Dennerle nano szett vs magunknak összeállított nano akvárium

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Dennerle nano szett vs magunknak összeállított nano akvárium

HozzászólásSzerző: KochR » 2014.08.11. 22:04

Sziasztok!

Szeretnék majd egy nano akváriumot indítani, garnélás - növényes akváriumot. Még nem tudom milyen (még nem tartottam garnélát régen halaztam) garnélákkal, de ez elsőre nem is lényeges, hiszen kell egy jól működő akvárium hozzá.
(Amiken gondolkozom az a sakura, yellow fire, blue jelly, blue rili, esetleg babaulti, de a legjobban a dennerli tetszik csak hát kezdőként nem vágok bele :))
Egyelőre nem tudom eldönteni hogy milyen akvárium legyen, legyen szett vagy állítsam össze magamnak. Elég sokat olvasgattam nézelődtem mik közül lehet választani és arra jutottam hogy két (vagyis 3) lehetőség közül választanék:
1.) dennerle nanocube complete plus 30 liter/ 3.)60liter/
2.) 35X35X40-es nano akvárium + Atman at 201/202 vízpumpa + jó nagy szivacs (ISTA szivacsszűrő (talpas) L szögletes 12X12 cm-es), és solar duo boy 26W világítás.

1.) és 3.) előnye hogy minden benne van talaj, növénytalaj, tápoldat, táp, vízkezelő, stb.; hátránya sztem a szűrő, ami sztem kis felület és (ha jól néztem, gyártó oldalon) 150 l/h teljesítmény.
2.) előnye hogy nagyobb a 30-asnál, viszonylag erős lámpa, és erős szűrés lehet 500 vagy 600 l/h, nagy felülettel, hátrány hogy majdnem (kb 10-el kevesebb mint a 30-as szett) annyiba kerül mint a szett és nincs semmilyen talaj se tápoldat, se semmi más.

Még gondolkodnom kell rajta, meg helyet csinálnom, de ezek a legszimpatikusabbak az összes lehetőség közül amiket találtam.

Remélhetőleg kapok néhány választ a könnyebb döntésmeghozatal érdekében, illetve ha van olyan, aki rendelkezik dennerle szettel, annak megköszönném ha leírná tapasztalatait. :)

Köszönöm a segítséget

Üdv. Robi
KochR
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.08.06. 18:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dennerle nano szett vs magunknak összeállított nano akvá

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.08.12. 09:46

A Dennerle szettje nem rossz, ám én mindig annak vagyok a híve, hogy saját magad állítsd össze, így mindenből olyat tudsz beletenni az akváriumba, amit elképzelsz/szeretnél, nem kell kompromisszumokat kötni.

Egy kis olvasnivaló:

http://szentgyo.wordpress.com/2012/09/1 ... -inditasa/

http://szentgyo.wordpress.com/2009/01/1 ... -akvarium/
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dennerle nano szett vs magunknak összeállított nano akvá

HozzászólásSzerző: KochR » 2014.08.12. 23:13

Szia!

Köszönöm a választ és a segítséget. :)
Egyelőre tervezési fázisban vagyok, nagyon az elején.
Még sokat kell tanulnom, (mintha teljesen kezdő lennék) talajoktól kezdve mindent át kell tanulmányoznom, azt szeretném hogy a lehető legjobb legyen a garnéláknak és nekem is, elvégre nem árt ha gyönyörködhetünk benne. :)
A szett azért tetszik mert dekoráció, növények, garnélák és víz kell bele. Magamnak összeállítani viszont lehet hogy eredményesebb és jobb lenne mert tényleg olyan felszerelést használok amilyet szeretnék...
Hát még nézelődnöm kell.
Kösz még egyszer, végig fogom olvasni az oldalad. :)

Üdv. Robi
KochR
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.08.06. 18:06
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron