Tápozás garnélás akváriumban

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.02.22. 21:27

Köszi a választ. Úgy érted, nem ér semmit a növényeknek?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.02.22. 21:56

co2 és folyékony tápok nélkül önmagában ezeket a golyókat használva a gyökeres növényeim vagy mumifikálódtak, vagy szépen lassan garnélatáppá alakulnak. :)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.02.25. 09:08

Régebben én is használtam ezeket a golyókat, bár még nem garnélásban. A tapasztalatok alapján tényleg nagyon lassan oldódik szét és mivel agyaggolyó, sok káros hatása nem lehet.

Valószínűleg inkább csak fenntartó tápozáshoz jó, kezdetben először fel kellene építeni és erősíteni a növényeket, ehhez talán jobb a táptalaj/növényes-garnélás agyagtalajok, esetleg tápkapszulák az akvárium indításánál. Érdemesebb talán folyékony tápokat adagolni napi szinten, de pl. Cryptocorynenak / Echinodorusoknak hosszútávon megfelelő támogatás lehet.
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: hunya64 » 2013.02.27. 18:43

Sziasztok!
Mazsolázgattam a leírtak közt, de elvesztem a részletekben. Most akkor garnélák mellett a növénytápozás pl. Tetra PlantaMin használatával káros? Ha Co2-t nem adagolok, akkor a folyékony tápozásnak nincs is értelme :?:
hunya64
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.11.29. 16:55
Tartózkodási hely: Pesterzsébet hunya.l@freemail.hu

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.02.27. 19:15

Én EI tápozást használok a garnélásomban, ami nagyon magas tápanyagszinteket jelent (a gyári ajánlott mennyiségek sokszorosát). Nincs semmi bajuk, vígan elvannak, és úgy szaporodnak, mintha muszáj lenne. Sakura garnélákról van szó, nem a nagyon érzékeny fajokról.
Én azt mondom, hogy a folyékony tápok nagyon hasznosak, és tudtommal egyetlen tápban sincs annyi réz, ami a rendes, gyári adagolás mellett a legkisebb veszélyt is jelentené akár a legérzékenyebb fajokra is. A növényeknek azonban fontos a tápanyag, és egy jól belőtt tápozással (és hozzá való szűréssel és világítással) könnyen lehet egy szinte algamentes, egészséges akváriumot üzemeltetni.
CO2-t nem igényel minden növény olyan mennyiségben, hogy külön beoldás legyen szükséges. Sőt, igazából nagyon kevés faj van, ami nem marad meg tápozás mellett és CO2 nélkül (a legtöbb esetben nem kapnak a növények olyan erős fényt, hogy teljes sebességgel fotoszintetizáljanak, ezért nem használnak el a vízből olyan sok CO2-t), így a tápozást mindenképp ajánlom, a CO2 pedig már csak hab a tortán, ha tudsz biztosítani, de nem feltétel egy egészséges növényekkel telezsúfolt akváriumhoz.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: hunya64 » 2013.02.28. 18:14

Beni írta:Én EI tápozást használok a garnélásomban, ami nagyon magas tápanyagszinteket jelent (a gyári ajánlott mennyiségek sokszorosát). Nincs semmi bajuk, vígan elvannak, és úgy szaporodnak, mintha muszáj lenne. Sakura garnélákról van szó, nem a nagyon érzékeny fajokról.
Én azt mondom, hogy a folyékony tápok nagyon hasznosak, és tudtommal egyetlen tápban sincs annyi réz, ami a rendes, gyári adagolás mellett a legkisebb veszélyt is jelentené akár a legérzékenyebb fajokra is. A növényeknek azonban fontos a tápanyag, és egy jól belőtt tápozással (és hozzá való szűréssel és világítással) könnyen lehet egy szinte algamentes, egészséges akváriumot üzemeltetni.
CO2-t nem igényel minden növény olyan mennyiségben, hogy külön beoldás legyen szükséges. Sőt, igazából nagyon kevés faj van, ami nem marad meg tápozás mellett és CO2 nélkül (a legtöbb esetben nem kapnak a növények olyan erős fényt, hogy teljes sebességgel fotoszintetizáljanak, ezért nem használnak el a vízből olyan sok CO2-t), így a tápozást mindenképp ajánlom, a CO2 pedig már csak hab a tortán, ha tudsz biztosítani, de nem feltétel egy egészséges növényekkel telezsúfolt akváriumhoz.


Köszönöm az info-t.
hunya64
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.11.29. 16:55
Tartózkodási hely: Pesterzsébet hunya.l@freemail.hu

Előző

Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron