Bomlástermékek hatása

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Bomlástermékek hatása

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.11.01. 14:52

Sziasztok!

Gyanakszom hogy túletettem az állatkáim. Mit tegyek?

- Az vízbe került táplálék mennyi idő alatt kerül olyan állapotba, hogy az már nem okoz a vízben vegyi anyag növekedést?
- Milyen vegyi hatásokkal jár a túletetés?
- Milyen szinteket emel meg a vízben a bomlástermék?
- Hogyan védekezzünk ellene?
- Talajporszívózás helyet lehet-e még valamilyen módszert használni a maradékok eltávolítására?

Feri
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: Bomlástermékek hatása

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.01. 15:34

Szerintem elsősorban a fehérjetartalmú tápok bomlása jelent problémát. Ilyenkor ammónia, nitrit és nitrát képződik. A foszfát szint is emelkedhet. A növényi tápanyagok bomlása korántsem okoz akkora gondot (persze abban is van fehérje, csak jóval kevesebb, mint az állati eredetűben) lebomlásukkor főleg CO2 képződik.
Kicsit gyakoribb vízcserét javasolnék. Amúgy a garnélák jórészt dögevők, úgyhogy szerintem a már enyhén bomló kaja elfogyasztásától sem riadnak vissza.
Esetleg meg lehet próbálni Nitrivecet vagy Aquastartot adni a vízhez. Nem tudom, káros-e ez a garnélákra, szerintem nem. Mindenesetre, ha valakinek más a tapasztalata az szóljon!
Másik megoldás: lehet kapni nitrit szelektív műgyantát a halasboltokban 1000 Ft körül van asszem (Clearwater a neve) esetleg azzal átszűrni a vizet, vagy simán kis tasakba belógatni az aksiba. Én még nem próbáltam ezt a terméket.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Bomlástermékek hatása

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.11.01. 16:27

Mindenféleképpen javasolt a sűrűbb vízcsere, megfelelő külsőszűrő használata, és kevsebb kaját kell adni nekik. A talajporszívózást - amennyiben az könnyen megoldható - én mindenféleképpen javaslom. Csak jót teszel vele.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Bomlástermékek hatása

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.11.01. 16:48

Talajporszívózás? Hát a garnélás akváriumokban elég veszélyes dolog. Ugyanis a kis garnélák gyakran a talajon a mulmban táplálkoznak. Ha te azt felporszívózod óhatatlanul is beszippantod az apró jószágokat. Amúgy a talajban lévő mulmréteg kiváló táptalaj a nitrifikáló baktériumoknak és ezáltal a kis garnéláknak is. Ha mindenképp porszívózni akarod az el nem fogyasztott tápot ajánlom a levegőztető gumicsövet. Rágumizod egy hurkapálca végére a gumicső végét és így óvatossan ki bírod szippantani a maradék kaját.
A jó minőségű tápokat még másnap is egyszerű kivenni egy kis hálóval ugyanis ezek nem bomlanak szét.
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Bomlástermékek hatása

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.11.01. 16:49

Értem köszönöm a válaszokat!
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: Bomlástermékek hatása

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.11.01. 17:29

warrior71 írta:Talajporszívózás? Hát a garnélás akváriumokban elég veszélyes dolog. Ugyanis a kis garnélák gyakran a talajon a mulmban táplálkoznak. Ha te azt felporszívózod óhatatlanul is beszippantod az apró jószágokat. Amúgy a talajban lévő mulmréteg kiváló táptalaj a nitrifikáló baktériumoknak és ezáltal a kis garnéláknak is. Ha mindenképp porszívózni akarod az el nem fogyasztott tápot ajánlom a levegőztető gumicsövet. Rágumizod egy hurkapálca végére a gumicső végét és így óvatossan ki bírod szippantani a maradék kaját.
A jó minőségű tápokat még másnap is egyszerű kivenni egy kis hálóval ugyanis ezek nem bomlanak szét.


Én is így gondoltam a porszívózást, gumicsöves megoldással. Jómagam is így csinálom.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely


Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég