Ásványi anyagok pótlása

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.08.28. 19:40

Abban az esetben, ha nagyon lágy vízben tartjuk a garnélákat, szükséges a hiányzó ásványi anyagokat pótolni...
Ezt milyen keménységi fok alatt kell megtenni és mivel a legcélszerűbb?
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.28. 22:49

TRK írta:Abban az esetben, ha nagyon lágy vízben tartjuk a garnélákat, szükséges a hiányzó ásványi anyagokat pótolni...
Ezt milyen keménységi fok alatt kell megtenni és mivel a legcélszerűbb?


Szia TRK

Ahogy gondolom a tapasztalataim és a hallottak alapján, egy 6Kh-s víztől felfele biztos, hogy nincs szükség plusz "ásványi anyagok" bevitelére. Ha ennél lágyabb vizet használsz, akkor érdemes kifejezetten a garnélás akváriumokra kifejlesztett adalékokat használnod. Bár ezekkel nincs tapasztalatom, de Pisti biztos többet tudna mondani ezekről az anyagokról.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.28. 23:34

Nem a reklám helye, de többféle garnélákra specializált kiegészítő van. A Mosura minral plus az akvárium vizébe juttat szükséges plusz ásványi anyagokat, mint a Shirakura liquid mineral , a Shirakura white powder is, de azt fogyasztják is a garnélák. Esetleg az utóbbiból van még a Shirakura mineral stone, ami tulajdonképpen montmorillonit, azt is szokták alkalmazni.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.29. 21:05

Úgy gondolom, hogy az ásványi anyagok pótlásán akkor kell gondolkodni, ha nagy arányban használunk RO vizet, pontos keménységet nem hiszem, hogy érdemes írni, mert ezt nem igazán lehet egzaktul meghatározni.

A Shirakura és a Mosura termékcsaládnak is vannak ilyen kiegészítői, amik nyilván nagyon jók, csak hát elég költséges a használatuk, bár ha valamilyen nagyon extra garnéláról van szó, akkor én tartom magam ahhoz, hogy "ne ezen múljon", inkább megadok nekik minden pluszt.

Az egyszerűbb, de mégis lágy vizet igénylő változatoknál vannak ennél jóval egyszerűbb megoldások: kalcium pótlására pl kiváló a teknőspáncél erősító, illetve én szépiát használok.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.08.30. 11:38

szentgyo írta:Úgy gondolom, hogy az ásványi anyagok pótlásán akkor kell gondolkodni, ha nagy arányban használunk RO vizet, pontos keménységet nem hiszem, hogy érdemes írni, mert ezt nem igazán lehet egzaktul meghatározni.

A Shirakura és a Mosura termékcsaládnak is vannak ilyen kiegészítői, amik nyilván nagyon jók, csak hát elég költséges a használatuk, bár ha valamilyen nagyon extra garnéláról van szó, akkor én tartom magam ahhoz, hogy "ne ezen múljon", inkább megadok nekik minden pluszt.

Az egyszerűbb, de mégis lágy vizet igénylő változatoknál vannak ennél jóval egyszerűbb megoldások: kalcium pótlására pl kiváló a teknőspáncél erősító, illetve én szépiát használok.


A szépiát hogyan használod?
Ioncserélt víznél kell-e pótolni az ásványi anyagokat, vagy elég ha csapvízzel dúsítom az ioncserélt vizet?
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.30. 12:17

szentgyo írta:Az egyszerűbb, de mégis lágy vizet igénylő változatoknál vannak ennél jóval egyszerűbb megoldások: kalcium pótlására pl kiváló a teknőspáncél erősító, illetve én szépiát használok.



A szépia használatára, én is kiváncsi vagyok!
Néztem a mosura mineralt,meg is venném ha nagyon muszály,de mivel irtad,hogy az egyszerűbb lágyvízieknél elég ez is,akkor inkább valami másra költöm el a pénzt!
Gondolomom a bumblebee-k azok beletartoznak az egyszerűbb lágyvíziek brigádjába?!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.30. 12:53

egedzs írta:A szépiát hogyan használod?
Ioncserélt víznél kell-e pótolni az ásványi anyagokat, vagy elég ha csapvízzel dúsítom az ioncserélt vizet?


Nagyon egyszerű: kis darabokra felvágom, kb 1x1x1 cm méretre, és időnként 1-1 ilyen kis kockát szétmorzsolok a vízben. A szétmorzsolás miatt nem úszik a szépia a víz tetején, hanem egyből lemerül, így könnyen megtalálják a garnélák, és tudnak belőle "csipegetni".

Nyugodtan tegyél az ioncserélt vízhez is belőle.

xman írta:A szépia használatára, én is kiváncsi vagyok!
Néztem a mosura mineralt,meg is venném ha nagyon muszály,de mivel irtad,hogy az egyszerűbb lágyvízieknél elég ez is,akkor inkább valami másra költöm el a pénzt!
Gondolomom a bumblebee-k azok beletartoznak az egyszerűbb lágyvíziek brigádjába?!


Kék és fekete tigriseknek, a kardinálisoknak és a high grade crs/cbs ek kapnak nálam csak mosura és shirakura kiegészítőket, minden más lágy vízhez a szépiát adom.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.05. 23:46

Halihó!

Sera mineralt saltról valakinek van tapsztalata?

NORBI
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.09.30. 12:34

Mi a véleményetek az ásványi anyagok túladagolásáról? Lehet-e egyszerre több terméket használni?
Jelenleg Mosura Old Sea Mud Powdert használok de gondolkodom rajta, hogy esetleg adagoljak-e Mosura Mineral Plust is. Elvileg különböző jótékony hatásuk van, de lehet, hogy túl sok lenne valamelyik ásványból?
Lehet az Old Sea Mud Powder gyári ajánlású adagolása foszfát többlet? A foszfát tartalom négyszeres abban az akváriumban mint amiben nem adagolok.
A PH-t sem tudom 7,4 alá vinni hosszú távon csersavval sem. Leviszem 7-re másnap újra 7,4.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.30. 12:46

egedzs írta:Mi a véleményetek az ásványi anyagok túladagolásáról? Lehet-e egyszerre több terméket használni?
Jelenleg Mosura Old Sea Mud Powdert használok de gondolkodom rajta, hogy esetleg adagoljak-e Mosura Mineral Plust is. Elvileg különböző jótékony hatásuk van, de lehet, hogy túl sok lenne valamelyik ásványból?
Lehet az Old Sea Mud Powder gyári ajánlású adagolása foszfát többlet? A foszfát tartalom négyszeres abban az akváriumban mint amiben nem adagolok.
A PH-t sem tudom 7,4 alá vinni hosszú távon csersavval sem. Leviszem 7-re másnap újra 7,4.


A Mosura termékekre mindegyikre rá van írva, hogy mi az ajánlott adagolás. Ha azt betartod, akkor erősen kétlem, hogy bármiféle gond lenne. Nem csak külön-külön lehet használni a termékeiket, hanem az az ajánlott (természetesen mi más lenne...), hogy mindegyik terméküket használd az adott akváriumhoz.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron