Az akváriumom algásodik

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Az akváriumom algásodik

HozzászólásSzerző: egridede » 2013.04.16. 10:29

Hello!

Van egy 18 literes aksim egy Haqos Flex-400 akasztós szűrővel és egy Haqos Stellars 13 csiptetős lámpával. A külső szűrőrendszerben van gránit zuzalék még alaposabb szűrésre. Ez egy új szett ennél volt egy kicsivel nagyobb akváriumom ami totál algás lett de kiderült, hogy nem volt jó a szűrőrendszerem, plusz a világítás se volt megfelelő, ezért algásodott. Gondoltam akkor előröl kezdem az egészet és vettem egy jobb szűrőt. De most is elkezdett a kövek meg a fal algásodni.

Ez mért lehet?

A lakásom sötét, természetes fény nem nagyon éri az aksit csak a lámpa. Hetente egyszer néha kétszer csinálok részleges vízcserét. A garnik 2 naponta kapnak enni. A sima csepegtetős algagátló nem használ. A világítást estére lekapcsolom és a szűrőt is.

Mi lehet a baj?
egridede
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.03. 21:58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az akváriumom algásodik

HozzászólásSzerző: taksoft » 2013.04.16. 11:39

Leírtad, hogy mi a baj.
egridede írta:A világítást estére lekapcsolom és a szűrőt is.

A világítás nem baj, ha nem megy éjszaka, a szűrő igen.
A világítást állítsd be napi 8 órára, és figyeld a növényeket, meg az algát. Ha satnyulnak a növények, 30 perccel növeld meg a világítási intervallumot. Ha algásodik, csökkentsd 15 perccel. Egy sima időzítőn ezt könnyű megtenni, pont 15 perc egy kapcsolási érték.
Ha leállítod a szűrőt, akkor rosszabbat teszel szinte, mint ha nem is lenne.

A gránit zúzalék helyett tegyél a szűrőbe lávakövet, vagy jobb mesterséges szűrőanyagot.

Egyébként meg javaslom, hogy olvass utána az akvárium fenntartásának alaposan. Egy újonnan beállított akvárium algásodik. A túlvilágított akvárium is algásodik. A túltápozott akvárium is algásodik. A tápanyaghiányos akvárium is algásodhat. A túl kevés vízcsere is algásodást okoz(hat). A rosszul szűrt akvárium is algásodik. Ezekből nem mindegyik áll fent nálad, de jó néhány igen. Ahogy fentebb leírtam, azt próbáld meg.

Az algagátló szálas algák ellen hatásos (meg garnélák ellen...), nem javaslom használni.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Az akváriumom algásodik

HozzászólásSzerző: egridede » 2013.04.16. 11:58

Köszönöm!
egridede
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.03. 21:58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az akváriumom algásodik

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.16. 12:31

A csapvízben is lehet sok olyan anyag ami az algáknak kedvez, pl. foszfát, nitrát. Ilyenkor egy jobb szűrővel is gond lehet az algákkal szerintem. Ha eselteg levegőt is lök a szűrő a vízbe akkor azt meg lehet szűntetni, nem szükséges a levegőporlasztás. Gondolom a szűrő hangossága miatt kapcsolod ki a szűrőt.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Az akváriumom algásodik

HozzászólásSzerző: egridede » 2013.04.16. 12:41

igen azért kapcsolom ki :)
Huhu mennyi hasznos tanács! Nagyon köszönöm!
Bocsánat a buta kérdésért de időzítőt hol lehet fellelni fővárosunkban?
egridede
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.03. 21:58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az akváriumom algásodik

HozzászólásSzerző: taksoft » 2013.04.16. 13:07

Villamos boltok, barkácsáruházak, hipermarketek hobbi/barkács osztályai. Van mechanikus, és digitális is, egyformán jók, de a mechanikusnak van némi zaja, a digitális csendben pislogtatja a másodperceket. Ha a szűrő zavar, akkor inkább digitálist vegyél. Legalábbis nekem lehet hallani a szűrő mellett a mechanikus kerregését (lehet, hogy túl halk a külső szűrőm?).
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Az akváriumom algásodik

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.16. 13:27

Egy mechanikus időzítő alapból nem ad ki hangot, viszont mondjuk fél-egy év alatt elkezdhet hangos lenni, bár nekem van olyan időzítőm amit évek óta használok és teljesen halk. Ha egy időzítő alapból hagos az sztem gyári hibás.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Az akváriumom algásodik

HozzászólásSzerző: Gabor77 » 2013.04.16. 13:42

Én is mechanikus időkapcsolókat használok már régóta, van olyan, ami most 6 éve megy folyamatosan, és semmi hangja nincs.
Persze ki/bekapcsoláskor van 1-1 kattanás, de az van az digitálisnak is. Régebben volt digitális kapcsolóm is, sokkal jobban beállítható volt mint a mechanikus, de nálam 2-3 évnél többet sosem bírtak ki, ezért is tértem át a mechanikusra...
Gabor77
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.02.09. 19:22

Re: Az akváriumom algásodik

HozzászólásSzerző: egridede » 2013.04.19. 15:56

Nálam homok aljzat van és azon felülvan egy kavics réteg. Valószínűleg a homokkal is lesz a baj,most utána olvastam. Lesz egy jó kis aljzat cserém a közeljövőben.
egridede
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.03. 21:58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az akváriumom algásodik

HozzászólásSzerző: rutilans » 2015.04.05. 23:36

Az erős vízáramlás mennyire zavarja a garnélákat?
rutilans
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.05.13. 12:10

Következő

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron