Anubiasok

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Anubiasok

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.04. 14:58

Nos, hogyha van kedvetek beszélgethetnénk erről a számomra igen kedves és kevés odafigyelést igénylő növényfajtáról! Nanát és Barterit tartok itthon elég szépen nőnek gyarapodnak, de valami megfelelő ültetési technikát szívesen meghallgatnék egy szakértőtől , mivel nekem időnként ez elég nagy problémát okoz. Mostanában úgy csinálok hogy hozzákötöm a szárát egy kőhöz, s azt elásom az aljzatban. Az megfelelő megoldásnak számít?:D
És akkor az alap tudnivalókat még hozzátenném:):
# Tudományos név : Anubias barteri var. nana
# Magyar név: Törpe vízilándzsa
# Család: Araceae (kontyvirágfélék)
# Csoport: Vízinövények
# Maximális magasság: 15 cm
# Származás: Kamerun
# Természetes élőhely: Mocsarak, vagy teljesen a víz alá merül, vagy kétéltű.
# Elhelyezés az akváriumban: Elől
# Az ültetés sűrűsége: 10 cm2/1 tő
# Világítás: Gyenge
# Hőmérséklet: 24-26°C
# pH: 6-8
# Keménység: 3,4-5,6NK°
Nagyjából ennyit találtam a nanáról, ha jól tudom a többi fajta is hasonló szükségletekkel rendelkezik, leginkább csak méretben eltérőek.
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Anubiasok

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.04. 15:44

Szia Fred

Ennél a növénynél egy nagyon fontos ültetési tanács van, az pedig, hogy a gyökerét, gyökértörzsét (rizóma) nem szabad az aljzatba elásni. Kizárólag kőre, fára szabad csak kötözni, ami az aljzat felett helyezkedik el.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Anubiasok

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.04. 15:51

Régebben nekem is volt törpe anubias-om, viszont több helyen olvastam róla, hogy ha törik a növény, akkor valamiféle mérget eresz ki magából, ami nincs túl pozitív hatással a faunára. Nem tudom ennek mennyi az igazságtartalma, lehet, hogy semmit, de mióta ezt olvastam nem tartok semelyik akváriumban sem Anubiast, pedig ez az a növény, ami szintén bírná a nálam lévő körülményeket...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anubiasok

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.04. 17:08

Hát szentgyo,
Én mondhatnám hogy "vállalom" a kockázatot, de nem így van. Van egy növény ( nemtudom a pontos nevét) de néhány akvarisztika amelyik nagyot akart akasztani anubiasként árulta és ennek a növénynek tényleg van egy ilyen hatása, de az igazi anubiasoknak nincsenek! Naná pl.: úgy szaporítom hogy több drabra vágom a tövet és ebből sincs soha semmi probléma. Mivel ha jól tudom te is az ellenálló kevés fényt igénylő növényeket tudod tartani akárcsak én, úgy vélem nagyon jó választás.

p.s.: Nem tudom történt e már ilyen nálad, de én elég sokat ültetgetem ide-oda a növényeimet, és még SOHA sem törtem le egyetlen levelet sem, nemhogy a szárát, melyet ollóval is komoly feladat elvágni =).
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Anubiasok

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.09.06. 13:37

Én is megerõsíteném, hogy eddig káros hatását nem tapasztaltam.

Igaz nem is törtem, vagy vágtam le belõle, de a megszûnõben (átalakítás elõtt) lévõ RC-s akváriumomban van bõven, és a garnélák jól éldegéltek benne. Szaporulatom viszont nem volt (ez más miatt is lehet, sajnos), ezért és a koncepcióváltás miatt az átalakítás után már nem kerül bele Anubias nekem sem.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Anubiasok

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.06. 15:52

Ez így rendben is van, hogyha a design miatt nem rakod bele. Bár kételkedem benne, hogy a növény jelenléte miatt pont az RC-k ne szaporodnának! Vagy mégis?
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Anubiasok

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.09.08. 15:28

Koncepcióváltás=designváltás, emiatt nem kerül bele. Az elõzõ garnélásban (növénynevelõ) szaporodtak az RC-k, pedig ott is volt majdnem ugyanennyi anubias. Mondjuk azok meg átlátszóak voltak, de az sem ettõl volt, mert a mostaniak meg szép pirosak.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Anubiasok

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.10.12. 19:11

Sziasztok!
Nekem törpe anubiasom van és arra lettem figyelmes, hogy néhány levél széle berepedt és a repedésnél rozsdabarna lett illetve néhol a levél közepén is úgyan ez van. Ez mitől lehet?
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: Anubiasok

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.10.13. 13:31

frigos írta:Sziasztok!
Nekem törpe anubiasom van és arra lettem figyelmes, hogy néhány levél széle berepedt és a repedésnél rozsdabarna lett illetve néhol a levél közepén is úgyan ez van. Ez mitől lehet?


Ezt okozhatja, ha egy esetleges takarítás alkalmával megsérted a levelet, de ha mondjuk sárguló leveleket is látsz, akkor tápanyag hiány is lehet a kiváltó ok. Nagyon nehéz az ilyen problémákra egyértelmű magyarázatot adni, főleg a növényeknél. Ha egy képet feltennél, sokat segítene.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Anubiasok

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.10.13. 19:30

Szia raktam fel képet.
Kép
Kép
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Következő

Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron