Növények tápozása

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Növények tápozása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.08. 18:29

brutalmonk írta:Szeretném napi, kétnapi adagolásban adni inkább a tápot (tetra plantamin). Szerintetek a garnik (redcherryik) mennyire értékelnék? Úgy tudom ez a táp nem szennyezi a vizet. A flakonra havi 5 milliliter/10l van írva. szerintetek mennyit lenne érdemes adagolni?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Növények tápozása

HozzászólásSzerző: mardelboy » 2010.12.11. 14:27

Tigris garni mellé milyen és mennyi tápozást ajánlotok?
mardelboy
Yellow fire
 
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2010.08.19. 23:39

Re: Növények tápozása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.12.11. 16:34

mardelboy írta:Tigris garni mellé milyen és mennyi tápozást ajánlotok?


Nincs olyan, hogy bizonyos garnéla fajokhoz, milyen fajta tápozás passzol. A garnéláknak az a jó, ha semmilyen tápozás nincs. Ha a növények miatt tápozol, akkor meg kell találni azt a szintet (víz tesztekkel), ami segít a növényeknek, de még nem káros a garnéláknak.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Növények tápozása

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.02.09. 12:13

Üdv!Vettem egy pár növényt az akiba(2hete üresen jár csak 3 almacsiga,és maláj tornyosok vannak benne):Microsorium,hemianthus,jáva moha,és samolus.Az lenne a kérdésem hogy kell-e nekik valamilyen tápoldat?Világításom elég gyér sajnos,a gyári 54literes eheim szettben lévő 15w daylight.Red cherryk pandaharcsák és endler guppik vagy galaxy razbórák lesznek benne.Köszönöm!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Növények tápozása

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.02.09. 12:42

myk74 írta:Üdv!Vettem egy pár növényt az akiba(2hete üresen jár csak 3 almacsiga,és maláj tornyosok vannak benne):Microsorium,hemianthus,jáva moha,és samolus.Az lenne a kérdésem hogy kell-e nekik valamilyen tápoldat?Világításom elég gyér sajnos,a gyári 54literes eheim szettben lévő 15w daylight.Red cherryk pandaharcsák és endler guppik vagy galaxy razbórák lesznek benne.Köszönöm!

Egyik Hemianthus sem fog megmaradni ilyen világítás mellett, és a Samolus esetében is kérdéses a túlélés. A maradék kettőt nem kötelező tápozni, de azzal együtt sokkal normálisabban nőnek és a Microsorum nem lesz fekete foltos. Az easy life profito vagy a sera florena viszonylag könnyen beszerezhető tápoldatok, mindkettőt használtam garnélásban probléma nélkül. Annyit variáltam, hogy a gyári ajánlásban heti adagolás van, én ezt leosztottam és naponta adtam. Ha félted a garnélákat, lehet fele adagot is adni.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Növények tápozása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.02.09. 13:21

myk74 írta:Üdv!Vettem egy pár növényt az akiba(2hete üresen jár csak 3 almacsiga,és maláj tornyosok vannak benne):Microsorium,hemianthus,jáva moha,és samolus.Az lenne a kérdésem hogy kell-e nekik valamilyen tápoldat?Világításom elég gyér sajnos,a gyári 54literes eheim szettben lévő 15w daylight.Red cherryk pandaharcsák és endler guppik vagy galaxy razbórák lesznek benne.Köszönöm!


Ahogy Moszat is írta, a Hemiathusoknak nem sok esélye van, de azért próbálkozni lehet. Ilyen világítás mellett, ennyi élőlénnyel én nem tápoznék. Ami az akváriumba bekerül ilyen-olyan módon az untig elég. A plusz tápozásnak akkor van csak értelme, ha az egyéb körülmények is fokozva vannak. Jelen esetben a plusz táp, könnyen az algavirágzást eredményezheti.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Növények tápozása

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.02.09. 15:26

Levinen írta:
myk74 írta:Üdv!Vettem egy pár növényt az akiba(2hete üresen jár csak 3 almacsiga,és maláj tornyosok vannak benne):Microsorium,hemianthus,jáva moha,és samolus.Az lenne a kérdésem hogy kell-e nekik valamilyen tápoldat?Világításom elég gyér sajnos,a gyári 54literes eheim szettben lévő 15w daylight.Red cherryk pandaharcsák és endler guppik vagy galaxy razbórák lesznek benne.Köszönöm!


Ahogy Moszat is írta, a Hemiathusoknak nem sok esélye van, de azért próbálkozni lehet. Ilyen világítás mellett, ennyi élőlénnyel én nem tápoznék. Ami az akváriumba bekerül ilyen-olyan módon az untig elég. A plusz tápozásnak akkor van csak értelme, ha az egyéb körülmények is fokozva vannak. Jelen esetben a plusz táp, könnyen az algavirágzást eredményezheti.

Köszönöm!
Lehet kipróbálom a sera florenat ,de akkor megpróbálok csövet is cserélni, mert sajnálom a növényeket,csak nem tudom hogy milyet vegyek!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza


Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron