Kövek a Garnélákhoz

Kövek, fák, dekorációs elemekkel kapcsolatos témák

Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.08. 12:10

Sziasztok!

Kptam egy kertész ismerősömtől egy ugynevezett zöld angyalkövet,Emellett egy sötétbarnás feketés valami rétegesnek kinéző követ ami kicsit csillog is!
Szerintem inkább kristályos eredetű ez a csillogás mint fémes.
Szerintetek ezeket be lehet tenni az akváriumba?

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.09.08. 13:42

Többen említettétek a 3 csöves rejtekhelyet. Arra gondoltam, mi lenne, ha egy nagyobb bazaltkövet kb 10-es fúróval átlyuggatnék... Esetleg kisebb furatok is lennének, amikbe csak a növendékek férnének el.
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.09.09. 23:09

TRK írta:Többen említettétek a 3 csöves rejtekhelyet. Arra gondoltam, mi lenne, ha egy nagyobb bazaltkövet kb 10-es fúróval átlyuggatnék... Esetleg kisebb furatok is lennének, amikbe csak a növendékek férnének el.



Ha sikerrel jártál a bazalt fúrásban oszd meg a tapasztalataidat velünk légyszives ;) . Bár én még nem próbáltam bazaltot fúrni de tuti nem egyszerű dolog. A bazalt elég kemény kőzet és mivel egyenletlen a felülete a fúró nem biztos,hogy belekap. De azért hajrá!
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.09.10. 08:58

xman írta:Sziasztok!

Kptam egy kertész ismerősömtől egy ugynevezett zöld angyalkövet,Emellett egy sötétbarnás feketés valami rétegesnek kinéző követ ami kicsit csillog is!
Szerintem inkább kristályos eredetű ez a csillogás mint fémes.
Szerintetek ezeket be lehet tenni az akváriumba?

Norbi



Szia! Az a réteges kő, valószinűleg palakő, nézz utána, hasonlítgasd, és ha megbizonyosodtál, egy alapos mosás, fertőtlenítés után használhatod, tudtommal a pala jó akváriumi kő, én is azt használok, problémát nem okozott! - most tesztelem hogy a forrásmoha tapad e hozzá, mert elég fényes a felülete ugye

A másik követ nem ismerem.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.10. 10:59

Hello!

Hasonlít rá nagyon is,de most ,hogy mostam láttam,hogy valami olajszennyeződéses réteg is van benne!
Szerintem inkább kihagyom...legalábbis nem a garnéláimon fogom tesztelni!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.09.10. 14:41

Sziasztok!
A leendő garnélás akváriumom aljzatához vörös gránikot szertnék használni. Ezzel gondolom nincs gond. Gyűjtöttem hozzájuk Erdélyben vöröses színű, porózus szerkezetű köveket egy patakparton. Szerintem ezek homokkövek, vannak benne apró kvarckristályok is. Szerintetek ezeket használhatom? Természetesen alapos csutakolás, forralás után.

Üdv:
Laci
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.10. 14:46

spuc írta:Sziasztok!
A leendő garnélás akváriumom aljzatához vörös gránikot szertnék használni. Ezzel gondolom nincs gond. Gyűjtöttem hozzájuk Erdélyben vöröses színű, porózus szerkezetű köveket egy patakparton. Szerintem ezek homokkövek, vannak benne apró kvarckristályok is. Szerintetek ezeket használhatom? Természetesen alapos csutakolás, forralás után.

Üdv:
Laci


Én azt mondanám látatlanba, hogy jó, de így 100%-ra senki nem tudná megmondani. Egy fénykép segítene!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.09.10. 15:38

Én azt mondanám látatlanba, hogy jó, de így 100%-ra senki nem tudná megmondani. Egy fénykép segítene!


Ok, majd teszek fel.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.09.10. 16:56

Az egyik akváriumomban van egy 20 centi átmérő körüli tufa. Lehet beszereznékl belőle többet is. Van még valakinek tapasztalata garnélákkal való használattal?
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.09.10. 19:37

spuc írta:
Én azt mondanám látatlanba, hogy jó, de így 100%-ra senki nem tudná megmondani. Egy fénykép segítene!


Ok, majd teszek fel.


Szóval ezek azok a kövek:
Kép
Lehet, mégsem homokkő, mert kemény mint az állat. Olyasmi lehet, mint a Balaton-felvidéken a vöröskő.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Dekoráció

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron