vízhez adható anyagok

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

vízhez adható anyagok

HozzászólásSzerző: Mongus » 2012.02.27. 17:48

Sziasztok!

Mi a véleményetek a vízelőkészítőkről? van ezeknek valami értelme?
én sera black watert csepegtetek a vízbe mielőtt beengedném az akváriumba persze várok vele hogy hasson is. Viszont az a tapasztalatom, hogy a látványbol vesz el a víz tényleg sötét lesz:) és ahogy megvilágot barnás az egész.
Mongus
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.03.09. 10:10

Re: vízhez adható anyagok

HozzászólásSzerző: Mongus » 2012.02.28. 16:16

Arra jutottam hogy hanyagolom a black water alaklmazását, mert nem igazán engedi, hogy a fény átjusson rajta. A színek se olyanok amilyennek kéne lenniük. Lehet kevés a világítás hozzá mondjuk én úgy tudom hogy a garnis aksikat nem kell agyon világítani. 2*30l-re van 1db 18w-os
Mongus
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.03.09. 10:10

Re: vízhez adható anyagok

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.02.28. 17:07

Mongus írta:Arra jutottam hogy hanyagolom a black water alaklmazását, mert nem igazán engedi, hogy a fény átjusson rajta. A színek se olyanok amilyennek kéne lenniük. Lehet kevés a világítás hozzá mondjuk én úgy tudom hogy a garnis aksikat nem kell agyon világítani. 2*30l-re van 1db 18w-os


Gyenge világítás alatt a garnélák is rosszul néznek ki. Fakó páncélzat, elmosott színek. Nem véletlen, hogy sok taiwani és japó boltban HQI fények lógnak az akváriumok felett. A garnélák nem stresszelnek tőle. Érdemes egyszer kipróbálni mennyivel máshogy fest ugyanaz a garnéla 1 hónap múlva megnövelt világítással.

http://shrimpsider.wordpress.com/2010/0 ... rt-studio/
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: vízhez adható anyagok

HozzászólásSzerző: Mongus » 2012.02.28. 18:37

A videó láttán biztos vagyok benne hogy elhagyom a sera black water és teszek még 1db 18w-os fénycsövet az akváriumokhoz.
Mongus
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.03.09. 10:10


Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég