Kövek a Garnélákhoz

Kövek, fák, dekorációs elemekkel kapcsolatos témák

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.11.08. 01:23

Sziasztok!
Most indítanám első akváriumomat, egy 30literes ShrimpSetet.
Az aljzat fekete bazalt lenne, és szeretnék bele sziklát-növényeket-ágat.
A szemeim előtt ilyesmi terv lebeg: Kép
Az egyik hátsó sarokban két-három nagyobb szikla és egy ág betámasztva közéjük (az ág esetleg befuttatva mohával), szakadék peremén lógó fát "mintázva".
Mögé a másik sarokba háttérnövényt, a tövébe "bokros" növényt szeretnék (pl. mohát). Az ellentétes front sarokba pedig egy kisebb, laposabb sziklát. (a csillagok-villámok szimbolizálnák a növényeket a rajzomon :) )

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen stílusú-méretű (az alapterület kb negyedét-harmadát gondoltam kitölteni a nagyobb sziklákkal, kn. 15x15x10-es nagyságúak lennének ideálisak - aztán persze még válogatni is, hogy melyik hogy mutat..) kőnek mi felelne meg?
Barkácsbolti lávakő van ekkora? Máshonnan esetleg Budapesten be tudnék szerezni (olcsón.. nagyon tetszik a ga-s seiryu, de mondhatni nem az én kategóriám) a célnak megfelelő sziklákat?
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.11.08. 02:14

Ahol én szereztem be a lávakövet ott nagy méretűek voltak kb sárgadinnye nagyságúak .Többféle kerti sziklát árulnak bazalt , spagettikő holdkő stb..is kb ekkorák voltak jellemzően .Kisebbeket mindegyik tároló ketrec aljáról lehetett volna kibányászni .Lávakövet könnyű szét ütni tetszőlegesen faragni,de morzsolódik .
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.11.08. 02:55

boomo írta:Ahol én szereztem be a lávakövet ott nagy méretűek voltak kb sárgadinnye nagyságúak .Többféle kerti sziklát árulnak bazalt , spagettikő holdkő stb..is kb ekkorák voltak jellemzően .Kisebbeket mindegyik tároló ketrec aljáról lehetett volna kibányászni

Köszi, ezt szerettem volna hallani (= szerettem volna elkerülni, hogy feleslegesen menjek be)!
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.11.08. 10:28

Jobb a lávakő, a Seiryu keményíti a vizet. A lávakő semleges, de forró vízben ki kell főzni.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.11.13. 02:59

boomo írta:Ahol én szereztem be a lávakövet ott nagy méretűek voltak kb sárgadinnye nagyságúak .Többféle kerti sziklát árulnak bazalt , spagettikő holdkő stb..is kb ekkorák voltak jellemzően .Kisebbeket mindegyik tároló ketrec aljáról lehetett volna kibányászni .Lávakövet könnyű szét ütni tetszőlegesen faragni,de morzsolódik .

Meg tudnád írni, hogy hol láttad?
A hétvégén voltam bricostoreban, nem volt se lávakő se bazalt. :(
A spagetti kő tetszett volna még, de az tudtommal mészkő, nem mertem venni.
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.11.13. 13:01

cuko írta:
boomo írta:Ahol én szereztem be a lávakövet ott nagy méretűek voltak kb sárgadinnye nagyságúak .Többféle kerti sziklát árulnak bazalt , spagettikő holdkő stb..is kb ekkorák voltak jellemzően .Kisebbeket mindegyik tároló ketrec aljáról lehetett volna kibányászni .Lávakövet könnyű szét ütni tetszőlegesen faragni,de morzsolódik .

Meg tudnád írni, hogy hol láttad?
A hétvégén voltam bricostoreban, nem volt se lávakő se bazalt. :(
A spagetti kő tetszett volna még, de az tudtommal mészkő, nem mertem venni.


Bauhaus Szigetszentmiklós. Innen vetem mindenfélét hozzám ez volt közelebb. Dunakeszin is van egy üzletük.
Ha BKV val mész Csepelről 38 vagy 138 as busz. Szinte csak vörös volt a kosarakba .A busz az Auchan és a Bauhaus közt rak le .Amikkor leszállsz visszagyalogolsz az első ajtón menj be az a kertészeti részleg . Ott egyenesen amíg hátra nem érsz ott van kB 10-12 kosár különféle díszkövekkel. Kiválasztod a köveket tépsz hozzá papírt az eladok lemérik .Fekete bazaltot is találsz szerintem legalábbis az volt.

Ha növényes akváriumot szeretnél és a kövek keményítik a vizet .Találsz olyan garnélát nano halat ami keményebb vízben is tartható. Van rá példa, hogy lágy vizes növényes akváriumban pl.
seiryu követ használnak. Ha lágy vizet szeretnél pl. RO víz 35 Ft /liter . Vagy 1 kg kevert ágyas gyanta heti 5liter vízcseréhez elég sokáig kitart.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Kövek a Garnélákhoz

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.11.14. 01:29

boomo írta:Bauhaus Szigetszentmiklós.

Hülye vagyok, nem tudom, miért brico-t írtam bauhaus helyett (többet kéne aludjak)!
én is bauhausban voltam, csak a hozzánk közeli, maglódiban, és ott nem volt láva-. :( :(
Szétnézek majd másfele is azért, a másik bau eléggé kiesik nekem. :?
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Előző

Vissza: Dekoráció

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron