Olajszerű réteg a víz felszínén

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Re: Olajszerű réteg a víz felszínén

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.07.29. 21:32

Egyszerunick írta:A levegőztetést egyébként én csak szűrő meghajtására használnám, máshol szerintem felesleges a buborékoztatás.


a mattent hajtja meg az AquaEl Fan Mikro, nem is tettem be új bubiztató rendszert, csak rátettem a Mikro csövére (ami a matten kimeneti csöve) az eredetileg hozzá járó bubiztató készséget; három napja megy, azt hiszem, és a réteg alig látható (teljesen nem szűnt meg, a bubi alighanem tüneti kezelés...)

nem tudom már, konkrétan a bubi előkerült-e a korábbi hozzászólásokban, annyit bújtam a témát itt is, az akvakertész fórumon is, meg ahol tudtam, már nem is tudom, mit hol láttam, de a szűrés fokozására emlékszem, a bubira nem... mindegy, legyen itt rögzítve ez a dolog...
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: Olajszerű réteg a víz felszínén

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.07.31. 20:54

...hát én erre már elég régen rájöttem, viszont annyit valahogy nem ért meg, hogy pezsgőfürdőt csináljak az akiból. Én próbálom csak ott használni a levegőztetést, ahol muszáj, pl. olyan szivacsszűrőknél, amihez nincsen elég kis teljesítményű vízpumpa..

Egyébként a békalencsőről, vagy egyéb vízfelszíni növényről mit gondoltok, mint megoldásról?
Én még nem próbáltam, de talán jó lenne rá ez is..
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Olajszerű réteg a víz felszínén

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.08.01. 19:55

Egyszerunick írta:...hát én erre már elég régen rájöttem, viszont annyit valahogy nem ért meg, hogy pezsgőfürdőt csináljak az akiból. Én próbálom csak ott használni a levegőztetést, ahol muszáj, pl. olyan szivacsszűrőknél, amihez nincsen elég kis teljesítményű vízpumpa..

Egyébként a békalencsőről, vagy egyéb vízfelszíni növényről mit gondoltok, mint megoldásról?
Én még nem próbáltam, de talán jó lenne rá ez is..

Nekem kagylótutaj van a vízfelszínen,de mellette is előjött régen.Mióta használok lágyvizet felesben a vízcseréhez,és co2-t ,eltűnt a hártya.Lehet nálam ez volt a megoldás,más változás nem történt,tehát csak erre tudok gondolni.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Olajszerű réteg a víz felszínén

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.02. 14:51

Nekem volt ilyen réteg co2-vel és lágy víznél, együtt és külön is.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Olajszerű réteg a víz felszínén

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.08.02. 16:22

Egyszerunick írta:Nekem volt ilyen réteg co2-vel és lágy víznél, együtt és külön is.

Igen nem egyformák az akik,mindenkinél más körülmények vannak és más a probléma forrása is.Nekem most megszűnt,kop-kop. ;)
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Olajszerű réteg a víz felszínén

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.28. 11:06

Sziasztok.

Nekem is megjelent ez a réteg az akváriumom tetején, 1,5 héttel az indítás után, ráadásul a víznek is egy kicsit állott szaga van. A vízcsere az első 2 hétben 3 naponta 30% volt, most, a 3hét elejétől 5 naponta 30%-ra gondoltam. Ezzel egy időben a nematodák is megjelentek, egyre többen vannak. A kettő állhat összefüggésben egymással?
Arra is gondoltam, hogy a kevés baci a szűrőben is lehet oka a dolognak (nem használtam semmilyen indító kultúrát).
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Olajszerű réteg a víz felszínén

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.01.28. 12:14

Ez itt OFF, de a kerámiagyűrűk csak algatenyészetnek vannak bent vagy más funkciót is betöltenek?
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Olajszerű réteg a víz felszínén

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.28. 12:38

Ez itt OFF, de a kerámiagyűrűk csak algatenyészetnek vannak bent vagy más funkciót is betöltenek?


Ezt most tőlem kérdezed? Mert én nem írtam kerámiagyűrűről.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Olajszerű réteg a víz felszínén

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.01.29. 15:02

lazioforever írta:Sziasztok.

Nekem is megjelent ez a réteg az akváriumom tetején, 1,5 héttel az indítás után, ráadásul a víznek is egy kicsit állott szaga van. A vízcsere az első 2 hétben 3 naponta 30% volt, most, a 3hét elejétől 5 naponta 30%-ra gondoltam. Ezzel egy időben a nematodák is megjelentek, egyre többen vannak. A kettő állhat összefüggésben egymással?
Arra is gondoltam, hogy a kevés baci a szűrőben is lehet oka a dolognak (nem használtam semmilyen indító kultúrát).


Igen, valószínűleg kevés a baktérium a vízben. Nem feltétlenül kell indító baktériumkultúra, hanem jó lehet, ha tudsz működő akváriumból vizet, vagy ami még jobb szivacsot szerezni, amit bele lehet csavarni az indítás alatt álló akváriumba.

Ez a réteg különben ha minden igaz fehérjék bomlása miatt keletkezik.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Olajszerű réteg a víz felszínén

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.29. 17:52

Igen, valószínűleg kevés a baktérium a vízben. Nem feltétlenül kell indító baktériumkultúra, hanem jó lehet, ha tudsz működő akváriumból vizet, vagy ami még jobb szivacsot szerezni, amit bele lehet csavarni az indítás alatt álló akváriumba.


Először is köszi szépen a választ.
Hát a víz vagy szivacs szerzés bajos lesz, a közelben nincs senki, akitől tudnék szerezni. Azóta raktam egy kis halkaját az aksiba, remélem, ez megindítja kicsit a baktériumok elszaporodását. Ezt egyébként a fórumon olvastam, már nem is tudom, kinél. Remélem nekem is beválik.

Ez a réteg különben ha minden igaz fehérjék bomlása miatt keletkezik.


Ezt is olvastam feljebb, de nem jöttem rá, mi bomolhat az akváriumban. A növények levelei nem, gyökere sem, a talajban sincs semmi, szóval passz. Sajnos nincs több ötletem. Most egyelőre ott tartok, hogy 2-3 naponta lemeregetem ezt a réteget, aztán lesz, ami lesz. Vagy van esetleg más ötleted?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron