Aquael shrimp set

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.28. 17:38

Frettner írta:Sokkal egyszerűbb venni / csináltatni egy akváriumot, és megvenni hozzá a megfelelő szűrőt és lámpát.

Köszi Neked is! A legfontosabbat ebben a mondatban mondtad el, amit már a fejembe kéne vésnem alaposan, de nehezen megy :D
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.08.28. 18:34

Akkor még pár dolog, amire rájöttem.
1. Optiwhite frontüveg, átlátszó ragasztás. A fekete nem igazán jó...
2. Ha csak nem kifejezetten nano, akkor minimum 40 liter...
3. Külső szűrő!!!!!!
4. Klimatizált helyiség.
5. Bizonyos spektrumú világítások nagyon kedveznek a fonálalgáknak. Nekem a LED-ek alatt szinte mindenhol van. Ahol sima fénycső van, ott meg nincs.....ezt ki kell még kísérleteznem....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.28. 20:03

Frettner írta:Akkor még pár dolog, amire rájöttem.
1. Optiwhite frontüveg, átlátszó ragasztás. A fekete nem igazán jó...
2. Ha csak nem kifejezetten nano, akkor minimum 40 liter...
3. Külső szűrő!!!!!!
4. Klimatizált helyiség.
5. Bizonyos spektrumú világítások nagyon kedveznek a fonálalgáknak. Nekem a LED-ek alatt szinte mindenhol van. Ahol sima fénycső van, ott meg nincs.....ezt ki kell még kísérleteznem....

Ezek közül egyedül az első ponttal nem értek 100 %-ig egyet. Nemtudom, hogy bemesélem-e magamnak, de nekem az akvárium üvege kicsit sötétebb, matt feketés árnyalatú és ehhez a fekete ragasztás pont illik, kellemes színe van együtt a kettőnek.
Az igaz, hogy nem lehet összehasonlítani egy full opti-white -al, mert az prémium minőség minden téren.

Amúgy nem Te vagy az első, aki nagy garnélás és óva inti az embert a nanoktól, mert kinövik előbb-utóbb. Megfontolandó ez (is).

(Lehetne (kéne) írni egy kezdő 'kisokos'-t, hogy mit hogy, illetve mit hogy NE csináljon...)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: neocaridina » 2011.10.19. 18:48

Frettner írta:Nekem is van egy 10 literes. És van mellette egy Dennerle 10 literes is. Hát ég és föld.
Az Aquael iszonyú ronda a fekete ragasztásával, és a fekete tartókerettel. A világítás ekég szar fényt adott és pár hónap alatt tönkrement.... A szűrő jó, a 10 literhez talán még sok is. Viszont sok helyet foglal. A fűtés felesleges...
A Dennerle sokkal szebb. Az íves üveg kicsit torzít ugyan, de valahogy sokkal jobb az üveg minősége, tisztább, szebb. (Egymás mellett van a kettő, bármikor megnézheted.) A lámpája kifogástalanul működik 1 éve. A szűrő is jó, de a hely miatt én kicseréltem egy AN aksztósra. Eddig bevált.
Szóval én nem javaslom.
Ezeknél a szetteknél az a baj, hogy előbb.utóbb rájössz, nem jó a szűrés, nem jó a világítás....
Sokkal egyszerűbb venni / csináltatni egy akváriumot, és megvenni hozzá a megfelelő szűrőt és lámpát.


Nekem egy 20-as AquaEl-em van, de kezd gyanús lenni a vele adott szűrő (PAT-mini). Társas akvárium és a szűrő teljesítménye olyan gyorsan esik vissza 2-3 nap alatt, hogy reggelre vagy mire hazaérek már nem porlaszt. Etetni annyit etetek amit megesznek a halak, lemezenként nézem hogy megegyék. De sűrűn ki kell nyomkodni az szűrőt nem is víz alatt csak úgy simán, akkor megint fúj mint az állat. A másik 18-as akváriumban egy sokkal kisebb teljesítményű AquaEl Fan Micro szűrő van házban lévő szivaccsal. Abban az akváriumban csak garnéla van. Ott nem tömődik el. Valaki tapasztalt hasonlót a PAT-mini-nél?
Lehet láma kérdés, az AN márka vagy típus?
neocaridina
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.10.14. 19:01

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.10.19. 18:57

neocaridina írta:...Lehet láma kérdés, az AN márka vagy típus?

AN = Aquatic Nature gyártó/márka.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: neocaridina » 2011.10.19. 20:04

stevo írta:
neocaridina írta:...Lehet láma kérdés, az AN márka vagy típus?

AN = Aquatic Nature gyártó/márka.

Köszönöm!
neocaridina
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.10.14. 19:01

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.10.28. 09:52

Itt egy variáció Aquaelre, ahol még CRS szalorulat is volt, olyan remekül érezték magukat a lakók!

http://www.shrimpnow.com/forums/showthr ... -Nano-Cube
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: roy777 » 2012.04.24. 00:05

én 2éve használom, most füstölt el a világítás, a fűtő már akkor sem működött, amikor megvettem, vagy csak én nem értek hozzá, mert nem vettem észre hőmérséklet változást, ha be volt kapcsolva állítási lehetőség meg nincs rajta, szóval azt sem tudom mennyinek kéne lennie :(
roy777
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.04.23. 00:11

Előző

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég