos rendben van.. :D
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Nagy takarítás,átrendezés.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.31. 09:26

Igen érdemes levélre tenni!
Ha esetleg mégis be esik a kövek közé akkor is megoldják a hozzájutást!
Kis zombik mennek a kajaután!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.


Vissza: Dekoráció

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég