Rendszerek

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.24. 09:01

boomo írta:15-20 akváriumnál nekem sok 2 óra vízcsere (tudom lusta vagyok ) Én ennél sokkal kevesebbre számítok kB 5-10 perc hetente. Több akváriumot akár fűteni hűteni szűrni víz paramétereket biológiai egyensúlyt fenntartani szerintem könnyebb ha az egész egy rendszernek van kialakítva.


Már ne haragudj, de ha csak heti 5-10 percet szánsz rá, akkor semmi értelme az egésznek! Ennyi gondoskodással semmilyen élőlény nem fogja jól érezni magát!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.08.24. 10:38

Nem dehogyis ! Félreérthetö voltam.

Magára a vizcserére szánok 5-10 percet.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.24. 13:57

boomo írta:Nem dehogyis ! Félreérthetö voltam.

Magára a vizcserére szánok 5-10 percet.


Nem fogod tudni megoldani 10-12 akvárium heti vízcseréjét 5-10 perc alatt, ebben biztos vagyok.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.08.24. 17:44

Hát mire előkészítem a megfelő vizet, belövöm a pH-t, Gh-t, TDS-t.... mindezt akváriumonként, nekem olyan 2-2,5 óra...... hetente.
Ezért inkább szétbontottam 2 napra.... Igaz, hogy most már csak 16 akváriumom van.....
De az etetéssel, vízutántöltéssel, vízparaméterek ellenőrzésével, garnélák szelektálásával, és gyönyörködéssel :P naponta legalább 1-2 órát eltöltök
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: Ati » 2012.08.24. 18:37

szentgyo írta:
boomo írta:Nem dehogyis ! Félreérthetö voltam.

Magára a vizcserére szánok 5-10 percet.


Nem fogod tudni megoldani 10-12 akvárium heti vízcseréjét 5-10 perc alatt, ebben biztos vagyok.


Amit Szentgyo ír, tapasztalat, egyetértek vele. Szerintem még egy ekkora volumenű rendszerrel is, akkor is többet kell időben foglalkozni a vízcserékkel (is), ha az egy profin kivitelezett, mágnesszelep és elektronika által vezérelt csepegtetős vízcsere. Sajnos jelenleg én még nem tudok olyan intelligens gépezetről, ami a speckó vizeket megcsinálná ember helyett. Ezt azért írom, mert rövid távon biztos vagyok benne, hogy Te is olyan garnélákat szeretnél majd, amik nem egyszerűen csapvízben élnek. Ezáltal jön a pepecselés, ha központi szűrőd van, akkor pedig leválasztás a rendszerről. Egyre több ilyen akváriumod lesz...
Persze nem ismerem a lehetőségeid, lehet, hogy tudsz még több rendszerrel idővel bővíteni. Az eddigi tapasztalataid se vonom kétségbe, de tény, hogy a hobbi-, vagy profi tenyésztők döntő többségének külön szeparálva vannak az akváriumok. Sőt, ténylegesen még az elvetemültebbek még arra is figyelnek, hogy ugyanazzal a hálóval ne nyúljanak két akváriumba. Ez mind nem véletlen.
Viszont, mi nem azért írunk ilyeneket, hogy ledorgáljuk az ötletet, csupán a saját tapasztalatunkat írjuk. Én azt mondom, inkább heti 1-2 órára számíts reálisan az idődből !csak! vízcserékre és ennek tudatában kezd el és ha kevesebb időbe fog telni, akkor több időd marad nézelődni.
Ezt már csak úgy általánosan írom, gondolom: meg merem kockáztatni, hogy sokan vannak úgy, hogy ha egyáltalán nem kellene vizet cserélni semelyik akváriumba, nem lenne olyan érdekes az egész, nem szeretnénk ennyien. Túl egyszerű lenne. Vagy akár ha csak egy csapot kellene elfordítani és kész.
Ati
Yellow fire
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.09.03. 00:22
Tartózkodási hely: Vác, Budapest

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.08.25. 22:47

Én kB 300 literes rendszerbe 60 liter vízcserével számolok .Lesz 2 db kB 30 literes szivacs töltetű központi szűrőm .
Szivattyú leáll a 2 szűrőben lévő vízből átöntök 2db 16 literes diszperzites vödörbe persze nem színültig kB 30 liter víz ezt beleöntöm a budi lefolyóba . Fürdőszoba mosdó alatt lesz 2db 40 literes tartály a csere víznek ezekből felöntöm a 2 db diszperzites vödröt .Tiszta víz 30 liter be a szűrőbe szivattyú keringés indítva ezt eljátszom 2 x. Olyan mintha pl. egy vödörből átönteném a vizet egy másikba 16x és a vödrökkel sétálok 20 métert. Azért gondolom a vödrözést mert akkor pontosan mérve van a cserélt víz.

De ha magát a szűrőt mozgatnám gyorsabb lehetne de kiömlik szenvedős stb..
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.08.26. 10:08

Vízcserénél az ember nem csak vizet cserél, hanem leszívja a felgyűlt mulmot, és eltávolítja a szemetet, pl az elhalt növényi részeket, hogy megakadályozza a bomlást és a nitrátosodást.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.08.27. 08:02

Nekem nincs tapasztalatom ilyen rendszerrel, valószinüleg nem is lesz, az ellenérveket már többen felsorolták elöttem. Ennek ellenére szurkolok, hogy a rendszered jól működjön és rengeteg szép, egészséges garnélát tudj nevelni. Igazán azt szereném kérdezni Tőled, hogy miért kéred ki olyan emberek véleményét, akik esetleg több tapasztalattal rendelkeznek ebben a témában, jobban értenek hozzá(itt természetesen nem magamra gondoltam), ha ezek a vélemények Téged egyáltalán nem érdekelnek? Sok sikert, és jó garnélázást kivánok!
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.08.27. 09:33

Szia, köszi, a szurkolást, nekem sincsen tapasztalatom még sajnos. Igazából elég bizonytalan vagyok . Ezért kérdezek olyanokat akiknek van . Elmondják azokat az érveket vagy ellenérveket amiket ők tapasztaltak . Ezen eltöprengek átgondolom valóban akkora baromság e vagy pedig működhet . Nekem sokáig a diszkoszhal volt a mániám . Ott sikeres tartásnál alkalmazzák az egybefüggő víztereket és a nagyméretű külső szűrőket . Így nagyon stabil az akváriumok vize és ezáltal könnyebben kezelhető . Én úgy gondolom így egyszerűbb fűteni hűteni szűrni kezelni stb. a vizet . Kevesebb karbantartás és több a szórakozás . Ha szeretnék sokféle garnit tartani . Egy kisebb állványon. Sokszor olvasom, hogy a garniknál az volt a probléma hogy a kis víztér miatt felborult az akvárium. Másik ok sajnos kis hely áll a rendelkezésemre hogy kiéljem a mániámat és ezt igyekszem minél jobban kihasználni. Ha mindenfélét számításba veszünk, lehet, hogy ez a rosszabb módszer a közös szűrés. Költségesebb nehezebben kivitelezhető több a lehetséges változó, ami problémákhoz vezet, itt pl. a behozott garniktol tud felborulni a bili, de akkor az egész nem csak egy akvárium. Ha lenne nagy tér, amit használhatok vagy akár egy külön helységem. Akkor biztosan másképp próbálkoznék. Sokféle lehetséges módszer van, ami sikeres engem a lehetőségeim a rendelkezésre álló tér errefelé terel.
Nemrég olvastam egy érdekes cikket az Indonéz garnélatenyésztésről. Ott is az, elvek hasonlóak voltak nagy víztér dominál közös szűréssel gyakori víz cserével. És úgy tűnik ezt a garnik szeretik. Igaz ez ipari méretekben van és ott is a cél minél kevesebb munka és minél több garnéla.

http://www.akvakertesz.hu/threads/crs-garnelak-tenyesztese-indonezia.2740/
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Rendszerek

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.08.27. 11:59

Azon gondolkoztál már, hogy milyen garnélákat fogsz tartani?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég