LED világítás

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.19. 10:42

szabopeter123 írta:Sziasztok. Én két hete építettem világítást egy 4l-es !!! Pico akvárium fölé ledekből. öt darab ilyen -> http://www.hestore.hu/prod_10030764.html led szolgáltatja a fényt. tápegység egy állítható kínai piacos tápegység. Brutális fénye van. valizneria és jávai moha szépen fejlődik. co2 beoldás nincs, ezekhez a növényekhez nem láttam értelmét. szerintem egy nagyobb (40-50l-es) növényes akváriumnak is meglehetne oldani a világítást kevesebb pénzből mint t5 fénycsövekkel. 120 fokban sugároznak a ledek. nincs veszteség. szép ragyogó fénye van. kombinálást esetleg a coolwhite leddel tudok elképzelni. Ha lesz kamerám teszek fel képeket róla.

Nem rossz.Árban sem vészes.Én mikor átalakítottam a tetőt T8-ról T5-re hagytam helyet egy sor ledszalagnak,csak hát villamossági tudásom ,kimerül egy villanykörte cserénél!Képek jöhetnek!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: szabopeter123 » 2011.08.19. 19:59

myk74 írta:
szabopeter123 írta:Sziasztok. Én két hete építettem világítást egy 4l-es !!! Pico akvárium fölé ledekből. öt darab ilyen -> http://www.hestore.hu/prod_10030764.html led szolgáltatja a fényt. tápegység egy állítható kínai piacos tápegység. Brutális fénye van. valizneria és jávai moha szépen fejlődik. co2 beoldás nincs, ezekhez a növényekhez nem láttam értelmét. szerintem egy nagyobb (40-50l-es) növényes akváriumnak is meglehetne oldani a világítást kevesebb pénzből mint t5 fénycsövekkel. 120 fokban sugároznak a ledek. nincs veszteség. szép ragyogó fénye van. kombinálást esetleg a coolwhite leddel tudok elképzelni. Ha lesz kamerám teszek fel képeket róla.

Nem rossz.Árban sem vészes.Én mikor átalakítottam a tetőt T8-ról T5-re hagytam helyet egy sor ledszalagnak,csak hát villamossági tudásom ,kimerül egy villanykörte cserénél!Képek jöhetnek!


Ha kell segítség szívesen segítek bárkinek. Led szalagot könnyű bekötni, kell hozzá a ledszallag, a csatlakozója és 12v-os adapter. Az adapter vezetékéről le kell vágni a csatlakozókat és elértünk ahoz a részhez hogy tipusspecifikus az egész. Általában piros és fekete vezeték megy a ledsorhoz és fekete, fekete-fehér az adapterből. Piros vezetéket összeforrasszuk a pozitívval és a feketét a negatívval miután bedugtuk az egészet a konnektorba összesodort vezetékkel és megnéztük hogy világít-e. Ha nem akkor nem kell megijedni, meg kell fordítani a polaritást ( a vezetékeket felcseréljük) találkoztam már olyannal is amikor fordítva volt a jelölés szóval forrasztás előtt mindenképpen próba.
Ezeknél a ledeknél amiket használok öt darab led és ellenállás kell a 12v-os feszültséghez. Ezeket nyák lemezre kell forrasztani és úgy 12v-ot rákötni.

Bárkinek megcsinálom a modulokat ha megveszi az alkatrészeket (akvárium méret számít) és ideadja, maximum egy hét alatt megcsinálom (miskolc-edelény-kazincbarcika környékén tudom átvenni csak) Cserébe pár darab redcherry-t vagy egyéb garnélát elfogadok de pénzt NEM!
szabopeter123
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.08.18. 21:17
Tartózkodási hely: Edelény

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.19. 20:54

szabopeter123 írta:
myk74 írta:
szabopeter123 írta:Sziasztok. Én két hete építettem világítást egy 4l-es !!! Pico akvárium fölé ledekből. öt darab ilyen -> http://www.hestore.hu/prod_10030764.html led szolgáltatja a fényt. tápegység egy állítható kínai piacos tápegység. Brutális fénye van. valizneria és jávai moha szépen fejlődik. co2 beoldás nincs, ezekhez a növényekhez nem láttam értelmét. szerintem egy nagyobb (40-50l-es) növényes akváriumnak is meglehetne oldani a világítást kevesebb pénzből mint t5 fénycsövekkel. 120 fokban sugároznak a ledek. nincs veszteség. szép ragyogó fénye van. kombinálást esetleg a coolwhite leddel tudok elképzelni. Ha lesz kamerám teszek fel képeket róla.

Nem rossz.Árban sem vészes.Én mikor átalakítottam a tetőt T8-ról T5-re hagytam helyet egy sor ledszalagnak,csak hát villamossági tudásom ,kimerül egy villanykörte cserénél!Képek jöhetnek!


Ha kell segítség szívesen segítek bárkinek. Led szalagot könnyű bekötni, kell hozzá a ledszallag, a csatlakozója és 12v-os adapter. Az adapter vezetékéről le kell vágni a csatlakozókat és elértünk ahoz a részhez hogy tipusspecifikus az egész. Általában piros és fekete vezeték megy a ledsorhoz és fekete, fekete-fehér az adapterből. Piros vezetéket összeforrasszuk a pozitívval és a feketét a negatívval miután bedugtuk az egészet a konnektorba összesodort vezetékkel és megnéztük hogy világít-e. Ha nem akkor nem kell megijedni, meg kell fordítani a polaritást ( a vezetékeket felcseréljük) találkoztam már olyannal is amikor fordítva volt a jelölés szóval forrasztás előtt mindenképpen próba.
Ezeknél a ledeknél amiket használok öt darab led és ellenállás kell a 12v-os feszültséghez. Ezeket nyák lemezre kell forrasztani és úgy 12v-ot rákötni.

Bárkinek megcsinálom a modulokat ha megveszi az alkatrészeket (akvárium méret számít) és ideadja, maximum egy hét alatt megcsinálom (miskolc-edelény-kazincbarcika környékén tudom átvenni csak) Cserébe pár darab redcherry-t vagy egyéb garnélát elfogadok de pénzt NEM!

Korrekt!Lehet majd jelentkezem! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: szabopeter123 » 2011.08.19. 22:09

Bárkinek megcsinálom a modulokat ha megveszi az alkatrészeket (akvárium méret számít) és ideadja, maximum egy hét alatt megcsinálom (miskolc-edelény-kazincbarcika környékén tudom átvenni csak) Cserébe pár darab redcherry-t vagy egyéb garnélát elfogadok de pénzt NEM![/quote]
Korrekt!Lehet majd jelentkezem! :D[/quote]

Rendben. nekem a kicsin ilyen lett Kép

Kép
szabopeter123
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.08.18. 21:17
Tartózkodási hely: Edelény

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: szabopeter123 » 2011.12.23. 00:10

Szóval led világítás. 4L ezzel a 4db leddel brutális dolog. Riccia bubizott, valiznéria nőtt mint a gomba (tudom ilyen kicsibe nem való) crypto nőtt, vörösödött, anubias nana is szerette, átokhínár is. LED +1 jó vélemény. Sajnos képet már nem tudok csinálni mert családi okokból egy időre ezt a kicsit szétkellett szednem.

Tehát nano akváriumoknál ezt a kis ledes megoldást javaslom, nagyobbaknál pedig power ledeset. Még most is él az hogy bárkinek megcsinálom anyagáron, cserébe növényt és garnélát elfogadok de ragaszkodni nem ragaszkodok semmihez sem!
szabopeter123
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.08.18. 21:17
Tartózkodási hely: Edelény

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: szabopeter123 » 2012.04.18. 21:58

Újabb dolog a ledekről: A kis ledmodulokat ledszalagra cseréltem. 6500K színhőmérsékletű. Szép színe van mindennek az akváriumban. (növények megintcsak bubiznak, a rákjaimnak a színeit szépen kihozza) Szóval ezt csak ajánlani tudom. Itt már nekem nem kell küldeni semmit, ha megveszi valaki az alkatrészeket és van egy kis kézügyessége akkor csinálok egy leírást hogyan kell elkészíteni.
szabopeter123
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.08.18. 21:17
Tartózkodási hely: Edelény

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.18. 22:28

szabopeter123 írta:Újabb dolog a ledekről: A kis ledmodulokat ledszalagra cseréltem. 6500K színhőmérsékletű. Szép színe van mindennek az akváriumban. (növények megintcsak bubiznak, a rákjaimnak a színeit szépen kihozza) Szóval ezt csak ajánlani tudom. Itt már nekem nem kell küldeni semmit, ha megveszi valaki az alkatrészeket és van egy kis kézügyessége akkor csinálok egy leírást hogyan kell elkészíteni.


Szia!

Egy 10 literes akváriumom van (ha ezt lehet annak nevezni. :D) 23x20-as a felülnézete. Egy bevásárlólistát és egy leírást - esetleg képekkel - szívesen veszek. Most egy irodai lámpával tolom, ami szükségmegoldás és a barkácstól nem idegenkedek, lehet, hogy jobban kijövök, mint ha veszek egy solar boy-t, vagy ilyesmit. Ráadásul kevesebbet is kér enni... :)
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: szabopeter123 » 2012.04.20. 22:26

Molroth írta:
szabopeter123 írta:Újabb dolog a ledekről: A kis ledmodulokat ledszalagra cseréltem. 6500K színhőmérsékletű. Szép színe van mindennek az akváriumban. (növények megintcsak bubiznak, a rákjaimnak a színeit szépen kihozza) Szóval ezt csak ajánlani tudom. Itt már nekem nem kell küldeni semmit, ha megveszi valaki az alkatrészeket és van egy kis kézügyessége akkor csinálok egy leírást hogyan kell elkészíteni.


Szia!

Egy 10 literes akváriumom van (ha ezt lehet annak nevezni. :D) 23x20-as a felülnézete. Egy bevásárlólistát és egy leírást - esetleg képekkel - szívesen veszek. Most egy irodai lámpával tolom, ami szükségmegoldás és a barkácstól nem idegenkedek, lehet, hogy jobban kijövök, mint ha veszek egy solar boy-t, vagy ilyesmit. Ráadásul kevesebbet is kér enni... :)


Bevásárlólista. Hideg fehér ledszalag. 1.5m szerintem neked bőségesen elég. Hozzá tartozó tápegységet (ha webáruház akkor biztos felajánlja hozzá) és annyi vezetéket kell venned amennyire szükséged van. A ledszalag általában 3 ledenként szabható, tehát a neked megfelelő méretűre felvágod a szalagokat majd felragasztod őket akkor ha van helyed ott még forrasztani, ha nincs akkor a vezetékeket beforrasztod (tápegységből írja hogy hol van a + és a - a ledeknél meg úgy kell mintha csak folytatnád a ledszalagot. + + -ra, - - -ra
Csinálsz egy próbaüzemet, aztán ha minden okés akkor beragasztod a helyére.

Bocsi hogy nem kész listát csináltam, de így válogathatsz a neked tetsző boltok közül.
szabopeter123
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.08.18. 21:17
Tartózkodási hely: Edelény

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.04.21. 08:06

Annyit tennék hozzá, hogy vízálló LED szalag legyen, mert az elsô baleset lenullázhat egy érzékeny garnéla állományt. No meg nyilván fényerôben nem mindegy a LED/m - de szerintem amilyen sekély akváriumod van a 30db/m bôven elég.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: LED világítás

HozzászólásSzerző: szabopeter123 » 2012.04.21. 09:50

LGA írta:Annyit tennék hozzá, hogy vízálló LED szalag legyen, mert az elsô baleset lenullázhat egy érzékeny garnéla állományt. No meg nyilván fényerôben nem mindegy a LED/m - de szerintem amilyen sekély akváriumod van a 30db/m bôven elég.


Hát igazán nem is a darab, inkább a lm/w értéke a lényeg. Igen, tényleg vízállónak kell lennie, mert ha beleesik véletlenül az akváriumba akkor nem fog a réz kioldódni a vizedbe. De ha sima ledszalagból akarod megcsinálni akkor mechanikus úton is biztosítsd be magad hogy ne tudjon beleesni. Tápegységről még annyit: Én két méter ledszalagot egy kínai piacos univerzális tápról üzemeltetek, igaz csak 9v-ról (így is 11.5 jön ki belőle) de eddig nem volt vele baj. (Bár így utólag biztos megvenném a gyári meghajtóját vagy építenék egyet, akár fényerőszabályzóval)
szabopeter123
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.08.18. 21:17
Tartózkodási hely: Edelény

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron