Éjszakai fény

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Éjszakai fény

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.10.26. 17:03

Használ valaki éjszakai fényt a garnéláknak?
Mennyire árt nekik a hirtelen világításmegyszűnés okozta esetleges stressz?
Halaknál én felkapcsolok (időzítve) egy pár wattos kompakt fénycsövet, mielött lekapcsolna a nagy világítás és a kicsi ég még fél órát.
Annak idején beleástam magam a témába halaknál és forgalmaz egy magyar cég olyant, hogy fél óra alatt éri el a cső a teljes fényt és ennyi idő alatt alszik ki lekapcsoláskor.
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Éjszakai fény

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.26. 18:24

Szerintem a hirtelen világításmegyszűnés nem okoz nagy stresszt. Nyilván nem ez a természetes, de még ezek a kis "primitív" jószágok is elég hamar megszokják az ilyen változásokat, főleg, ha folyamatos az inger (lámpa hirtelen lekapcsolódása). Az enyémek inkább a lámpa felkapcsolástól szoktak megugrani, és utána egy kicsit cikázni, de szrintem ez csak a reggeli torna :D
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Éjszakai fény

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.26. 20:18

:)
Én azt tapasztaltam, hogy pl az Amanok kifejezetten várják, hogy lekapcsoljon a világítás, akkor aztán azonnal indulnak éjszakai portyára. Nappal is mászkálnak az "előtérben", a HM-en, de éjszaka aktívak nagyon. Olyankor kezdődik az igazi zaba-party. :lol:
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Éjszakai fény

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.28. 09:51

Szerintem eggyáltalán fel se tűnik nekik a lámpa fel vagy lekapcsolás, mivel mire eggyáltalán odakerülnek valakihez, mondjuk vegyük az általános szituációt, ha valaki kereskedésből veszi, ott már biztos hogy töltöttek pár napot, és a kereskedésben se égnek a lámpák éjjel. szóval mire odakerülnek bárkihez is, már megszokták ezt...
De ha nem kereskedésbe veszed, akkor is valahonnan jönnek, és szinte biztos hogy nem rögtön a természetből szóval biztos hozzávannak szokva az ilyesmihez
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Éjszakai fény

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.10.28. 16:57

Alapvetően szeretem az éjszakai fényt, megfigyelésre, dekorációnak tökéletes szerintem.
Anno egy apró ledes lámpát fabrikálta e célra, épp pont annyi volt hogy derengést adjon, 40-50cm mélyre igazából se sem hatolt a fény.

Mikor tengeriztem néztem én is fényvezérlőket, amik képesek előre felkapcsolni az éjszakai (moonlight) fénycsövet, és a HQI-lámpát pedig szép lassan, 30-40 perc alatt elhalványítva lekapcsolni. Tudomásom szerint ez neoncsőnél nem működik (mivel ha igaz a feszültséget változtatta - nem tudom), és az ára sem épp megragadó, de kreatívabbak elkészíthetik :)
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Éjszakai fény

HozzászólásSzerző: FLINT » 2010.11.01. 19:27

Hello!

Én kék ledes éjszakai fényt használok, ami egyébként nagyon dekoratív teliholdvilágitás. :D
A legyezőgarnélám is akkor akív igazán amikor leoltom a lámpát. Midenkinek ajálom.

Flint
FLINT
Red cherry
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.10.26. 22:01
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Éjszakai fény

HozzászólásSzerző: dzsega » 2010.11.25. 22:00

FLINT írta:Hello!

Én kék ledes éjszakai fényt használok, ami egyébként nagyon dekoratív teliholdvilágitás. :D
A legyezőgarnélám is akkor akív igazán amikor leoltom a lámpát. Midenkinek ajálom.

Flint

Kék? Sztem inkább valami meleg fehér vagy sárgás lenne a telihold. Vagy rosszul gondolom? :?
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Éjszakai fény

HozzászólásSzerző: FLINT » 2011.01.14. 23:24

dzsega írta:
FLINT írta:Hello!

Én kék ledes éjszakai fényt használok, ami egyébként nagyon dekoratív teliholdvilágitás. :D
A legyezőgarnélám is akkor akív igazán amikor leoltom a lámpát. Midenkinek ajálom.

Flint

Kék? Sztem inkább valami meleg fehér vagy sárgás lenne a telihold. Vagy rosszul gondolom? :?


Hmmm. Szerintem az nem nyújtana annyira impozás látványt mint a "kékfény" :)
Próbáltam lefényképezni, de nagyon nehéz. Bár olyan mint XMAN whitepearl-ös képe...
FLINT
Red cherry
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.10.26. 22:01
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron