CO2

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Re: CO2

HozzászólásSzerző: FLINT » 2010.10.28. 18:03

Sziasztok!

CO2 tablattát próbált már valaki? Árthat a gariknak?
Elvileg savanyítja is a vizet kissé.

THX.

FLINT
FLINT
Red cherry
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.10.26. 22:01
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CO2

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.10.28. 18:45

FLINT írta:Sziasztok!

CO2 tablattát próbált már valaki? Árthat a gariknak?
Elvileg savanyítja is a vizet kissé.

THX.

FLINT


Szia Flint

Ha rám hallgatsz, elereszted a co2 tablettát. Szinte semmit nem ér, így viszont kijelenthetjük, hogy nem káros a garnélákra. :) ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: CO2

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.29. 00:22

Én sem javaslom a CO2 tablettát.


brutalmonk írta:...
-még1 dolog, a sima porlasztó kő nem alkalmas igazán a co2 bubik "szétrobbantására", ezért én alter módokat kerestem, próbáltam a bambuszt (kínai evőpálcika vége levágva és beledugva a co2csőbe) de ez hamar eltömődött. ami a favorit az a cigaretta filter. levegő és co2 beoldására is ezt használom. csak belegyömöszölöm a csőbe, levágom a felesleges csúnya részt és kész! 200-300 forint 100 darab. és én eddig kb 5-6ot használtam el (fél év alatt). nagyon apró bubikat gyárt, és aránylag esztétikus. (jól elrejthető mer ugye nagyon pici)

...


Viszont kipróbáltam már csak azért is a cigaretta filtert, és bejön :) Úgyhogy köszi a tippet brutalmonk, ezt fogom használni. :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: CO2

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.29. 14:22

hajrá!

a diy szekcióban látni egy szép hasznosítási példát. A legjobb ha megvan hajlítva a cső alatta és felfelé mutat a filter , úgy a legapróbb a bubizás!


co2 tabletta állítólag tartalmaz mindenféle tápokat is, nem csak szénsav sztem. de nem próbáltam :]
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: CO2

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.29. 19:21

Én most dobtam össze egy élesztős CO2-t.
Doktor 5. ker :D
És már a második adagot mixeltem ma ,de semmi nem történik!
Nem kezdett el feljönni az élesztő meg semmi!
Nem járt le meg semmi...Egyébként porélesztő,És Levinen blogján olvasott recept alapján készült..
Mi lehet az oka?

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: CO2

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.29. 22:50

hmm...

hát esetleg forró vízzel érintkezett az élesztő. ezt el kell kerülni.
én úgy csinálom hogy langymeleg vizet töltök az üvegbe meg cukrot. és addig rázom míg el nem keveredik.
A víz eddig hűl is valamennyit. a jó a kézmeleg hőmérséklet (30-35Cfok). ebbe már mehet az élesztő. Jól el kell keverni, vagy összerázni. (esetleg előre feloldani egy kis vízben és úgy mehet az üvegbe)
Aztán várni. 24 órán belül megindul a fejlődés, és utána Heves úgy két napig. Nekem volt hogy 3 óra múlva pezsgett a víz, volt hogy egy jó fél nap kellet.
utána exponenciálisan csökken. majd beáll 2 hétig nagyjából folyamatosra, utána megint erősen csökken a hatásfok.
én átálltam sima élesztőre, sokkal erősebb, nomeg mostanában csak utánatöltök, nem készítek új keveréket.

ja és a szoba hőmérséklete se legyen túl alacsony, mert az élesztő működéséhez is ajánlott a 20fok feletti hő. Érdemes a világítás környékére helyezni, ott mindig meleg van :]
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: CO2

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.30. 15:07

Köszi a segítséget megpróbálok egy újabb keveréket gyártani, és a radiátorra teszem!
Most a földön volt lehet azért...

NOrbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: CO2

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.31. 09:12

xman írta:Köszi a segítséget megpróbálok egy újabb keveréket gyártani, és a radiátorra teszem!
Most a földön volt lehet azért...

NOrbi


Ha rendesen fűtesz már akkor nem javaslom h a radiátorra rakd, mert gyorsabban elpusztulnak az élesztőgombák.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: CO2

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.11.08. 17:24

Sziasztok!
Sokat lehet olvasni a négyes egyensúlyáról (Fény,CO2,Táp,Szűrés), a kérdésem az lenne, ha erős szűrésem van, gyenge megvilágításom 0,5W/l, a tápozás easy carbo+Pro fito. Változtatna a helyzeten ha bekötnék egy élesztős Co2-t vagy nem sok értelme van? Továbbá a növényeken illetve az üvegen megjelenő algákat ez segítene eltüntetni vagy ez nem befolyásolná?
Feri!
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: CO2

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.08. 17:36

frigos írta:Sziasztok!
Sokat lehet olvasni a négyes egyensúlyáról (Fény,CO2,Táp,Szűrés), a kérdésem az lenne, ha erős szűrésem van, gyenge megvilágításom 0,5W/l, a tápozás easy carbo+Pro fito. Változtatna a helyzeten ha bekötnék egy élesztős Co2-t vagy nem sok értelme van? Továbbá a növényeken illetve az üvegen megjelenő algákat ez segítene eltüntetni vagy ez nem befolyásolná?
Feri!


Az egyensúly az egyensúly. Vagy minden, vagy semmi. Nem lesz jó, ha bizonyos területeket fejlesztgetsz, bizonyos területeken meg nem változtatsz. Ellátod az akváriumot minden finom falattal, de a növények nem tudják elfogyasztani, mert hiányzik az "emésztő enzim". Ezzel a furcsa hasonlattal akartam rávilágítani, hogy csak együtt megy az egész. De úgy is mondhatnám, hogy hiába pakolsz az asztalra finomabbnál finomabb falatokat, ha a kevés fényben nem látják a növények. :) Ilyenkor jönnek a túlvilág küldöttei (az algák) melyek a mérsékelt fényviszonyokban is igen hatékonyan építik a szervezeteiket. Az én tapasztalataim alapján nem sokat ér a Carbo adagolása. Alga ellen csak direktben segít, azaz ecsetelve tömény formában, persze nagy odafigyeléssel.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég