Fűtés

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Fűtés

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.09.01. 08:57

Használ valaki spec talajfűtőt?
Olyat is hallottam, hogy valaki a hagyományost fűtőt beássa a talajba. Ez mennyire működhet?
Engem zavar az összképben a technikai dolgok látványa, próbálom, minél jobban elrejteni őket...
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.01. 10:21

TRK írta:Használ valaki spec talajfűtőt?
Olyat is hallottam, hogy valaki a hagyományost fűtőt beássa a talajba. Ez mennyire működhet?
Engem zavar az összképben a technikai dolgok látványa, próbálom, minél jobban elrejteni őket...


Én a hatékonyság és a pénztárca szempontjából, meg úgy általában se ajánlom a belső fűtő elásását. Pont az a lényege, hogy körbejárja a víz és egy viszonylag egyenletes és gyors felfűtést érjünk el vele. Ha elásod, lokálisan lesz akár túl meleg a talaj (környezet) és az akvárium teljes felmelegítése meg egy igen lassú folyamat. Sőt abba is biztos vagyok, hogy sokkal több energiát fog fogyasztani, mire eléri az víz a kellő hőfokot. Szerintem ezt semmiképp nem jó ötlet.
A talaj fűtésre kizárólag erre gyártott rendszert használj!
Vagy! Használj külső fűtőt ha van külső-szűrőd! Nagyon jól működő rendszer és nem utolsó sorban még rímelt is. :)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.09.01. 11:14

Ha nem tudja eléggé körbejárni a víz, akkor túlmelegedhet, és megrepedhet az üvege. Nem véletlen, hogy a talajfûtõk elég nagy felületû dolgok, ahol jóval kisebb az egységnyi területen leadott teljesítmény.

De ha jól sejtem, talajszûrõhöz nincs is értelme, mert gyakorlatilag ugyanazt hatást érné el, hogy mozogjon a víz a talajban valamennyire. A talajszûrõ mindenképpen mozgatja, így a talajfûtõnek már nincs külön sok értelme. Mondom ezt úgy, hogy csak fordított talajszûrõvel van tapasztalatom (de azzal sem sok).
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.04. 12:03

Hogyha egy kis rácsot körbekötözöl valamilyen mohafélével és azt az áramlás szempontjából megfelelő helyre teszed, akkor annyira nem lesz zavaró a látványa:)
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Fűtő választás

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.19. 13:32

A fűtőt mi szerint kell választani?
Hogy lehet megoldani hogy a fűtő állandó hőmérségletet csináljon? merthát ugye az nem megoldás hogy 10 - 15 percenként kibehúzgálja az ember, és ha noncsstopp megy lehet túlmelegíti a vizet, vagy ha nem akkor nem elég meleg. és akkor még azért a szoba hőmérséglet se feltétlen egész évben állandó.

Van olyan fűtő amin beállítható a hőfok és kibe kapcsolja magát ha eléri?
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Fűtő választás

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.19. 14:50

Melinda írta:A fűtőt mi szerint kell választani?
Hogy lehet megoldani hogy a fűtő állandó hőmérségletet csináljon? merthát ugye az nem megoldás hogy 10 - 15 percenként kibehúzgálja az ember, és ha noncsstopp megy lehet túlmelegíti a vizet, vagy ha nem akkor nem elég meleg. és akkor még azért a szoba hőmérséglet se feltétlen egész évben állandó.

Van olyan fűtő amin beállítható a hőfok és kibe kapcsolja magát ha eléri?


hát ökölszabályként elmondható hogy ahány watt annyi liter.
a legkisebb az 25w tudtommal. ez a még kisebbekbe is alkalmas lehet.
jobban jársz ha termosztáttal ellátott fűtőt veszel, ezek 4000 körül kezdődnek (akár olcsóbban is) és akkor kapcsol be ha egy bizonyos fok alá megy a hőmérséklet, aztán kikapcsol ha jónak találja. ezeknél lehet olyant csinálni hogy nagyobb fűtő kisebb aksiba, nagy gondot nem okoz, de túlzásba itt se szabad azért esni.
én nem használok fűtést, panelban télen sem megy 24fok alá a vízhőmérsékletem. nyáron meg hűtök. pc ventilátorral
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.19. 16:42

Van 10 Wattos is, az a legkisebb. Én sem fűtök, jó nekik a szobahőmérséklet. Ősszel volt pár necces nap amikor 18-19 fokig lement a víz, de nem lett semmi bajuk. De azt megfigyeltem, hogy a kisgarnélák nem szeretik a 20-21 fok alatti hőmérsékletet. Petésedés van, szaporulat nincs.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.19. 16:57

Én nekem van néhány fűtőm!
És amikor nagyon vészes valameik aksiban a hőmérséklet akkor beteszem,amugy valóban elég a szobahőmérséklet.
Addig jó ha van amig afűtés el nem indul, és ilyen idióta az ősz.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.19. 18:00

Ez jó, akkor veszek termosztátos autómatát aztán max kihúzom ha nincs hideg...
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.19. 20:45

Melinda írta:Ez jó, akkor veszek termosztátos autómatát aztán max kihúzom ha nincs hideg...

Ez benne a csodálatos, hogy nem kell kihúzni. Beállítod 23,5 fokra, és ha hidegebb a víz, bekapcsol. Ha az akvárium elérte a beállított hőmérsékletet, kikapcsol. Magától. ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég