Lúgos lágy víz

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Lúgos lágy víz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.19. 10:57

Sziasztok!
Kacérkodom a Sulawesi garnélák tartásával, de azoknak a leírások szerint "lúgos, lágy" víz kell.
PH 7,2-8, kH 5-7, és a gH -t azt nem tudom, pedig fontos lehet.
Hőmérséklet 24-28 fok, de még a 30 -at is elviselik, amit könnyebben lehet tartani, hiszen fűteni sokkal egyszerűbb mint hűteni.
István, írnál erről részletesebben, pontos vízparaméterek, és hogy hogyan állítod elő ezt a vizet?
Ozmó + szódabikarbóna?,
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Lúgos lágy víz

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.20. 06:38

Szia,

Pontos vízértékekkel nem tudok még szolgálni, mert nagyon rég óta nem mérek, de azt hiszem rövidesen muszáj leszek. De általánosságban valóban elmondható, hogy főként a sulwesi garnéláknak lágy és lúgos vízre van szüksége. Ez Magyarország legnagyobb részén elég könnyen elérhető: Nagyrészt RO víz, aminek a keménysége ideális esetben 0, a kémhatása pedig pedig kb PH 7.0.

A 0 keménység miatt nagyon könnyen lehet a PH értéket ide oda tologatni. Mivel nálunk a csapvíz általában lúgos (PH 8) és középkemény-kemény, így ha adunk egy kis csapvizet az RO vízhez, meg is van a kívánt eredmény. Én kb 20%-80% arányban használom a csapvizet és az RO vizet. A csapvíz hozzáadásának megvan az az előnye is, hogy ad egy kis puffert az akvárium vizének, és emiatt nem fog olyan könnyen ingadozni a PH érték, mintha sima RO vizet használnék.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lúgos lágy víz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.20. 08:57

Hát nálunk a csapvíz olyan 7,5 pH-s. Én a CRS akváriumba keverek olyan 20%-ot, akkor lesz a víz olyan 6,5 ph-s és 4-5 körüli gH. kH meg 1 ....
Szóval nekem valami mást kell kitalálni. Esetleg RO víz + szódabikarbóna?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/


Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég