CO2

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Re: CO2

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.20. 21:49

Moszat írta:
Lexyke írta:Köszi. :) Ezzel a biológiai résszel tisztában voltam, csak nem tudtam, hogy mennyire fontos akváriumba adagolni a CO2-t, vízi növényekkel annyira még nem foglalkoztam. Egy osztrák újságban azt olvastam, hogy mindenképpen kell a növényeknek, mert kipusztulnak anélkül. (jó reklám ezek szerint...)
Még egyszer köszönöm a bő választ. :)

Ha a növények kipusztulnának extra CO2 nélkül, az nagy szégyen lenne. Minden akváriumi növény őse nem is olyan régen még a természetben élt, ahol annyi CO2 van, amennyi. Lehet, hogy van olyan nyomorék kertészeti változat, ami már nem szuperálna olyan jól CO2 nélkül, de azért egy tisztességes akváriumi növény nem ennyire szerencsétlen. Legfeljebb nem nő olyan szépen/gyorsan CO2 nélkül.


A valóság az, hogy az "akváriumi növények" jelentős százaléka nem a víz alatt él a természetes élőhelyükön. Bár a vizek (tó, folyó, stb.) közvetlen szomszédságában növögetnek, rendkívül magas páratartalom mellett, de nem mondhatjuk rájuk a szó szoros értelemben, hogy "akváriumi növénynek". Értelem szerűen ez az un. emers körülmény számukra az ideális, mert a patakok, folyók szállítják a tápanyagot és bőséges fény és co2 is áll a rendelkezésükre. Ha viszont ezeket a növényeket levisszük a víz alá, akkor bizony több tényezőből (co2,fény) se lesz elegendő, így mesterséges úton kell biztosítani. Ha az akváriumban a növények maximális szépségét szeretnénk elérni, akkor bizony nincs mese, adagolni kell. Egyik növény megelégszik azzal ami alapból van, a másiknak már az egekben vannak az elvárásai, így az igényeik és ennek megfelelően az általad biztosítható körülményeknek megfelelően kell választani vásárláskor.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: CO2

HozzászólásSzerző: Lexyke » 2010.11.21. 17:40

Értem. :roll: Az az igazság, hogy véletlenül kidobtam a növények papírját, amire rá volt írva milyenek, így még utána sem tudok nézni sajnos az igényeiknek. :oops: Azt tudom, hogy az aljzatomon jávai moha van.
Avatar
Lexyke
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.11.18. 23:01
Tartózkodási hely: Sopron

Re: CO2

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.11.23. 08:55

Lexyke írta:Értem. :roll: Az az igazság, hogy véletlenül kidobtam a növények papírját, amire rá volt írva milyenek, így még utána sem tudok nézni sajnos az igényeiknek. :oops: Azt tudom, hogy az aljzatomon jávai moha van.


Szia!

Készíts fényképet a növényekről, és ITT majd rakd közzé őket, és mi ha tudjuk azonosítjuk és megmondjuk melyikről mit érdemes tudni. ;)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: CO2

HozzászólásSzerző: Lexyke » 2010.11.26. 23:31

Köszi! :)
Avatar
Lexyke
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.11.18. 23:01
Tartózkodási hely: Sopron

Re: CO2

HozzászólásSzerző: Sumak » 2013.09.20. 10:10

Sziasztok,

A JBL ProFlora Bio 80-nal van valakinek tapasztalata?
Köszi előre is.
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: CO2

HozzászólásSzerző: Legendas » 2013.12.24. 13:13

Sziasztok! Nemrég állítottam be egy 30x30x35-ös akváriumot 26 watt világítással Dragon kövekkel és CO2 diffúzorral. A teszter zöldet mutat. A kérdésem az lenne, hogy folyékony Co-val ki lehet-e váltani a diffúzort? Látványra sem szép és ugye sok helyet foglal. Ja, és a teszter a folyékonyan bejuttatott vegyületet is jelzi? Amúgy RC-k lesznek benne és galaxy razbórák növényekkel. Természetesen a megfelelő topikban fogok fotót és leírást is eszközölni hamarosan. :)
Köszönöm előre is a válaszokat. Olvasok sokat és figyelmesen.
Jani
Legendas
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.12.18. 11:11

Re: CO2

HozzászólásSzerző: lacee13 » 2013.12.24. 14:18

Szia. Én co2-böl sok sok verziót kipróbáltam. Kezdtem tabival folytattam easy carboval, élesztöztem, szodáspatronoztam. Aztán rászántam a pénzt nem keveset és vásároltam egy uj co2 palackot 2 kilosat nyomáscsökentöt diffúzort atomizert (minöségit) és mágneskapcsolót. Szóval tudom köztük a külömbséget.
1. A folyadék (easy carbo) so sem fogja pótolni a co2-öt de jó algaölö és kiegészítö táp.
2. Lehet sporolni, lehet barkácsolni, de a végén mindenki belátja hogy olcsóbban jönki, ha vesz egy normális magasnyomású szettet.(nem pazarolja az idejét, és nem rizikózik a garnik vagy halak életével ,az élesztös instabilitására gondolok)
3. Tabletták és csodaszerek, ha oldanak is be co2 az csak a pillanat öröme... semmi tartós hatás.
(NEM AZT MONDOM HOGY, NE PROBÁLKOZZATOK)
Csak a tapasztalataimat osztom meg.
Pl: én ha leg közelebb beruházok, akkor egy ph kontrol renszert integrálok az akvámra.
Semmi (taknyolás) cé-có ha 6.5 ph kell akkor annyit csinál és kész.
De sajnos arra még gyüjtögetni kell. Mert vannak fontosabb dolgok is az életben.

(1 szóval mindenki belátása szerint válassza meg a rendszerét, de ha van rá lehetösége és nem sokat kell anyagilag rápótolni, akkor gyüjtögessen és szánjonrá egy kicsit többet. "Megéri")
Avatar
lacee13
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:55

Előző

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron