PSB GO

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

PSB GO

HozzászólásSzerző: Geris » 2011.04.11. 20:40

Sziasztok!

Kép

Rendeltem egy csomagot amiben volt egy a fent megnevezett termékből. Neten alig találni valamit róla, por amivel fotoszintetizáló baktérium kultúrát lehet gyártani.
A hivatalos oldalon inkább csak az elkészítésről ír. Valaki tud erről többet? Mire jó és érdemes e használni?
http://genchembiotech.com/index.php?option=com_content&view=article&id=31:psb-go&catid=1:aquaculture&Itemid=5
Geris
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:57

Re: PSB GO

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.13. 20:22

Sok értelmét nem látom a dolognak. Ha igaz amit írnak, hogy fotoszintetizáló baktériumok, akkor ezek a Cyanobacteria törzsbe tartoznak, amit kékalgák vagy kékmoszatok néven ismerünk. Akvarisztikában a trutyialga a legismertebb képviselőjük. Az akvarisztikai cikkek leginkább azzal foglalkoznak, hogyan lehet kiirtani.
Mindenesetre rengeteg féle kékalga van, vannak egysejtű és fonalas alakok, halálosan mérgezőek és hasznos táplálékok is. A Spirulina is ide tartozik. El tudom képzelni, hogy ez a cucc eleség lehet fiatal állatoknak. Más haszna nem nagyon lehet egy akváriumban, mivel nem lebontó baktérium, és a szerepe az anyagkörforgásban megegyezik a magasabb rendű növényekével.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PSB GO

HozzászólásSzerző: Geris » 2011.04.15. 07:25

Szia Moszat! Köszi a választ, régebben találtam róla még valami ködös leírást, a jótékony hatásairól, de más most azt sem találom. Lehet rászánom magam és kipróbálom.
Geris
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:57

Re: PSB GO

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.15. 13:01

Én még egy ködös leírást se találtam róla, de mindenhol a táplálékok közt említik, és annyit tesznek hozzá, hogy probiotikus. Magyarul ehető bacik.
Amióta láttam hogy néz ki, "psb goo"-nak olvasom félre a nevét.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég