Növények ültetése, gondozása

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.10.27. 19:51

A SERA-nak van egy olcsó variációja checker és reagens egy dobozban 3000 pénz körüli áron. Szerintem jó vétel.
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.27. 20:03

Köszi!
Találtam netem dropchecker és indikátorfolyadékot elég olcsón.

norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: konyec07 » 2011.02.12. 19:33

Hali! :)

Elnézést kérek hogy itt a garnéla fórumon kérdezősködök a növényekről, de az az észrevételem
(ha szabad megjegyeznem) hogy ezen a fórumon sokkal könnyebb eligazodni, és a közösség
is "rendesebb" mint az akvakertész fórumon...

Miután több növényültető videót is átnéztem és egyre több blogot és fórumpostot olvastam, itt az
ideje, hogy értelmes kérdéseket is feltegyek! :)

A riccia futians növény elvileg úszó növényként is nagyon elterjedt. A kérdésem az lenne, hogy
hogy érzi magát a víz felsíinén, és kb mennyit hagyjak meg fent, hogy lassanként de tudjon szaporodni.
Kb hány ADA riccia kötöző követ tudok benöveszteni 1 ilyen (Tropica) doboz növénnyel? :)

Minden nem hagymás növényt tudok a szétvagdosásával szaporítani, és hány darabra érdemes őket szedni?
(Vegyük példának a HC-t a csávó a videóban 4-5 db-ra tudta szétszedni, de szerintem túlságosan is visszavágta,
na de ő a profi! :D ) Illetve mennyire érdemes visszavágni őket a kezdeti ültetésnél, hogy ne haljanak el?
Kb hány cm távolságra ültessem el a kis töveket?

A növénytápozással kapcsolatban mikro és makro tápokat szeretnék használni. A kérdésem az lenne, hogy
elég "belespriccelni" az akváriumba, vagy inkább oldjam fel egy kis vízben?

Köszönöm, tudom regényt írtam és egy rakat kérdéssel halmoztalak el benneteket, de remélem azért
megpróbáltok segíteni! ;)

K.
konyec07
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.01.28. 22:27

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.02.12. 19:58

konyec07 írta:A növénytápozással kapcsolatban mikro és makro tápokat szeretnék használni. A kérdésem az lenne, hogy
elég "belespriccelni" az akváriumba, vagy inkább oldjam fel egy kis vízben?
K.


Vannak olyan folyékony tápok tápok, amit elég a vízbe spriccelni. Nem kell vízben feloldani!
Ha te magad akarod kikeverni porokból, akkor én úgy tudom fel kell engedni vízzel 1 tubusba és csak utána lehet a vízbe nyomni.

Remélem tudtam segíteni :)

Sok sikert az akváriumhoz!!
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: konyec07 » 2011.02.12. 20:44

Köszönöm szépen! :)


K.
konyec07
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.01.28. 22:27

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: smokie » 2011.02.12. 21:28

Szia konyec07!

A Riccia flutians egy úszó növény. Az akvakertészek fához vagy kövekhez rögzítve használják.
Nekem az a tapasztalatom, hogy a Riccia olyan mint a békalencse, szinte ki se lehet írtani. Elég egy kisebb darab, és ha megfelelő a világítás pár hét alatt beborítja a víz felszínét.
Azt nem tudom, hogy egy Tropicás adag mekkora, de mivel nagyon gyorsan nő, így elég egy kis darabot felerősíteni a kőre és néhány hét alatt teljesen benövi.

Elég sok növény létezik ami nem hagymás. De általában mindegyikre igaz, hogy szétvágással lehet őket szaporítani. A Bolbitist, Microsoriumot és az Anubiast a hajtásvégeknél 5-6 levél meghagyásával érdemes elvágni. A szálas növényeket a formára nyírásnál az alsó levelek eltávolításával lehet a talajba dugdosni. Az Echinodorust, Cryptocorynet, Vallisneriat stb., az oldalhajtások leválasztásával lehet szaporítani.
A terülő növényeket, melyekből egybefüggő "gyepet" lehet létrehozni, az általad említett módszerrel lehet szaporítani. Azt, hogy egy adag HC-t hány darabra érdemes osztani az attól függ, milyen gyorsan szeretnél egybefüggő gyephez jutni. Egy adag HC-t akár 10 részre is szétlehet osztani (ismerve a Tropicás növényeket). Viszont minél sűrűbben ülteted (2-3cm), annál hamarabb lesz gyeped. Általában olyan 4-5cm-re szokták ültetni egymástól a szétszedett darabokat.
Én közvetlen az ültetés után nem vágnám vissza a HC-t, hagy erősödjenek. Viszont egy hét múlva már kötelező visszavágni, hogy evvel is kényszerítsd az oldalirányú növekedésre.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: konyec07 » 2011.02.12. 23:46

Köszönöm smokie, sokat segítettél! :) :D
konyec07
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.01.28. 22:27

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.02.13. 09:16

Ahogy látom szinte mindent leírtak fórumtársaim, de még valamivel kiegészíteném az infókat. A Ricciat, vagyis az Úszó májmohát, a hagyományok alapján valóban a víz felszínéről ismerhetjük, vagyis a természetes élőhelye a víz felszíne. De mióta megjelent az akvakertészet, egy teljesen más, egy "kényszerített" felhasználási módja került a figyelem központjába. A felületen viszonylag gyorsan terjeszkedő tulajdonságának köszönhetően a víz alatt lévő növények elől szinte teljesen elveszi a fényt, így azok fejlődését megakadályozza. Ha viszont különböző dekorelemekre kötözzük, akkor ez a probléma nem áll fent és sokkal látványosabban fejlődik. De ennek ellenére jól meg kell gondolni, hogy valóban akarunk-e ezzel a növénnyel foglalkozni. A víz alatt is rohamosan szaporodik, mindenhova beveszi magát már-már kiirthatatlan. Könnyen keresztbe vághatja az eredeti koncepciót és csak nagyon kitartó, szorgalmas beavatkozásokkal lehet a rendet fenntartani. A fejlődési és terjeszkedési ütemének köszönhetően a tápanyagfelvétel is igen magas, így a víz ilyenfajta kimerülésére is oda kell figyelni.
Valóban nagyon kevés is elég belőle, így nincs értelme sokat vásárolni belőle.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.02.13. 16:03

Pont olyan mint a békalencse. Betettem párat, hogy leárnyékolja a garnélákat, és most már minden akváriumomban kiírthatatlanul ott van. Terjed az egyikből a másikba. :D
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: xman » 2011.02.13. 16:52

Nekem egyszer bekerült békalencse, az egyik akváriumba, de nálam csak fogynak :D
Dezső: Köszi a növényeket, már némelyik beköltözött.Microsorium abszolút kedvenc, annak örültem külön....
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

ElőzőKövetkező

Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég