Neocaridinák lágy vízben??????

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Neocaridinák lágy vízben??????

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.12.06. 19:30

Felvetnék egy érdekes vitatémát.
Sokan szentírásnak veszik, hogy a Neocaridinákat kemény " csapvízben" kell tartani.
Az persze egyértelmű, hogy a Caridinák nem tolerálják a kemény vizet, és lassabban nőnek, nehezebben szaporodnak benne. Ellenben a Neocaridinák, tapasztalatom szerint tökéletesen elvannak a lágyabb vízben is.
Az első meglepetés akkor ért, mikor megláttam Csilla (Star76) Yellow fire garnéláit. Világító sárgák voltak, és remekül szaporodtak az ozmó vízben.
A következő meglepetés, amikor megjöttek Németországból a Rili és Blue Sakura garnéláim. Mindkét faj lágyvízben volt - azóta is abban van, remekül érzik magukat. Elhullás nem volt!!! Viszont sok a petés nőstény. :lol: Lassan állítom át a Red Sakurákat és a Yellow-kat is ozmóra.
További érdekes tapasztalat: van egy ún. "selejtakváriumom", ami nem attól selejt, hogy törött, hanem azért, mert azokat a garnélákat, amiket nem akarok tenyésztésben tartani, ( nem ütik meg a mércét) oda szelektálom....
És nem pedig eladom. Merthogy selejtes garnit nem adok el. Viszont az euthanázia sem az én asztalom..... sajnálom őket.
Szóval ebben a selejtakváriumban vannak hibrid tigrisek, pár crs, cbs, maradék 1-2 Bumblebee, és ide dobálom a nem elég élénk színű Neocaridinákat... Az akvárium vize olyan 6,6 - 6,8 pH, 6 gH, TDS 140.....
Nem szoktatom a garnikat, csak egyszerűen beleteszem. ( Azért annyira már ne legyen jó nekik 8-) ) És jól elvannak, együtt az összes.... Amikor beledobtam egy elég vacak Yellow hímet, közvetlrnül a keményebb vízből, a szeme sem rebbent. Ott van már vagy 2-3 hónapja, a legjobb egészségben.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Neocaridinák lágy vízben??????

HozzászólásSzerző: Horrock » 2011.12.06. 20:46

Igen nagyon jól érzik magukat a lágy vízben!
Csilla tőllem szerezte a yellowkat én keztem el lágy víben tartaní őket.
A lágyvízes garnélákra való felkészülésként keztem el lágy vízben tartani őket(6-7gh) és nagy meglepetésemre sokkal szebb lett színük és tőbb petét hordanak kí :D
Nállam is elöfordul ,hogy kemény vízből raktam át egyből lágyba és semmí bajuk nem esett.
Avatar
Horrock
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.01.02. 15:02

Re: Neocaridinák lágy vízben??????

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.03.19. 22:09

Én még nem tartottam kemény vízben garnélát :ugeek: :)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika


Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron