Riccia gyep

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Re: Riccia gyep

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.19. 17:21

én lávakőre növesztek újabban jávaimohát hasonló módszerrel az új projektem keretében. ha jól sül el egy jó nagy adag mobil mohapárnám lesz, akár gyepet is tudok majd belőle csinálni... csak az még sok sok idő .... :]
az ADA is forgalmaz ilyen mohakövet... sztem sima lávakő...
nekem nincs sajnos ilyen kerámiagyűrűm, de arra sokkal könnyebb lenne kötözni...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Riccia gyep

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.04.19. 18:50

brutalmonk írta:én lávakőre növesztek újabban jávaimohát hasonló módszerrel az új projektem keretében. ha jól sül el egy jó nagy adag mobil mohapárnám lesz, akár gyepet is tudok majd belőle csinálni... csak az még sok sok idő .... :]
az ADA is forgalmaz ilyen mohakövet... sztem sima lávakő...
nekem nincs sajnos ilyen kerámiagyűrűm, de arra sokkal könnyebb lenne kötözni...


Bár biztos nem mondok újdonságot, de ha egy kókuszhéjjal csinálnád ugyanezt, akkor garantált a "párna" style. Ne feledd el, hogy akkor lesz szép a mohád, ha sűrűn nyírod. ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Riccia gyep

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.22. 16:30

Sziasztok.

Úgy alakult, hogy van itthon elfekvőben egy kis adag jávai moha. Szerintetek érdemes megpróbálni vele ezt a háló közé rögzítős megoldást, mint a riccia-val? Vagy erre nem alkalmas?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Riccia gyep

HozzászólásSzerző: Levinen » 2013.01.22. 17:11

Nyugodtan megpróbálhatod, csak arra figyelj, hogy nagyon vékony rétegben tedd bele a mohát, úgy széthúzgálva, hogy szinte át tudjál rajta nézni. Egyébként ezt a megoldást inkább ilyen mohákra találták ki. :)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Riccia gyep

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.22. 17:13

Köszi szépen a választ. Akkor belevágok. Ha jutok valamire, majd teszek fel róla képet az akváriumom témájába. :D
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Riccia gyep

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.01.22. 23:59

Levinen írta:Nyugodtan megpróbálhatod, csak arra figyelj, hogy nagyon vékony rétegben tedd bele a mohát, úgy széthúzgálva, hogy szinte át tudjál rajta nézni. Egyébként ezt a megoldást inkább ilyen mohákra találták ki. :)


Welcome back Levi ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Előző

Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég