Digitális mérők

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Digitális mérők

HozzászólásSzerző: FLINT » 2010.12.07. 22:18

Sziasztok!

Egy házhozszállító cég kínálatában láttam digitális vezetőképesség mérőt kb. 11e forintért tehát vérprofik hajrá, rá lehet repülni :mrgreen:

Én viszont a digitális PH mérőn gondolkozom, mert elegem van a csepegtetésből... ill. papíráztatásból...

Üdv.:

FLINT
FLINT
Red cherry
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.10.26. 22:01
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Digitális mérők

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.14. 19:20

Ősszel kilátogattam a Hortus Hungaricus rendezvényre, ahol találkoztam a Hanna cég képviselőivel, elég komoly termékskálával rendelkeznek a mindenféle mérőműszerek területén.

Azt mondták, hogy a vezetőképesség mérőket bátran ajánlják mindenkinek, mert nagyon szuperül működnek, persze gondoskodni kell a rendszeres kalibrálásukról. Ezzel szemben a PH mérő műszert csak indokolt esetben érdemes venni, ugyanis igaz, hogy vannak olcsóbb készülékek (15-20e ft), azonban ezek a készülékek kb fél évig használhatók, mivel a bennük lévő PH szonda ennyit tud. A legtöbb terméküket úgy gyártják, hogy cserélhető benne a PH szonda, de ez félévente kb 12-15e huf kiadást jelent, ezt azért érdemes szem előtt tartani. Jelenleg technológiai akadályai vannak annak, hogy tovább maradjon használható a PH szonda.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Digitális mérők

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.12.14. 21:39

Nálunk a laborban egy akkora pH mérő van, mint kb egy tv :D és kb. 30 éves . De mér is századra pontosan. Otthonra viszont nem kéne ilyen fene nagy dög.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Digitális mérők

HozzászólásSzerző: FLINT » 2010.12.27. 15:49

Sziasztok!

A Jézuska meghozta a PH mérőt. Bekalibráltam, és 3féleképp ellenőriztem hogy jó-e. (2 féle papír ill. neptun)
Eddig csak pozitív tapasztalatom van róla (gyors pontos mi kell még :) )majd meglássuk, fél év múlva... :roll: beszámolok róla.

Üdv.:

FLINT
FLINT
Red cherry
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.10.26. 22:01
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Digitális mérők

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.04. 19:34

Na , én meg vettem egy digitális TDS mérőt.
GYors, pontos, csak nem tudom, mit jelent. A lágyvizeim olyan 70-150 között vannak ( a 70-es szándékosan lett ennyire lelágyítva), a csapvizesek 250-300 körüli értéket mutatnak.
Át kell számolni mS-re, vagy mi?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/


Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég