Frissen vásárolt növények

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Re: Frissen vásárolt növények

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.04. 16:45

Frettner írta:
Melinda írta:Ha valaki új akváriumba vesz növényt, akkor van valami türelmi idő rá mint a 4hét az állatokra? vagy rögtön el lehet ültetni?

Nekem itthon nincs klór és ilyesmi, pl szappannal is lehet sterilizálni a növényt? mielött bekerül?

Könnyedén behurcolhatsz csigát, hydrát, planáriát, amik később megkeserítik az életedet. Minden növényt fertőtleníteni kell.
A legjobb, ha veszel egy Neptun gyorsfürdőt, és abban ázik pár napot. Utána áztasd be szénsavas ásványvízbe, fél órára.
Szerintem.


Mi az a Neptun fürdő?
Ez a mohákra is vonatkozik?
A rögtön elültetést arra értettem hogy neki nem gond a csapvízbe kerülni ugye?
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Frissen vásárolt növények

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.11.05. 10:03

Szia Melinda!

Tehát a válaszok:
1/ Neptun gyorsfürdő =karanténozást helyettesítő, illetve erősen fertőzött halak kezelésére 30 perces gyógyfürdő (1 perc alatt megtaláltam a googlen a pontos választ rá!)

2/A mohákkal óvatosan kell bánni, mert magukban tartják a vizet viszonylag hosszabb ideig, ergo a gyorsfürdőben található mérgező anyagokat is és csak lassan engedik ki magukból. A Moháknál szerintem a szódavíz a legjobb. Az ebben található magas CO2 mennyiség már elég erős, hogy kinyírja a legtöbb parazitát, de sóval is turbósíthatod a fertőtlenítő vizedet, ha nem lágyvizes akváriumba lesz.

3/ Növény fertőtlenítésre én timsót használok. Minden gyógyszertárban megtalálható és elég olcsó is, természetesen a növényeket utána bő vízzel kell lemosni!
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Frissen vásárolt növények

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.11.05. 21:35

Csak annyival egészíteném ki a mohák fertőtlenítését sóval,hogy csak rövid ideig érdemes beletenni a sós vízbe. Mondjuk 5-10perc. Saját tapasztalat,hogy a hosszabb ideig sós vízben lévő moha 1-2 napon belül elsárgul és elpusztul. A sós fürdő után érdemes tiszta vízzel leöblíteni! Egyszer sikerült egy gyönyörű nagy bokor jávai mohát kifektetni mert bentfelejtettem a sós vízben. Igaz 5 órát töltöttek benne :( .
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Előző

Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron