Víztisztítós víz használata

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Re: Víztisztítós víz használata

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.02.14. 22:58

Folytatva - mert félek, így mobilon, hogy félúton elvesztem...

A zárt rendszer annyiban zárt, hogy nem sok idegen anyag kerül bele. De semmiképpen sem steril - legalábbis vélelmezem, mert az külön málnás kezelés tekintetében. A csíraszám folyamatosan nôni fog a rendszerben, a csövek eleve nem voltak sterilek. A bacik zöme ráadásul motile, azaz mozog, felúszhat, még ha folyamatosan folyatod is a vizet, amit valszeg nem teszel.

Ha pedig ez a víz még áll is valahol, akkor további bukta.

A szállodákban, ahol lágyítanak, mind ki is írják, hogy nem iható.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Víztisztítós víz használata

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.02.15. 13:16

Érdekes dolgokat írsz, cáfolni is csak saját kútfőből tudom, nem vagyok a víztisztítók guruja, se ügynöke. Utána kell néznem konkrétabban 1-2 dolognak.
A vizet be lehet vizsgáltatni nem horrorösszegért?
Esetleg addig valaki más is aki érez magában elég információt a témához kapcsolódóan, hozzászólhat bátran :)

Hogy egy kicsit azért garnélás is legyek: Gondolkoztam az utósózott víz ( 3nk) garnélás felhasználásán, de még nem szántam rá magam. Ennek oka, hogy akiknél szóba jöhetne ott nem szívesen kísérleteznék (CRS, New Bee, kéktigris), akiken pedig kísérletezhetnék (RC, Yellow, Blu Pearl) ők meg nem igénylik a lágy vizet...
Szentgyo javaslata megfontolandó, azt úgy lehetne megoldani, hogy a membrán után de a sózó előtt be kell kötni egy T-elágot és egy csapot és lőn 0-s víz. Az utósózott víz előnye (a puffertartály miatt), hogy egyszerre 8l víz kinyerhető 1 perc alatt, így jóval kényelmesebb lenne a használata.
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Víztisztítós víz használata

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.15. 17:23

Roy írta: Gondolkoztam az utósózott víz ( 3nk) garnélás felhasználásán, de még nem szántam rá magam. Ennek oka, hogy akiknél szóba jöhetne ott nem szívesen kísérleteznék (CRS, New Bee, kéktigris), akiken pedig kísérletezhetnék (RC, Yellow, Blu Pearl) ők meg nem igénylik a lágy vizet...


A 3 Nk, az mire vonatkozik? kH vagy gH?

Amúgy meg a Kék és Fekete tigrisek nálam a szokásosnál keményebb vízben vannak, és a Taiwanok is. Meg az "SSSS" CRS-ek is.....Ahonnan hoztam őket, ott ilyenben tartják, és jól szaporodnak. CRS "SSSS" és Taiwan 160 TDS, Kék tigris 180 TDS, BT 220 TDS.....
ÉS nem kell kísérletezni, hanem a megfelelő vízparamétereket kell beállítani az akváriumban. Én elítélem az állatkísérleteket :P
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Víztisztítós víz használata

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.02.16. 10:24

A 3 Nk, az mire vonatkozik? kH vagy gH?
És nem kell kísérletezni, hanem a megfelelő vízparamétereket kell beállítani az akváriumban. Én elítélem az állatkísérleteket :P


Megmértem:
2-3 összkeménység
1-2 Karbonátkeménység
savas ph

Nem úgy gondoltam a kísérletezést a garnélákon hogy mennyire más vizet bírnak ki (nem lenne túl okos dolog, tudtommal a garnik nem szeretik ezt a játékot) hanem úgy hogy a felhasználom az utósózott vizet a vízcserekor. Csak félek hogy esetleg lehet benne valami ami nem tetszik nekik (bár belegondolva a sima RO vízhez az útósózás által hozzáadott ca és Mg sók nem nagyon árthatnak, elvileg)
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Víztisztítós víz használata

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.02.16. 19:00

Roy írta:
A 3 Nk, az mire vonatkozik? kH vagy gH?
És nem kell kísérletezni, hanem a megfelelő vízparamétereket kell beállítani az akváriumban. Én elítélem az állatkísérleteket :P


Megmértem:
2-3 összkeménység
1-2 Karbonátkeménység
savas ph

Nem úgy gondoltam a kísérletezést a garnélákon hogy mennyire más vizet bírnak ki (nem lenne túl okos dolog, tudtommal a garnik nem szeretik ezt a játékot) hanem úgy hogy a felhasználom az utósózott vizet a vízcserekor. Csak félek hogy esetleg lehet benne valami ami nem tetszik nekik (bár belegondolva a sima RO vízhez az útósózás által hozzáadott ca és Mg sók nem nagyon árthatnak, elvileg)

Nem hiszem, hogy lenne benne bármi ártalmas. Ha vannak adalékanyagok, akkor azokat fel kell tüntetni a csomagoláson.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Víztisztítós víz használata

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.02.16. 19:22

LGA írta:
Izzadtsággal nagyságrendileg több Na távozik, az tény.Embernél 1l izzadtság 1200mg Na, 160mg Ca, 36mg Mg távozik. Tengeri só 100g: 3747mg Na, 58mg Ca, 38mg Mg, kôsó: 3870mg Na, 240mg Ca, 140mg Mg.


Azt nem értem, hogy ha a kősóban 4x annyi Ca és Mg van akkor miért a tengeri só van preferálva?
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Víztisztítós víz használata

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.02.26. 13:15

Valami halványan rémlik nekem is, hogy régebben hangoztatták, az összetétele miatt egészségesebb a tengeri só. De most sehol nem találom érdemi nyomát... nyilván egyébként a kősó egészségesebb, hiszen nem tartalmazhat fertőző anyagokat.

Végignéztem a Tescóban 20+ sót és egyiken sincs összetétel. Már ha eltekintünk attól a táblázatól, hogy "fehérje 0%, cukor 0%, szénhidrát 0%, só 100%", illetve általában feltüntetik a csomósodásgátlót.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Előző

Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég