Gh Kh (Ph) összefüggések

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Re: Gh Kh (Ph) összefüggések

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.10.20. 16:18

xman írta:Sziasztok!

Én kevertágyas műgyantával lágyítom a vizet.
De azt nem értem,hogy egy lágyítás alkalmával a Kh az 0-3 közt van, de a 8as phjú csapvíz csak 7 es ph ra(savanyodik).
Mi lehet az oka?Így még visszakeményíteni sem merek!

Norbi

Én azt vettem észre, ha 8 litert lágyítok KH 0-ra a PH 5-6 körüli. 10 liter vizet is le tud lágyítani ugyan ez a mennyiségű műgyanta, de a PH itt már csak 7 lesz.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Gh Kh (Ph) összefüggések

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.11.08. 17:07

Sziasztok!
Olvastam, hogy másnál is volt probléma Gh mérésénél NEPTUN teszttel. Nálam is az a helyzet, hogy nem változik borvörösre a minta. Sikerült orvosolni ezt valakinek?
Kh mérésénél milyen sötétnek kell lennie az oldatnak tehát 1-2 csepp után már színeződik a minta és 7-8 körül elég intenzív a színe.?
Ph mérésnél nekem sötétebb a minta, mint a mellékelt papíron a 7,5-s Ph. Hogyan tudom pontosítani vagy ez a tesz ennyire képes?
Feri!
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: Gh Kh (Ph) összefüggések

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.08. 17:24

frigos írta:Sziasztok!
Olvastam, hogy másnál is volt probléma Gh mérésénél NEPTUN teszttel. Nálam is az a helyzet, hogy nem változik borvörösre a minta. Sikerült orvosolni ezt valakinek?
Kh mérésénél milyen sötétnek kell lennie az oldatnak tehát 1-2 csepp után már színeződik a minta és 7-8 körül elég intenzív a színe.?
Ph mérésnél nekem sötétebb a minta, mint a mellékelt papíron a 7,5-s Ph. Hogyan tudom pontosítani vagy ez a tesz ennyire képes?
Feri!


A Neptun teszttel semmi gond nincs. Addig kell csepegtetni, míg az utolsó cseppentés hatására azonnal átszineződik a mérőfolyadék. Az elszíneződés nem egy folyamat, hanem azonnali. Persze a rázásra oda kell figyelni!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Gh Kh (Ph) összefüggések

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.11.08. 17:27

A probléma az hogy kb. 20 csepp volt az üvegcsébe (Gh teszt sötét reagensből) és még mindig csak rose borhoz volt hasonló a színe nem vöröséhez.
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: Gh Kh (Ph) összefüggések

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.08. 17:39

frigos írta:A probléma az hogy kb. 20 csepp volt az üvegcsébe (Gh teszt sötét reagensből) és még mindig csak rose borhoz volt hasonló a színe nem vöröséhez.


Ha már átváltott a színe bor színűre, akkor már régen jó. Ahogy a kék színből átvált, már el is érted a mérés végét! Nem kell árnyalatokat figyelni, pusztán a szín megváltozását.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Gh Kh (Ph) összefüggések

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.11.08. 17:51

Köszönöm szépen!
Esetleg Ph-ra valami megoldást tudsz mondani?
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: Gh Kh (Ph) összefüggések

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.08. 17:58

frigos írta:Köszönöm szépen!
Esetleg Ph-ra valami megoldást tudsz mondani?


Ezt hogy érted? Nem árt ha van Ph. :D Egyébként a Neptun leírásai nem mondanám, hogy agyon vannak fogalmazva, de elég egyértelműek. ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Gh Kh (Ph) összefüggések

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.11.08. 18:04

7,5 Ph színe kék, nekem sötét kék lett a minta, a két kék össze sem hasonlítható és nincs tovább színskála.
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: Gh Kh (Ph) összefüggések

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.08. 18:21

frigos írta:7,5 Ph színe kék, nekem sötét kék lett a minta, a két kék össze sem hasonlítható és nincs tovább színskála.


Ebből csak az következik, hogy túl magas a PH érték. Az, hogy mennyire sötét a kék, az a hozzá adott reagens mennyiségétől függ. De a legtöbb, nem növényes akváriumokban 7 körül mozog a PH értéke, ami elfogadott.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Gh Kh (Ph) összefüggések

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.24. 21:32

Frettner írta:A növényeink helytelen összkeménységû vízben nem dolgoznak megfelelõen, aminek eredményeképpen nem fejlõdnek, sõt visszaépülnek.

Ezt a mondatot valaki kifejtené nekem? Mit jelent a helytelen és pontosan mit befolyásol a növények életműködésében?
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron