Rendszerek

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.08.27. 13:29

Igen sokat gondolkodtam rajta. De ez még elég messze van sajnos. A különböző hozzászólások miatt gondoltam át hogy nem egy közös szűrő, hanem inkább 2 szűrő 2 ~ 150 literes rendszer 2x 8 akváriummal üzemeljen. Először 8 akváriumot üzemelnék be 1 szűrővel. Csapvízben könnyen tartható garnéláknak
Mégis milyen fajok vagy változatok, amiket szeretnék:
- Neocardina: Red Cherry, Sakura, Yellow és más változatok
- Babaulti : kék, zöld, narancs és változatai
De nincsen vágyót áhított garnéla, amit szeretnék kivéve az RC vagy a Sakura azt biztos szeretnék tartani. Inkább a szempont az, hogy honnan. Kereskedőtől nem szívesen .Az ideális úgy gondolom, hogy közepes méretű kisebb csapatok lenének : Ahonnan egyszerre be tudom szerezni őket és bp-s csapvízben tartotta nevelgette őket. Aki nem tartja elkülönülve egymástól a garnélákat. Nem fertőtleníti vízcserénél a leszívó tömlőt minden egyes akvárium után .Ugyanavval a hálóval fertőtlenítés nélkül benyúl egyik illetve a másik akváriumba . Aki egyik akváriumból átpakolja a másikba a garnikat probléma nélkül. Ha sikerül beüzemelni az akváriumokat szeretném, ha lehet rögtön egy víztérben tartani őket. Nincsen vágyam arra jelenleg, hogy érdekes nehezen tartott garnélákat neveljek inkább az, hogy legyen, egy sarkom ahol van nyüzsgés élet. Ahol meló után kikapcsolódok .
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.08.27. 20:27

boomo írta:Szia, köszi, a szurkolást, nekem sincsen tapasztalatom még sajnos. Igazából elég bizonytalan vagyok . Ezért kérdezek olyanokat akiknek van . Elmondják azokat az érveket vagy ellenérveket amiket ők tapasztaltak . Ezen eltöprengek átgondolom valóban akkora baromság e vagy pedig működhet . Nekem sokáig a diszkoszhal volt a mániám . Ott sikeres tartásnál alkalmazzák az egybefüggő víztereket és a nagyméretű külső szűrőket . Így nagyon stabil az akváriumok vize és ezáltal könnyebben kezelhető . Én úgy gondolom így egyszerűbb fűteni hűteni szűrni kezelni stb. a vizet . Kevesebb karbantartás és több a szórakozás . Ha szeretnék sokféle garnit tartani . Egy kisebb állványon. Sokszor olvasom, hogy a garniknál az volt a probléma hogy a kis víztér miatt felborult az akvárium. Másik ok sajnos kis hely áll a rendelkezésemre hogy kiéljem a mániámat és ezt igyekszem minél jobban kihasználni. Ha mindenfélét számításba veszünk, lehet, hogy ez a rosszabb módszer a közös szűrés. Költségesebb nehezebben kivitelezhető több a lehetséges változó, ami problémákhoz vezet, itt pl. a behozott garniktol tud felborulni a bili, de akkor az egész nem csak egy akvárium. Ha lenne nagy tér, amit használhatok vagy akár egy külön helységem. Akkor biztosan másképp próbálkoznék. Sokféle lehetséges módszer van, ami sikeres engem a lehetőségeim a rendelkezésre álló tér errefelé terel.
Nemrég olvastam egy érdekes cikket az Indonéz garnélatenyésztésről. Ott is az, elvek hasonlóak voltak nagy víztér dominál közös szűréssel gyakori víz cserével. És úgy tűnik ezt a garnik szeretik. Igaz ez ipari méretekben van és ott is a cél minél kevesebb munka és minél több garnéla.

http://www.akvakertesz.hu/threads/crs-garnelak-tenyesztese-indonezia.2740/

Ezt a cikket én is olvastam, de itt egy helyről való (gondolom már a saját tenyészetből), és rendszerenként egy fajta garnélárol van szó. Egyébként a rendszered szerintem működhet Neocaridina és Babaulti garnélákkal, mert az igényeik nagyon hasonlóak. Azért a helyedben elgondolkoznék a kevesebb, de nagyobb akváriumokban, mert hiába az összeségében nagyobb vízmennyiség, ilyen kis akváriumokban a garnik nagyon gyorsan felfüggesztik a szaporodást. Lehet, hogy most azt mondod, ez nem fontos, de amikor megjelenik egy petés nőstény, akkor jön egy kis izgalom, mikor meglátod a kisgarnikat, akkor az aggodalom, és ez szerencsés esetben egy nagyon kellemes időtöltés meló után. :)
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.08.27. 20:37

Nincsen vágyam arra jelenleg, hogy érdekes nehezen tartott garnélákat neveljek inkább az, hogy legyen, egy sarkom ahol van nyüzsgés élet. Ahol meló után kikapcsolódok .[/quote]
Hidd el nekem, majd lesz. ;)
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.08.27. 22:16

Átgondoltam nagyobbak lesznek :))

A cikkben nekem az volt ami megfogott hogy a 100-200 literes akváriumok és az 500 as közt mekkora különbség lehetett valószínűleg ugyanazzal az állománnyal .
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.02. 11:33

Számomra érdekes megoldás egyszerű U alakú csövekkel kapcsolta egymás mellé az akváriumokat.

http://www.aquanet.tv/Video/135-nachgef ... -gerd-voss
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.10.02. 21:40

Csak egy kicsit tudok németül, de szerintem azt mondja a videóban, h ez azért van, hogy ezekben az akváriumokban azonosak legyenek a vízparaméterek, gondolom, hogy biztonságosabban és gyorsan lehessen pakolászni, szelektálni a garnélákat. Mondja is h csak egy kis vízpumpa csinálja a vízáramlás, vízcserélődést, ami pont ennek a célnak megfelel.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.03. 19:23

2 napja töltötte fel a videót . Egyik német tenyésztő kész rendszere rengeteg vezetékkel .Ha jól értem csak a vízcserélést vizelőkészítést automatizálta szintkapcsolóval stb.. .Vízcserélés :30 perc alatt cserél 600 litert 90 akváriumnál .


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.26. 20:36

Egy érdekesebb megoldás 2 akvárium közös víztérrel a talajban vannak összekötve .Talajszűrővel kombinált külső szűrő .

Kép

Kép

http://www.taiwaner-farm.de/epages/62777355.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/62777355/Categories/Zucht
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.10.26. 22:31

Meg egy kis Oxygenator. Hogy a csobogtatós levegőztetéssel ne csapják szét a pH-t, de oxigénből mindig elégséges legyen.

Nah így egyébként tényleg jó lehet a talajszűrés is.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.26. 22:46

viktorlantos írta:Meg egy kis Oxygenator. Hogy a csobogtatós levegőztetéssel ne csapják szét a pH-t, de oxigénből mindig elégséges legyen.

Nah így egyébként tényleg jó lehet a talajszűrés is.


Tényleg ezt nem is vetem észre.:(
Illetve nem gondoltam volna hogy ez is fontos eleme ennek a kialakításnak.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég