Fűtés

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.19. 20:51

az szuper
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.19. 23:24

De azért egy hőmérőt érdemes berakni kontrollként, mert nem biztos, hogy azt a hőmérsékletet produkálja a fűtő amit beállítasz. Személy szerint már jártam úgy, hogy vettem egy új termosztátos fűtőt, beállítottam 25 fokra (társas halas), és csak 27 foknál kapcsolt ki :x . Beállítottam 23 fokra, és azóta úgy megy ;) . Vissza vinni lusta voltam, meg nem is biztos, hogy adtak volna cserekészüléket :)
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.19. 23:28

persze azt minden képen veszünk bele.
Már nagyon várom :D de még mindig nem sikerült garnélát választani, mert nem sok infó van az adot fajokról
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.20. 03:03

Nézd meg Szentgyo blogját, ott elég sok fajtáról találsz korrekt leírásokat.
http://szentgyo.wordpress.com/
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: dzsega » 2010.11.25. 22:50

Levinen írta:
TRK írta:Használ valaki spec talajfűtőt?
Olyat is hallottam, hogy valaki a hagyományost fűtőt beássa a talajba. Ez mennyire működhet?
Engem zavar az összképben a technikai dolgok látványa, próbálom, minél jobban elrejteni őket...


Én a hatékonyság és a pénztárca szempontjából, meg úgy általában se ajánlom a belső fűtő elásását. Pont az a lényege, hogy körbejárja a víz és egy viszonylag egyenletes és gyors felfűtést érjünk el vele. Ha elásod, lokálisan lesz akár túl meleg a talaj (környezet) és az akvárium teljes felmelegítése meg egy igen lassú folyamat. Sőt abba is biztos vagyok, hogy sokkal több energiát fog fogyasztani, mire eléri az víz a kellő hőfokot. Szerintem ezt semmiképp nem jó ötlet.
A talaj fűtésre kizárólag erre gyártott rendszert használj!
Vagy! Használj külső fűtőt ha van külső-szűrőd! Nagyon jól működő rendszer és nem utolsó sorban még rímelt is. :)


Ezzel kicsit vitatkoznék. Van egy 60l-es aksim, amiben sima sóder kavics volt (elég nagy szemcseméret) a kavicsok között volt a legalján. Az akvárium vize egyenletes és teljesen stabil volt. A gondot az okozta, hogy elszaporodott néhány növényem és a gyökerek körbenőttek és frankón ráégett :x Persze ez csak most derült ki mikor szétszedtem és újra lett indítva. Most is beraktam a talajba de nem használom kiszedni meg már nem tudom :(
Egyéb bajom nem volt vele. Bár az is lehet, hogy csak mákom volt.... :roll:
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: egridede » 2011.04.06. 14:22

5 wattos a legkisebb
egridede
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.03. 21:58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.11.26. 14:23

Sziasztok!
Fűtéssel kapcsolatos kérdésem-problémám akadt: mint kiderült, túl hideg a szobám sajnos télen, reméltem, hogy beáll a víz 20-21 fokosra, de 18 fok alá megy (az alatt nem mér a hőmérőm).
Jobb lenne a garnéláknak (és esetlegesen bekerülő nanohalaknak) is, ha magasabb állandó hőmérsékletet tudnék biztosítani.

Az akváriumszetthez kaptam egy 15W-os Aquael Heatzone nem hőfok szabályzós fűtőt, ezt szeretném beüzemelni. Tudom, hogy termosztátosat ajánl mindenki inkább, de nem szeretnék még 3ezer forintot költeni, amikor van egy vadonat új "sima" fűtőm már.
Ha beüzemelem a fűtőt, akkor az ugye folyamatosan emeli a víz hőmérsékletét, amíg el nem ér egy olyan szintet, amit már csak fenntartani tud? Vagy előbb ér el egy az élőlények számára kritikus szintet, mint hogy "beálljon"?
Arra gondoltam, hogy vennék egy időkapcsolót (párszáz Ft), és arra kötném a fűtőt, a lakás hőmérsékletváltozásához, és az állatok igényeihez mérten kikísérletezve és beállítva - szerintetek ez életképes megoldás? Azon felül, hogy az élettartam gondolom csökkenne a gyakori fel-lekapcsolás miatt.
Az akvárium 30literes, kb 24 liter víz lehet benne, és 17-18 fok körül van a víz jelenleg (és még 1-2 hétig a csigáktól eltekintve üres).
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.11.26. 14:47

Ez a hőmérséklet valóban kicsit alacsony, 20 fok alatt nem érdemes tartani.

A fix fűtők tudtommal megemelik a mindenkori hőmérsékletet x fokkal, ha emelkedik a lakásban a hőmérséklet, akkor is x fokkal emeli meg. Hogy pontosan mennyivel, nyilván nagyon pontosan ki lehet számolni, de sokkal jobban jársz, ha beüzemeled, és elkezded monitorozni folyamatosan a hőmérsékletet, még mielőtt a halak/garnélák belemennek...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.11.26. 15:11

szentgyo írta:Ez a hőmérséklet valóban kicsit alacsony, 20 fok alatt nem érdemes tartani.

A fix fűtők tudtommal megemelik a mindenkori hőmérsékletet x fokkal, ha emelkedik a lakásban a hőmérséklet, akkor is x fokkal emeli meg. Hogy pontosan mennyivel, nyilván nagyon pontosan ki lehet számolni, de sokkal jobban jársz, ha beüzemeled, és elkezded monitorozni folyamatosan a hőmérsékletet, még mielőtt a halak/garnélák belemennek...

Köszi, akkor megnézem, mit tudok kezdeni az Aquaellel, és ha sikerrel járok, beruházok még egy időkapcsolóra hozzá.
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.11.26. 17:41

Kb 1w/litere ajánloták régebben a fütöket amig nem voltak ezzek a bimetálos szabályzok. Kisebb akváriumnál több nagyobbnál kevesebb az arány kb. Szerintem ha egész nap megy a 15w os fütöd kb 3-5 c fokkal dobja meg az akvárium 20 egynéhány liter vizét a szoba höfokához képest. Szerintem menjen fixen nem kell idö kapcsoló. Nem fogod tul melegiteni vele. De vizcserénél kicsi legyen a höfok különbség az akvárium illetve a csere viz közt
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron