Búvóhely

Kövek, fák, dekorációs elemekkel kapcsolatos témák

Búvóhely

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.20. 11:59

Nem találtam erről szóló részt a fórumon, úgyhogy bátorkodtam nyitni egy újat.

A tervem egy full minimal stílusú akvárium, mindössze 2 féle növénnyel, melyek egyike az úgynevezett láng moha. Ezt növeszteném rá valahogy valami búvóhelyre, csak nem tudom, hogy miből lenne érdemes ilyet készítenem, ami a lehető legletisztultabb, egyszerű forma. Arra gondoltam, hogy pár kerámiagyűrűt fogatok össze, és erre kötök mohát, csak sajnos ezek fehérek, és félek, hogy sok idő elteltével is rikítana az akváriumban. Villamossági boltban lehet kapni vékony, bordázott műanyagcsövet fekete színben, amit feldarabolva lehetne valami hasonlót készíteni, erre viszont az életben nem tapadna meg a moha. :(

Ki, miből csinált búvóhelyet kedvenceinek? Mit ajánlanátok Nekem erre?
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Búvóhely

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.09.20. 12:25

Szia,

Szokott lenni ilyen mindenféle "kerámia bújó" a boltokban, barna és fekete színben is. Sőt! Van kifejezetten garnélák számára készített is:

Kép

De szerintem valami tekervényes vasfa/mangrove vagy pl kókuszdióhéj is tökéletes ilyen célra, és legalább természetes is.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Búvóhely

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.20. 12:27

Én csináltam hasonlót kerámiából. 3 cső, barnás színű..... Ha kell egy, odaadom. Jársz Pesten valamikor?
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Búvóhely

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.20. 12:41

Szentgyo: köszi, körülnézek a helyi boltokban, hátha van valami hasonló, de sajnos garnélákkal nem igazán foglalkoznak errefelé. A képen lévő tökéletes lenne ahogy nézem a méreteit.
Frettner: legközelebb csak 10-én megyek Pestre, akkor is vonattal a keletibe, tehát nem leszek valami mobil, addigra meg biztosan megoldom valahogy.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Búvóhely

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.09.20. 12:44

Szerintem a legjobb búvóhely a gyökérre kötözött moha, bár én is nemrég csináltam kis piramisokat szűrőanyagból, búvóhelynek is a kicsiknek (tényleg belemennek, használják), de azért is csináltam, mert bioszűrő, mérsékelt áramlásba raktam, szerintem egy szűrőben sem lenne jobb helyen. Ezeket a szinterelt üveg "csődarabokat" akváriumragasztó pöttyökkel egymáshoz ragasztottam, végül piramis alakja lett...
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Búvóhely

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.21. 11:34

Beni írta:Szentgyo: köszi, körülnézek a helyi boltokban, hátha van valami hasonló, de sajnos garnélákkal nem igazán foglalkoznak errefelé. A képen lévő tökéletes lenne ahogy nézem a méreteit.
Frettner: legközelebb csak 10-én megyek Pestre, akkor is vonattal a keletibe, tehát nem leszek valami mobil, addigra meg biztosan megoldom valahogy.


NEm gond, ha kell küldj egy mailt, és kiviszem neked a keletibe.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/


Vissza: Dekoráció

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron