Staurogyne sp.

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Staurogyne sp.

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.15. 01:13

A napokban kaptam egy "indító kultúrát" ebből a növényből Levinentől. Eddig el voltak kényeztetve minden jóval ezek a növények, és nagyon szépen nőttek a gondos gazdánál, most kipróbáljuk, hogy spártai körülmények közt mi lesz vele :)

Az ültetés utána állapot (2010.10.13)

Kép
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Staurogyne sp.

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.10.15. 12:22

szentgyo írta:A napokban kaptam egy "indító kultúrát" ebből a növényből Levinentől. Eddig el voltak kényeztetve minden jóval ezek a növények, és nagyon szépen nőttek a gondos gazdánál, most kipróbáljuk, hogy spártai körülmények közt mi lesz vele :)

Az ültetés utána állapot (2010.10.13)


Na, remélem, hogy azért nálad is fognak valamilyen formában fejlődni. Úgy gondolom, hogy egy igen ellenálló, könnyen tartható növény, így a te körülményeid között is életben maradhat. A különbség elsősorban ugye a fény mennyiségében van, de így inkább felfele fog nőni, ritkább levelesedéssel. Nálam a viszonylag erős megvilágítás miatt inkább oldal irányba terjeszkedik, elég dús levelezettel. De mint már jó pár kollégának, nekem is nagy kedvencemmé vált ez a növény. Nagyon hálás, könnyen kordában tartható és gyönyörű üde zöld színben pompázik.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Staurogyne sp.

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.02.26. 23:53

Esetleg valami frissítés a topikhoz?
Egy képet szívesen venné(n)k, hogyan bírják nálad.

(új növényt keresek az aksimba )
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Staurogyne sp.

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.02.27. 00:44

Hát sajnos nem sok pozitív élménnyel szolgálhatok... Egész jól gyökeret eresztettek, de igazából nagyjából ennyi történt, teljes stagnálás van azóta: nem nőttek szinte semmit, vagy csak nagyon keveset, bár az is igaz, hogy nem pusztultak ki... Az én akváriumaimba mindenesetre nem való ez a növény.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Staurogyne sp.

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.02.27. 01:51

szentgyo írta:Hát sajnos nem sok pozitív élménnyel szolgálhatok... Egész jól gyökeret eresztettek, de igazából nagyjából ennyi történt, teljes stagnálás van azóta: nem nőttek szinte semmit, vagy csak nagyon keveset, bár az is igaz, hogy nem pusztultak ki... Az én akváriumaimba mindenesetre nem való ez a növény.

Az is jó ha stagnál. Legalább nem kell ritkítani :D
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Staurogyne sp.

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.02.27. 10:49

hát köszönöm!
akkor nem ez lesz az első számú célpontom. mivel nem említetted, de azért gondolom akkor nem is algásodott be, nem kezdtek el barnulni a levelek ugye?
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44


Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron