Növények gyenge fényhez

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Re: Növények gyenge fényhez

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.11.02. 22:56

Hát az a biztos, ha alacsony és/vagy közepes fényigényű növényeket választasz, akkor nem vállalsz túl nagy kockázatot. A rosszul megválasztott növények elég nagy galibát okozhatnak az esetleges vegetálásukkal, rosszabb esetben elpusztulásukkal.[/quote]

Oké, köszi! Jelenleg leginkább ilyen növényeim vannak (alacsony és közepes fényigényűek), de erősebb (viszont rossz színhőmérsékletű és gazdaságtalan) megvilágításban. A 0,57 W/l a tervezett új armatúrák fényére vonatkozik. Azért kérdeztem, mert kíváncsi voltam, a jelenlegi növényeknek (Anubias barteri, Cryptocoryne lingua és wendtii, Microsorium pteropus, gömbalga, jávai és Eleocharis parvula) elég lesz-e ennyi. AZ Eleocharisnak ha jól sejtem nem, de az igazából csak pár tő, eddig is kísérleti jelleggel. Ha a többinek elég lesz ez a fénymennyiség, az már örömmel töltene el. :)
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Növények gyenge fényhez

HozzászólásSzerző: Zbacsi » 2010.11.05. 12:32

farkas írta:AZ Eleocharisnak ha jól sejtem nem, de az igazából csak pár tő, eddig is kísérleti jelleggel. Ha a többinek elég lesz ez a fénymennyiség, az már örömmel töltene el. :)


A népszerű előtéri növények közül ennek a legalacsonyabb a fényigénye. 0,5W/l mellett is szép hajtásokat hoz, csak lassan nő, ajánlatos carboval locsolgatni.
Zbacsi
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.09.18. 19:30

Előző

Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron