Lágy víz szállítása

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Lágy víz szállítása

HozzászólásSzerző: kapos » 2011.03.25. 01:09

Sziasztok!

Nekem egy kicsit más jellegű kérdésem lenne a lágy vízzel kapcsolatban.
Vannak boltok, ahol lehet vásárolni ozmóvizet. Ha az ember erre adja a fejét, milyen szállító eszközt javasoltok?
Ismerősök 20l műanyag kannát cipelnek, de én bringával közlekedek, nekem felejtős a kanna (nem fér be a zsákomba). Ezért hetente viszek 2,5l üditős palackban ozmóvizet.
Szerintetek oldódhat ki valami, az amúgy jól kimosott, kiáztatott ilyen palackból?
Válaszotok köszönöm!

Üdv, Kapos
Avatar
kapos
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.02.19. 01:36

Re: Lágyított víz

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.25. 09:20

kapos írta:...Szerintetek oldódhat ki valami, az amúgy jól kimosott, kiáztatott ilyen palackból?


Szerintem hivatalosan az élelmiszeriparban használt műanyagokból nem szabad semmilyen káros anyagnak kioldódnia. De gondolom, mint mindenhol, itt is bizonyos határértékek között értelmezendő ez. ;)
Ha nem hónapokig, évekig tárolod benne a vizet, hanem belátható időn belül felhasználód, akkor kétlem, hogy bármi problémát okozna a használata.
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Lágy víz szállítása

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.25. 19:12

Ha a palackból oldódna ki valami, az komoly gond lenne, mivel hónapokig is állhat benne az üdítő mielőtt megiszod. Szerintem nem okozhat problémát a garnéláknak sem, mivel ezeknél be van tervezve, hogy egyesek napi szinten fogyasztják a tartalmukat. Én a boros kannára esküszöm, mivel olyat tudtam lopni apámtól. Létezik belőle pár literes is, eddig egy garnélám se rúgott be.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lágy víz szállítása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.25. 19:19

Ja, vegyé' valami jaú kannásbort, igyad meg, osz hajráááááááá!!!!! :P
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Lágy víz szállítása

HozzászólásSzerző: steelhand » 2011.03.26. 09:33

Exvegyészként csak azt tudom mondani, hogy nem oldódik ki semmi olyan, amit ki lehetne mutatni. Tehát ha igen, akkor az a jelenleg ismert méréstechnológiák kimutatási határa alatt van. Amúgy ezen kis dögök saját élőhelyükön sokkal nagyobb terhelést kapnak/kaphatnak.
A dínók nem haltak ki, csak nem látszanak...
http://www.steelhand.org
steelhand
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.03.04. 21:20

Re: Lágy víz szállítása

HozzászólásSzerző: kapos » 2011.03.26. 09:51

Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtató válaszokat és az adminoknak a téma indítását.
Akkor maradok az üditők fogyasztásánál, természetesen a garnélák ozmóvíz szállítása miatt... :-)
Sziasztok, Kapos
Avatar
kapos
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.02.19. 01:36


Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég