Tápozás garnélás akváriumban

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.11.03. 13:33

farkas írta:Kösz viktorlantos, ez megerősít az eddigi tapasztalataimban! Neked egyébként (ha használtad már) mi a véleményed a Sera Florena-ról? Az adagolásáról se sokat tudni. A csomagoláson feltüntetett 5ml/20l mennyiség vajon milyen gyakoriságú adagolásra vonatkozik?


A feltüntetett mennyiség, heti adagra vonatkozik. Korábban használtam én is a Sera Florena-t a Sera DayDrops-al kiegészítve. Nem tapasztaltam, hogy bármi hatással lett volna a garnélák egészségére.
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.11.03. 13:39

egedzs írta:
farkas írta:Kösz viktorlantos, ez megerősít az eddigi tapasztalataimban! Neked egyébként (ha használtad már) mi a véleményed a Sera Florena-ról? Az adagolásáról se sokat tudni. A csomagoláson feltüntetett 5ml/20l mennyiség vajon milyen gyakoriságú adagolásra vonatkozik?

Nekem Olyan emlékeim vannak régről, hogy két hetente ajánlja a gyártó, a köztes hetekben pedig a tablettáit.
Szerintem sokkal jobban jársz Easy Life Pro-Fito növénytáppal. Több hazai webáruházban is árulják, különböző kiszerelésben. Adagolása könnyű 1ml/10 liter hetente. A gyártó honlapja szerint garnélabarát termék. Ferro-t is adhatsz mellette, ha kevés az adagolt vas. Nálam is bevált a garnélás akváriumokban.


Elhiszem, most nem is vennék Sera Florena-t, de rám maradt egy 50 ml-es kis kiszerelés, nem akartam kidobni. Akkor elhasználom, aztán legalább kiderül, van-e valami fejlődés a növényzet terén. Ha használ, akkor veszek valami jobb tápot.
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.11.03. 13:40

smokie írta:
farkas írta:Kösz viktorlantos, ez megerősít az eddigi tapasztalataimban! Neked egyébként (ha használtad már) mi a véleményed a Sera Florena-ról? Az adagolásáról se sokat tudni. A csomagoláson feltüntetett 5ml/20l mennyiség vajon milyen gyakoriságú adagolásra vonatkozik?


A feltüntetett mennyiség, heti adagra vonatkozik. Korábban használtam én is a Sera Florena-t a Sera DayDrops-al kiegészítve. Nem tapasztaltam, hogy bármi hatással lett volna a garnélák egészségére.
Zoli


Oké, köszi! Kipróbálom.
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: zsanz88 » 2011.04.08. 21:00

Sziasztok!
Segítsetek!!
csináltam egy kis méretű akit, növényekkel, bele crystal red és red cherry garnéla.. Túlbuzgóságomban mivel darabra vettem sera florenette növénytáp tablettát (és a boltban mondták hogy a növények alá kell csak bedugni), belenyomtam vagy 5-öt az akiba, plusz csepegtettem előírt mennyiségű folyékonyat is.. a tablettából ez olyan ötszörös túladagolást jelent (és erre sajnos csak most jöttem rá).. hazautaztam hétvégére, ott maradtak a vegyszerekkel a rákocskák.. okozhat ez náluk bajt? utazzak vissza, vagy túlélik? 2 napról van szó.. aggódom értük nagyon :(
zsanz88
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.04.08. 20:50

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.08. 22:10

Lehet, hogy túlélik, a tabletta csak lassan oldódik, hetek, hónapok alatt. De az én véleményem az, hogy garnélásban nagyon nem kellene tápozni. Max az előírt mennyiség fele, harmada... és csak olyanok, amik nem tartalmaznak bizonyos fémeket, főleg rezet, alumíniumot..... Ja, és az NO3 /nitrát/is bajt okozhat....
Reménykedj,és hétfőn piszkáld ki amit csak lehet.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.08. 22:15

zsanz88 írta:Sziasztok!
Segítsetek!!
csináltam egy kis méretű akit, növényekkel, bele crystal red és red cherry garnéla.. Túlbuzgóságomban mivel darabra vettem sera florenette növénytáp tablettát (és a boltban mondták hogy a növények alá kell csak bedugni), belenyomtam vagy 5-öt az akiba, plusz csepegtettem előírt mennyiségű folyékonyat is.. a tablettából ez olyan ötszörös túladagolást jelent (és erre sajnos csak most jöttem rá).. hazautaztam hétvégére, ott maradtak a vegyszerekkel a rákocskák.. okozhat ez náluk bajt? utazzak vissza, vagy túlélik? 2 napról van szó.. aggódom értük nagyon :(

Könnyen okozhat bajt, amint hazaérsz próbáld meg kioperálni a fölösleget, utána meg jó sok vizet cserélni. A két garnélát amúgy nem jó ötlet összerakni, a crystal rednek lágy víz kell, a red cherrynek közepesen kemény.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: zsanz88 » 2011.04.09. 00:35

Köszönöm a válaszokat.. holnap reggel visszautazom és reménykedem.. :oops:
zsanz88
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.04.08. 20:50

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.09.13. 14:26

Használ valaki tetra plantamin-t? Riliknél régebben használtam, nem panaszkodtak, de most a crs-eknél szeretnék valamivel kedvezni a növényeknek. Az van ráírva, hogy intenzív vastrágya minden akvárium számára, nitrát és foszfátmentes.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.02.20. 19:02

Sziasztok.

Akváriumomban lévő Cryptocorine-hoz és Bacopahoz szeretnék használni JBL gyökértáp golyókat. Erről lenne szó: http://picture.yatego.com/images/4e8f19 ... kugeln.jpg

Ez a táp van valamilyen negatív hatással a garnélákra nézve? Valakinek van valami tapasztalata ezzel a táppal kapcsolatban?
Igaz lehet az, ahogy hirdetik, hogy egy golyó akár egy évig is elegendő lehet egy növényhez? Vagy ez kamu?

Válaszaitok előre is köszönöm.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Tápozás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.02.21. 20:31

Nálam riliknél és bleu jellyknél vannak ilyen golyók, semmilyen negatív hatást nem tapasztaltam, viszont pozitívat sem.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

ElőzőKövetkező

Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron