CO2 pótlása ásványvízzel?

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

CO2 pótlása ásványvízzel?

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.04. 17:01

Co2 rendszer helyett lehet növény turbózásra használni szénsavas ásvány vizet? van egyáltalán hatása növényre vagy garnélára?
HA igen van valami ajánlott mennyiség /liter vagy valami?

Vagy a benne lévő ásványi anyagok ártanak
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.11.04. 19:25

Én az ásványvizet nem ajánlanám mert sok értelme nincs! Nem tudod megoldani az állandó CO2 szintet vele és adagolni sem bírod. Annak meg csak káros hatása lenne a halakra,garnélákra ha egyszerre beleöntenél egy kis akváriumba egy bizonyos mennyiséget. A CO2 akkor hatásos a növények számára ha állandóan egyenletessen van jelen a vízben. Ha hirtelen kap egy nagy dózist az káros az élőlényeknek. A növényeknek sem lesz semmivel sem jobb ha egyszer nagyon magas a CO2 szint egyszer meg nagyon alacsony.
De ha jönnek az akvakertészek akik ugye mesterei ennek a témának bővebb információt tudnak adni a témáról. Ugye Levi;Vik!? :)
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.04. 20:54

warrior71 írta:Én az ásványvizet nem ajánlanám mert sok értelme nincs! Nem tudod megoldani az állandó CO2 szintet vele és adagolni sem bírod. Annak meg csak káros hatása lenne a halakra,garnélákra ha egyszerre beleöntenél egy kis akváriumba egy bizonyos mennyiséget. A CO2 akkor hatásos a növények számára ha állandóan egyenletessen van jelen a vízben. Ha hirtelen kap egy nagy dózist az káros az élőlényeknek. A növényeknek sem lesz semmivel sem jobb ha egyszer nagyon magas a CO2 szint egyszer meg nagyon alacsony.
De ha jönnek az akvakertészek akik ugye mesterei ennek a témának bővebb információt tudnak adni a témáról. Ugye Levi;Vik!? :)

Végülis igazad van, logikus...
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: CO2 pótlása ásványvízzel?

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2010.11.05. 12:22

warrior71 írta:Én az ásványvizet nem ajánlanám mert sok értelme nincs! Nem tudod megoldani az állandó CO2 szintet vele és adagolni sem bírod. Annak meg csak káros hatása lenne a halakra,garnélákra ha egyszerre beleöntenél egy kis akváriumba egy bizonyos mennyiséget. A CO2 akkor hatásos a növények számára ha állandóan egyenletessen van jelen a vízben. Ha hirtelen kap egy nagy dózist az káros az élőlényeknek. A növényeknek sem lesz semmivel sem jobb ha egyszer nagyon magas a CO2 szint egyszer meg nagyon alacsony.
De ha jönnek az akvakertészek akik ugye mesterei ennek a témának bővebb információt tudnak adni a témáról. Ugye Levi;Vik!? :)


Jelentkezem! ;)
Tartós használatra valóban nem alkalmas. Garnélás akiba pedig egyébként sem tenném nehogy baj legyen.
Viszont! Pár napos kiállításokra remek megoldás CO2 pótlásra. Az Interzoon láttam idén a Tropica standján, majdnem minden akvárium így üzemelt pár napig.
El tudjátok képzelni mennyi ásványvízet vittek hogy azt a sok böszme akit el tudják látni CO2-vel? Azt hittem a vendégeknek volt felhalmozva, amikor mondták, hogy nem ezt az akváriumoknak hozták. ;)
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron