Sárgás víz

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Sárgás víz

HozzászólásSzerző: csabi1987 » 2010.12.15. 21:01

Helló Mindenki!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy 54l akváriumom, amiben vegyesen vannak halak, garnélák, élőnövények.
A "probléma" pedig az lenne hogy egy kicsit sárgás a víz. Hetente cserélek 10l vizet.
Nem tudom mennyire normális ez, esetleg heti 15l vizet kellene cserélnem? Vagy van valami trükk erre hogy hogyan tartsuk szép tisztán a vizet?
Olvastam hogy az a normális hogy ha kicsit sárgás a víz. Ez mennyire igaz?
csabi1987
Red cherry
 
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.08.18. 18:12

Re: Sárgás víz

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.15. 21:06

Nincs az akváriumban véletlenül egy vasfa, vagy mangrove? Azok elég sokáig sárgítják a vizet.

Különben nekem mindig sokkal jobban tetszett az az akvárium, amiben barnás-sárgás a víz, sokkal természetesebb.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sárgás víz

HozzászólásSzerző: csabi1987 » 2010.12.15. 21:14

szentgyo írta:Nincs az akváriumban véletlenül egy vasfa, vagy mangrove? Azok elég sokáig sárgítják a vizet.

Különben nekem mindig sokkal jobban tetszett az az akvárium, amiben barnás-sárgás a víz, sokkal természetesebb.


De van! Kettő is! :)
De hát 2 hónap alatt illene már kiázni, nem?
csabi1987
Red cherry
 
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.08.18. 18:12

Re: Sárgás víz

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.15. 21:22

Nem feltétlenül, van hogy egy év sem elég, hogy teljesen kiázzon.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sárgás víz

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.12.16. 18:01

csabi1987 írta:Helló Mindenki!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy 54l akváriumom, amiben vegyesen vannak halak, garnélák, élőnövények.
A "probléma" pedig az lenne hogy egy kicsit sárgás a víz. Hetente cserélek 10l vizet.
Nem tudom mennyire normális ez, esetleg heti 15l vizet kellene cserélnem? Vagy van valami trükk erre hogy hogyan tartsuk szép tisztán a vizet?
Olvastam hogy az a normális hogy ha kicsit sárgás a víz. Ez mennyire igaz?


Ahogy Pisti is mondta, egy érett, beállt víznek sárgás színe van. A vasfáktól ez egy kicsit elindulhat akár zavaró irányba és elég sokáig el is tarthat. Vagy türelmesen vársz és a vízcserékkel folyamatosan jobb lesz, vagy ha külső szűrőt használsz, lehet bele tenni kémiai szűrőanyagokat, melyek a színeződést kiveszik a vízből.

A mohakötözéssel kapcsolatos beszélgetéseteket áttettem a "megfelelő" topicba! :ugeek:
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.


Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég