gyumolcsfaag dekoracionak

Kövek, fák, dekorációs elemekkel kapcsolatos témák

gyumolcsfaag dekoracionak

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2010.12.22. 15:28

Udv. Mindnyajatoknak!
Meg tudna valaki mondani, hogy a gyumolcsfa agakat (gondolok itt konkretan a cseresznyefa es a kortefa szep girbe-gurba, gocsortos agaira) miert nem ajanljak a garnelas medencebe, diszites keppen. Azert, mert olcso?
Nem vegyszeres, kifozve, lesikalva hasznalnam (keznel van). Sajnos nekem nincs anyagi fedezetem a tobb ezer Ft-os import faagakra.
Koszi a valaszotokat: Lizi
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: gyumolcsfaag dekoracionak

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.12.22. 15:54

Szia!

HÁt nem tudom anyagában használható-e, kiázik e belőle valami anyag, efelől én nem tudok garanciát biztosítani, viszont ha ilyen ágat akarsz berakni, a kérget Mindenképp el kell távolítani!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: gyumolcsfaag dekoracionak

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.12.22. 16:32

Úgy tudom, hogy a gyümölcságakat azért nem használják az akvarisztikában mert viszonylag hamar bomlásnak indul, kivéve természetesen a szőlőágakat.
Ez irányú tapasztalatom annyi, hogy kifőzött szőlőágakkal korábban már dekoráltam akváriumokat.
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: gyumolcsfaag dekoracionak

HozzászólásSzerző: xman » 2010.12.22. 18:07

Én is ,csak a szőlőág használatáról tudok.
Érdemes kifőzni, és olyan helyről szerezni ami már több éve használaton kívül van.Áztatni kell, mert nagyon színezi kezdetben a vizet.Én több akváriumomban is használom, senkinek semmi baja.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: gyumolcsfaag dekoracionak

HozzászólásSzerző: feca101 » 2010.12.22. 22:17

Szőlőágat én is használok, több akváriumban is, garnélásban is. Én nem szoktam kifőzni, viszont elég sokáig (legalább 1 hónap) áztatom, hogy az esetleges vegyszermaradványok kiázzanak belőle, és közben cserélgetem rajta a vizet néha. A tisztítását az algázóim végzik el. Még nem lett tőle baja egyik élőlénynek sem, pedig jó pár van.
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: gyumolcsfaag dekoracionak

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.23. 00:37

Szerintem elég jól használhatóak a gyümölcsfa ágak, én vadringlót(hivatalosan cseresznyeszilva) használtam egy időben. Azért nem szokták ajánlani, mert a gyümölcsfákat permetezni szokták, és évek múlva is benne lehet a fában. Ezért én inkább valami vad növényt ajánlanék. A rózsafélék családjába tartozó gazok mind jók lehetnek, nem mérgezőek és elég tartósak, viszont jó sok csersav ázik ki belőlük, intenzíven barnítják a vizet. Használható fajok: kökény, galagonya, vadrózsa, vackor, cseresznye, meggy, szilva, alma, körte és barack. Hátrány még, hogy ezeket az ágakat sokáig kell áztatni, mire lemerülnek.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Dekoráció

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron