pillanatragasztó vs garnélák

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

pillanatragasztó vs garnélák

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.02.19. 17:40

Az egyik aksiban mattent szeretnék és a hozzá gondolt aqua-el fejnél technikai baj van. A lényeg, hogy ragasztani kell a rotor mágnesét a rotorhoz. Mivel a garnik elég érzékenyek a pillanatragasztóban meg elég meredek dolgok vannak a kérdés az hogy ez okozhat-e bajt? Igazából hangyabokányi mennyiség, nem is nagyon érintkezik, de hát az ördög nem aluszik.
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: pillanatragasztó vs garnélák

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2011.02.21. 09:38

Szia Roy!

Akvárium szilikonnal próbáltad már, elképzelhető, hogy megfogja a mágnest és a rotort is...
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: pillanatragasztó vs garnélák

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.02.21. 23:10

ugrosaska írta:Szia Roy!

Akvárium szilikonnal próbáltad már, elképzelhető, hogy megfogja a mágnest és a rotort is...


Óriási hiba, tudom nem vagyok igazi akvarista, de jelenleg nincs itthon Fbs :(
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: pillanatragasztó vs garnélák

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.02.22. 08:53

Azt hiszem egyedül a FBS szilikon ajánlott akváriumokhoz, mivel nincs benne adalék anyag.
A legtöbb szilikon alapú ragasztó bár tökéletesen megfelelne a célnak, mégsem ajánlott, mert
tartalmaz penészedést gátló adalékokat is, amelyek nagyon hosszú idő után válnak semlegessé.
A gerinctelenekre nézve ez igen mérgező. Ha nem is pusztulnak bele napokon belül, akkor és érzik,
hogy valami nem stimmel a vízzel és megpróbálnak megszökni és stresszben élnek.
A pillanat ragasztó átkötés után nem enged ki magából már mérgező anyagokat, mert nagyon erősen térhálósodik.
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: pillanatragasztó vs garnélák

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.02.22. 16:55

Killer81 írta:Azt hiszem egyedül a FBS szilikon ajánlott akváriumokhoz, mivel nincs benne adalék anyag.
A legtöbb szilikon alapú ragasztó bár tökéletesen megfelelne a célnak, mégsem ajánlott, mert
tartalmaz penészedést gátló adalékokat is, amelyek nagyon hosszú idő után válnak semlegessé.
A gerinctelenekre nézve ez igen mérgező. Ha nem is pusztulnak bele napokon belül, akkor és érzik,
hogy valami nem stimmel a vízzel és megpróbálnak megszökni és stresszben élnek.
A pillanat ragasztó átkötés után nem enged ki magából már mérgező anyagokat, mert nagyon erősen térhálósodik.


Hát akkor megpróbálom. Mármint pillanatragasztóval. Van egy darab red cherry ganélám (egy mohacsomóval érkezett) szegény állandó felderítő szerepkörben van, legalább most kap egy új feladatot.
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: pillanatragasztó vs garnélák

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.02.22. 17:08

Valahol olvastam, hogy ezek a pillanatragasztók cianoakrilátot tartalmaznak, ami nem hiszem, hogy jót tenne a garnéláknak.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: pillanatragasztó vs garnélák

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.02.22. 17:58

külföldi akvakertész fórumokon olvasgattam hogy mohát szoktak "super glue" nevű cuccal felerősíteni kövekre, fákra. nem tom milyen pillanatragasztó, de állatbarátként említik. talán egy utánajárást megér.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: pillanatragasztó vs garnélák

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.02.22. 22:13

brutalmonk írta:külföldi akvakertész fórumokon olvasgattam hogy mohát szoktak "super glue" nevű cuccal felerősíteni kövekre, fákra. nem tom milyen pillanatragasztó, de állatbarátként említik. talán egy utánajárást megér.


Köszi de szerintem nem ér annyit az egész. Legfeljebb nem használom garnélás aksiban ezt a fejet.
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: pillanatragasztó vs garnélák

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.02.23. 00:28

http://www.aquariumadvice.com/forums/f1 ... 97899.html

ha van kedved olvasgatni angolul, ebben a topikban körülírják a témát.
szerintük, a legtöbb pillanatragasztó vízben nem oldódó anyaggá válik és nagyon biztonságos. még tengeri akváriumban is.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44


Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég