Világítás

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Re: Világítás

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.02.24. 10:15

Üdv!
Ha a T8-ról T5 -re való átépítéshez nem elektronikus előtétet használok hanem sima hagyományosat az baj?Egyálltalán megoldható?Az ára negyede,így maradna egy kis extra tápra a garniknak!Köszönöm!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Világítás

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.02.24. 13:26

myk74 írta:Üdv!
Ha a T8-ról T5 -re való átépítéshez nem elektronikus előtétet használok hanem sima hagyományosat az baj?Egyálltalán megoldható?Az ára negyede,így maradna egy kis extra tápra a garniknak!Köszönöm!


Nem vagyok nagy szakértője a kérdésnek, mondjuk én alapból az elektronikust vettem. Az elektronikus előtét teljesen villogásmentes kapcsolást ad és talán a fénycső élettartamát se csökkenti mint a hagyományos. Meg kell kérdezni egy elektroszakit a pontosítás végett.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Világítás

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.02.24. 14:34

igen. a villogás a különbség azaz a Hz.
Nem emléxem pontos adatokra de meg van jelenítve az előtéteken is hogy pl egy mágneses előtét az 50Hz, az elektronikus meg 40000Hz is lehet!
Nincs villogás felkapcsoláskor, nincs stroboszkóp hatás. élettani hatása egyértelmű, állatokra, növényekre, Emberekre(!). hatásfoka sokkal sokkal jobb és az élettartam is növekszik.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Világítás

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.02.24. 14:49

Köszönöm uraim!Mérlegelek!Lassann kitanulom ezt a villamossági barkácsot! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Világítás

HozzászólásSzerző: szabopeter123 » 2011.08.19. 00:08

T5-ös fénycsövek csak elektronikus előtétről üzemelnek. Ha nagyon olcsón akarsz kijönni akkor kompakt fénycsöveknek az elektronikája is megfelelő de én nem ajánlom, bár nálam is így működik de én picit konyítok az elektronikához és biztonságossá tudtam tenni. teljesítményben a fénycsőhöz legközelebb eső kompaktfénycső előtétet ajánlom! mindenki csak saját felelősségre csinálja!!! ha kell képekkel illusztrálva bemutatom hogyan kell megcsinálni, de tényleg nagyon elővigyázatosnak kell lenni vele. A 220 nem játék, főleg vízzel vegyítve.
szabopeter123
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.08.18. 21:17
Tartózkodási hely: Edelény

Re: Világítás

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.19. 10:51

szabopeter123 írta:T5-ös fénycsövek csak elektronikus előtétről üzemelnek. Ha nagyon olcsón akarsz kijönni akkor kompakt fénycsöveknek az elektronikája is megfelelő de én nem ajánlom, bár nálam is így működik de én picit konyítok az elektronikához és biztonságossá tudtam tenni. teljesítményben a fénycsőhöz legközelebb eső kompaktfénycső előtétet ajánlom! mindenki csak saját felelősségre csinálja!!! ha kell képekkel illusztrálva bemutatom hogyan kell megcsinálni, de tényleg nagyon elővigyázatosnak kell lenni vele. A 220 nem játék, főleg vízzel vegyítve.

Kb 2,5 hónapja megy a T5 24watt ,hagyományos előtéttel,eddig semmi gondom nem volt vele.Melegszik elég rendesen.Most kaptam ajándékba egy elektronikus előtétet ,ez viszont 36 wattos.Beköthetem vele a 24wattos csövet,vagy tegyek bele egy power compact 36 wattosat.Mondjuk az elég jelentős fénynövelés lenne,lehet többet ártana mint használna egy 54literes low tech akinál!
???
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Világítás

HozzászólásSzerző: szabopeter123 » 2011.08.19. 19:41

myk74 írta:
szabopeter123 írta:T5-ös fénycsövek csak elektronikus előtétről üzemelnek. Ha nagyon olcsón akarsz kijönni akkor kompakt fénycsöveknek az elektronikája is megfelelő de én nem ajánlom, bár nálam is így működik de én picit konyítok az elektronikához és biztonságossá tudtam tenni. teljesítményben a fénycsőhöz legközelebb eső kompaktfénycső előtétet ajánlom! mindenki csak saját felelősségre csinálja!!! ha kell képekkel illusztrálva bemutatom hogyan kell megcsinálni, de tényleg nagyon elővigyázatosnak kell lenni vele. A 220 nem játék, főleg vízzel vegyítve.

Kb 2,5 hónapja megy a T5 24watt ,hagyományos előtéttel,eddig semmi gondom nem volt vele.Melegszik elég rendesen.Most kaptam ajándékba egy elektronikus előtétet ,ez viszont 36 wattos.Beköthetem vele a 24wattos csövet,vagy tegyek bele egy power compact 36 wattosat.Mondjuk az elég jelentős fénynövelés lenne,lehet többet ártana mint használna egy 54literes low tech akinál!
???



Ha bekötöd a 36w-os előtétre a 24w-os csövet akkor a cső elszáll valószínűleg. Én mindenképpen elektronikus előtétet ajánlok, vibrálásmentes fény, hosszabb cső élettartam, nem melegszik (annyira). Nálam a T8-as csövek is elektronikus előtétről mennek, a sima fojtókhoz képest jelentős a különbség.
szabopeter123
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.08.18. 21:17
Tartózkodási hely: Edelény

Re: Világítás

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.09.05. 09:33

Sziasztok!
Afelől érdeklődnék,hogy mennyire számit az akvárium felett fügessztett világitás távolsága?Mert gondolom jelentősen csökken minél távolabb van!Mennyi lehet az ideális távolság?54l akvárium felett van 2*18w.Lakók 17 Red cherry,6 amanda lazac,megszámlálhatatlan csigatömeg :D

Off:
Örülök,hogy rátaláltam erre az igen szinvonalas fórumra!
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Világítás

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.09.05. 11:52

Nya írta:Sziasztok!
Afelől érdeklődnék,hogy mennyire számit az akvárium felett fügessztett világitás távolsága?Mert gondolom jelentősen csökken minél távolabb van!Mennyi lehet az ideális távolság?54l akvárium felett van 2*18w.Lakók 17 Red cherry,6 amanda lazac,megszámlálhatatlan csigatömeg :D

Off:
Örülök,hogy rátaláltam erre az igen szinvonalas fórumra!


Szia! Üdv a fórumon!

A fény csökkenése a garnélák vagy halak szempontjából szinte lényegtelen. Az általad tartott élőlények a félhomályban éreznék amúgy a legjobban magukat. A fény megfelelő mennyiségének inkább a növények szempontjából van jelentősége. Számít, hogy milyen növényeket tartasz, milyen körülmények között. Adott esetben felemelhetnéd akár 50cm-el, de adott esetben a 15cm is túl nagy távolság lenne. Általánosságban elmondható, ha T5-ös csöveid vannak, hogy 10-15 cm-nél ne legyen nagyobb a csövek és a víz felszín közötti távolság.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Világítás

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.09.05. 12:01

Köszönöm a kimerítő válaszodat!A magasság kb 15cm-re van.A növényeim:Riccia,hc,sagitaria terres,microsorum,Limnobium laevigatum,jávai moha.
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron