Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: christiaan » 2012.09.24. 20:59

Nem nem ültettem csak kőre kötöztem. Inditó baci nem volt szürésnek egy kicsi belsőszőrő van. Vízcsere heti egyszer volt eddig. Kb 30% A microsorium meg a gömbmoha eddig jól elvan. Dekoráció egy szép nagydarab vasfa. Feltöltés és vízcsere sima 2 napos csapvizel tápozás nincs. Lehet kellene?
christiaan
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012.05.28. 17:56

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.24. 21:35

Én csak 2 nagyon gyakorit tudok, az egyik a kagylótutaj, mely tavi növény, de akváriumban is megmarad, csak kisebb lesz (de nem kicsi!), na ezt nem szabad lefedni, és az apró békalencse (lemna minor), mely inkább megfelel méretben a garnélák mellé, hiszen csak néhány mm-es levelei vannak.
Tápozás ajánlott, főleg amíg nincsenek állatok, de utána is sokat számít a növényeknek.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.09.25. 07:26

Én nem tápozok az akváriumokban külön, csak amit a garnélák :-) Persze a növények lassan nőnek de működőképesek.

Úszó növénynek jó lehet még a Riccia.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.09.26. 08:08

A Vallisneriak sem egyformák. A nana pl. kifejezetten fényigényes, míg a nálam lévô americana teljesen megzuhan, ha egy kicsit is visszaveszek a tápozásból.

Hihetetlen, hogy senki nem írta a garnélás akváriumok rocksztárját, a Jávai mohát! :) Még a Karácsony mohát javaslom, ami ilyen körülmények között nagyon lassan nô, de szép dolgokat lehet kihozni belôle.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: christiaan » 2012.09.26. 19:10

Az én első valisneriam gyakorlatilag 1 hét alatt teljesen elpusztult igaz már beültetéskor sem volt valami fitt. Amit most vettem valisneria asiatica (csavart levelü) 4 napja van az aksiban eddig elvan de már barnul szoval asszem feladom. választok valami mást például amiket Szentgyo irt Aponogeton crispus tetszene, viszont konkrétan ezt nem találtam csak másfajtákat: Aponogeton boivinianus, Aponogeton ulvaceus, Aponogeton Longiplumulosus. Ezek is elképzelhető, hogy jók lennének kevés fényhez?
A mésik érdekes dolog amikor kivettem az anubiast egy utolsó levele maradt teljesen kilyukadt nagyon rosszul nézett ki aztán beleraktam egy pohár vízbe ugy hogy a levele szárazon van csak a rizomája van a vízben na azóta él és virul.
christiaan
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012.05.28. 17:56

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.09.27. 08:15

Az Anubiasok emlékeim szerint alapvetôen mocsári növények. Azért nem tartják ôket "szárazon", mert nagyon magas páratartalmat igényelnek - pl. az akváriumból kilógó levélrészek elfonnyadnak. És talán külön emers/submers levélzete sincs. Szóval nagy szerencséd van. :)
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.09.30. 10:14

Nekem az indiai vizicsillaghttp://diszhal.info/novenyek/Hygrophila_polysperma.php tökéletesen fejlődött az 54 literesben 15watt fénynél
Kép.
A kagylótutaj,monosolenium,crypto és anubias fajták nálam is jól bírták a szerényebb körülményeket,illetve a tóalma és a lángmoha is nőt szépen,igaz nem gyorsan de szép volt.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.30. 12:08

Nem kopaszodott fel a vizicsillag? A nagy akváriumomban szeret felkopaszodni az alsó 15-20 cm, és csak onnantól gyönyörű, de a teljes aki 50 cm magas. Egy 54l-es nyilván sokkal alacsonyabb, valószínűleg ez is számít.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.09.30. 12:38

Beni írta:Nem kopaszodott fel a vizicsillag? A nagy akváriumomban szeret felkopaszodni az alsó 15-20 cm, és csak onnantól gyönyörű, de a teljes aki 50 cm magas. Egy 54l-es nyilván sokkal alacsonyabb, valószínűleg ez is számít.

Nekem nem kopaszodott fel,igaz csak 30cm magas az aki ,mínusz 4-5cm a talaj.De ha hagytam jól megnőni akkor az alsó részeken hozta az oldalhajtásokat,amiket el tudtam ültetni.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.10.03. 21:08

na vettem egy aqua depos méregdrága microsoriumot a hátsó rész díszítésére. beszereztem egy durvább LED szalagot, remélem ez a fény elég neki. A Microsoriumot elvileg kőre fára kell kötözni, kérdésem, ha két kő közé behelyeztem, beásás nélkül a talajra (nem tud elmozdulni) az is jó lesz -e neki hosszú távon?
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

ElőzőKövetkező

Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég