Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.09.24. 16:31

Sziasztok,

Teljesen homo novus vagyok a fórumon és szinte az akvarisztikában is, de már régóta olvasgatlak titeket. Első nano aksim van, ahol egyelőre a takarékosság volt a szervező motívum. Azért nyitottam ezt a témát, mert szeretném ha az okos és tapasztalt fórumozók összegyűjtenék azokat a növényeket, amik spártai körülmények között is jól érzik magukat és még jól is néznek ki. Ennek megfelelően CO2 beoldás, mindenféle drága tápozás és brutális megvilágítás nélkül is jól fejlődő növényekről olvasgatnék többet illetve hallgatnék tapasztalatokat. A válaszokat előre is köszönöm: Tamás
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.09.24. 16:34

azt elfelejtettem, hogy nekem 30 literes Sakura-amanos akváriumban jelenleg középtájt Cryptom van, elöl pedig jávai és gömbmoha. Hátra szeretnék valami hosszabbra növő, szépet. Gondolkodtam valisnerian, de mindenhol azt olvasom, hogy az erősen fényigényes. De örülnék valami felszínen úszó cuccnak is.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.09.24. 18:09

Nálam elég "spártai" körülményekkel kell sajnos beérniük a növényeknek, ezek azonban egész jól bírják ezeket a feltételeket:

- Microsorium pteropus
- Aponogeton crispus
- Valiseneria-k
- Cryptocorine fajok
- Anubias fajok
- Echinodorus
- Monosolenium tenerum
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.24. 18:57

tatranfanatik írta:azt elfelejtettem, hogy nekem 30 literes Sakura-amanos akváriumban jelenleg középtájt Cryptom van, elöl pedig jávai és gömbmoha. Hátra szeretnék valami hosszabbra növő, szépet. Gondolkodtam valisnerian, de mindenhol azt olvasom, hogy az erősen fényigényes. De örülnék valami felszínen úszó cuccnak is.


A vallisneriák nem fényigényesek, kevesebb fény mellett mindössze lassabban nőnek. Nagyon strapabíróak, de azért a tápanyagot meghálálják. A felszínen úszó növények meg direkt kapják a világítást, így ott egyszerűen nincs, ami elpusztulna, csak van pár, amit nem szabad lefedni, mert akkor elrohad.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: christiaan » 2012.09.24. 20:12

Nekem most megy 4. hete az akvárium még csak növényekkel az első körben ültettem egy viszonylag nagy Microsoriumot pár szál Valisneriát és egy Anubiast sajnos nem tudom már melyik fajta de valami nagyobbra növő plusz egy kicsi gömbmohát. Az Anubias kb 2 hét alatt teljesen elrohadt fogalmam sincs mitöl minden nap eldobott egy levelet tőben, és a levelek is kilyukadtak. A valisneriák is teljesen bebarnultak ugyhogy kiszedtem. Azóta vettem egy adag mohát, egy Cryptocorinet meg ujra pár Valisneriat meg egy Anubias nana-t.Most várom mi fog történni az akvárium 30 liter megvilágitás 13 watt délután 13-tól este 22-ig világit.

Üdv Krisz
christiaan
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012.05.28. 17:56

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.24. 20:42

Az anubiast véletlenül nem ültetted el? Ültetni nem szabad, mert akkor elrohad, csak kötözni fára, kőre. Vízcsere volt? Szűrés rendben? Indítóbacikat használtál? Növénytápot használsz?
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.24. 20:43

A Microsorium és a Bolbitis bírja a low tech tartást. Mohák közül - Istvánnal ellentétben - a Monosolenum helyett a Lomariopsist ajánlom, nagyon hasonló, de sokkal jobban bírja a kevés fényt.
Nálam a Fissidens is jól elvan.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.09.24. 20:53

Beni írta: A vallisneriák nem fényigényesek, kevesebb fény mellett mindössze lassabban nőnek. Nagyon strapabíróak, de azért a tápanyagot meghálálják. A felszínen úszó növények meg direkt kapják a világítást, így ott egyszerűen nincs, ami elpusztulna, csak van pár, amit nem szabad lefedni, mert akkor elrohad.


Köszi, a valisneria azt olvasom megnő akár 80 centi hosszúságúra is, namost , ha 30 centi magas az akvárium, akkor ehhez fog idomulni, vagy a vízfelszínen tovább nőve beborítja a felszínt?
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.09.24. 20:56

szentgyo írta:Nálam elég "spártai" körülményekkel kell sajnos beérniük a növényeknek, ezek azonban egész jól bírják ezeket a feltételeket:

- Microsorium pteropus
- Aponogeton crispus
- Valiseneria-k
- Cryptocorine fajok
- Anubias fajok
- Echinodorust
- Monosolenium tenerum


Köszi, ilyen listára vártam. Ezek szerint egyik akváriumban sem használsz táptalajt meg CO2-t? Tehát szivacsszűrő világítás és ennyi? Hogy tápozol a kis akváriumokba ezek mellett a növények mellett?
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Low cost akváriumba strapabíró növények? Lista?

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.09.24. 20:57

Beni írta:
tatranfanatik írta:azt elfelejtettem, hogy nekem 30 literes Sakura-amanos akváriumban jelenleg középtájt Cryptom van, elöl pedig jávai és gömbmoha. Hátra szeretnék valami hosszabbra növő, szépet. Gondolkodtam valisnerian, de mindenhol azt olvasom, hogy az erősen fényigényes. De örülnék valami felszínen úszó cuccnak is.


A vallisneriák nem fényigényesek, kevesebb fény mellett mindössze lassabban nőnek. Nagyon strapabíróak, de azért a tápanyagot meghálálják. A felszínen úszó növények meg direkt kapják a világítást, így ott egyszerűen nincs, ami elpusztulna, csak van pár, amit nem szabad lefedni, mert akkor elrohad.


esetleg tudsz ajánlani valami jópofa víz felszínen úszót?
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Következő

Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron