Esővíz helyett havat?

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Esővíz helyett havat?

HozzászólásSzerző: mardelboy » 2010.12.22. 10:50

Sziasztok, tapasztalatom ugyan nincsen de tegnap este lágyvíz híján egyik barátom tanácsára olvasztottam havat.
Az összkeménysége 1 míg a karbonát keménysége 0 volt! Ezzel lágyítottam le a vizemet, természetesen szűz havat használtam.
Ebből annyit akartam kihozni hogy a fagyos időszakban is lehet pótolni a lágyvizet :D

Pénteken népesítem be tigrisekkel az akit, viszont a volt tulaj 14 német keménységi fokon tartotta őket. ti mit javasoltok?
mardelboy
Yellow fire
 
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2010.08.19. 23:39

Re: Esővíz használata

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.12.22. 16:53

mardelboy írta:....
Pénteken népesítem be tigrisekkel az akit, viszont a volt tulaj 14 német keménységi fokon tartotta őket. ti mit javasoltok?


Szerintem próbáld meg beállítani azokat a vízparamétereket amiben eddig voltak, majd fokozatosan csökkentsd az értékeket az optimális szintre.
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Esővíz helyett havat?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.24. 13:12

mardelboy írta:Sziasztok, tapasztalatom ugyan nincsen de tegnap este lágyvíz híján egyik barátom tanácsára olvasztottam havat.
Az összkeménysége 1 míg a karbonát keménysége 0 volt! Ezzel lágyítottam le a vizemet, természetesen szűz havat használtam.


Az olvasztott hóval azért óvatosan kell bánni, még jobban kell figyelni, mint az esővíz esetében, a legjobb ha teljesen friss és természetesen szűz hóról van szó. Ha pedig valami nagyobb város, (vagy inkább gyár) van a közelben, akkor nem érdemes használni.

Szóval a hóval azért óvatosan!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Esővíz helyett havat?

HozzászólásSzerző: mardelboy » 2011.01.26. 21:38

Ma ismételten begyűjtöttem 20 liter vizet hála a friss hónak, még holnap legalább ennyi a célom!
Sem városi nem vagyok, sem gyár nincs a közelben, de persze átszűröm a már felolvasztott vizet teljesen!
Ajánlom mindenkinek aki szintén tiszta környéken él!
mardelboy
Yellow fire
 
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2010.08.19. 23:39


Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég