Ásványi anyagok pótlása

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.30. 15:49

egedzs írta:Mi a véleményetek az ásványi anyagok túladagolásáról? Lehet-e egyszerre több terméket használni?
Jelenleg Mosura Old Sea Mud Powdert használok de gondolkodom rajta, hogy esetleg adagoljak-e Mosura Mineral Plust is. Elvileg különböző jótékony hatásuk van, de lehet, hogy túl sok lenne valamelyik ásványból?
Lehet az Old Sea Mud Powder gyári ajánlású adagolása foszfát többlet? A foszfát tartalom négyszeres abban az akváriumban mint amiben nem adagolok.
A PH-t sem tudom 7,4 alá vinni hosszú távon csersavval sem. Leviszem 7-re másnap újra 7,4.


Én mindkettőt használom, tapasztalataim szerint az Old Sea Mud powder NEM változtatja meg a vízparamétereket. Inkább csak tisztítja a vizet, és nyomelemekkel gazdagítja.
Ezt hetente adagolom, közvetlenül vizcsere után, Shrimp Tonikkal együtt.
Mosura mineral plust is adok a vízhez, a friss vizbe töltöm, mielőtt beletölteném az akváriumba, 1 ml-t adok 5 literhez.
Ez keményíti a vizet, és valamennyit emel a pH-n, de nem sokat. Amióta adagolom, van szaporulat, és minimális az első vedléskor az elhullás.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.30. 16:07

Ma kipróbáltam a szépiát.
Még a redcherrykhez is tettem be egy kicsit ,hátha a kicsik jobban tudnak tőle fejlődni,majd kiderül!
Viszont ugy látom ,mintha nem akarna elkeveredni egy része lesűlyedt másikrésze fent úszik a víz tetején porállagban.
Elkeveredik majd idővel?

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.04. 15:52

xman írta:Ma kipróbáltam a szépiát.
Még a redcherrykhez is tettem be egy kicsit ,hátha a kicsik jobban tudnak tőle fejlődni,majd kiderül!
Viszont ugy látom ,mintha nem akarna elkeveredni egy része lesűlyedt másikrésze fent úszik a víz tetején porállagban.
Elkeveredik majd idővel?

Norbi


Most vettem csak észre, hogy elfelejtettem erre válaszolni... Szóval a szépia magától nem merül le rögtön (hosszabb ideig történő ázás után nem tudom), de ha a vízben a kezeddel szétmorzsolod, akkor azonnal lesüllyed.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: rutilans » 2015.04.05. 23:25

Szépiából lehet darabokat is bedobni, vagy inkább a vízbe morzsolni?

Milyen gyakran érdemes adni?
rutilans
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.05.13. 12:10

Re: Ásványi anyagok pótlása

HozzászólásSzerző: urbangabor » 2015.06.15. 18:57

Sziasztok!

A konyhában van RO víztisztítónk, így az akváriumba is azt töltöm.
A berendezés egy PurePro RO-105-ös, pontosan ilyen: http://www.viztisztitomarket.hu/purepro-ro-105
Gyári állapot óta a rendszer elég sokat változott, nagyobb membrán és hasonló dolgok... Megsem fordult a fejemben, hogy ásványi anyag visszapótlásban gondolkodjak, de már egyre több helyen azt olvasom, hogy szükséges lehet. Nekünk is jó lehet meg akkor már a garniknak is :D
Ezt a patront elvileg belehet könnyedén még kötni a rendszerbe: http://www.viztisztitomarket.hu/AIMRO-visszasozo-egyseg-d68.htm
Szerintem kb. ugyan az, mint a papagájoknál a szépia, csak emberi fogyasztásra is alkalmas.
Valakinek van ilyesmi otthon? TDS értéken mennyit növelhet?
urbangabor
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:46

Előző

Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron