Alacsony PH érték

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Alacsony PH érték

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.10.14. 20:21

Beindítottam az akadama talajos akváriumomat. Netto 28lvíz, 6l talaj
5 NK-s víz van bent (RO vízzel kevert csapvíz). Tettem be 2/3tebang levelet.

A PH érték 5,6

Sok dolog miatt sem tökéletes ez a savasság CRS-eknek, de van valakinek konkrét tapasztalata?

Hogy oldjam meg? Szódabikarbona? Vegyek ki a talajból?
Tebangból nagy részét már kivettem.
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Keménység, PH érték változása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.14. 21:12

Öntsél hozzá csapvizet.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Keménység, PH érték változása

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.10.14. 22:12

Frettner írta:Öntsél hozzá csapvizet.


OK, de az elviszi a keménységet is....
Egy hasonló akváriumból tölthetek át 7,5 HP-ú , azonos keménységű vizet.
Nem is lenne, gond, ha ezt egyszer kéne megtennem.
Úgy gondolom a talaj savanyítja a vizet..mondjuk azért is tettem be...csak nem ennyire szerettem volna.
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: PH

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.14. 22:35

TRK írta:Beindítottam az akadama talajos akváriumomat. Netto 28lvíz, 6l talaj
5 NK-s víz van bent (RO vízzel kevert csapvíz). Tettem be 2/3tebang levelet.

A PH érték 5,6

Sok dolog miatt sem tökéletes ez a savasság CRS-eknek, de van valakinek konkrét tapasztalata?

Hogy oldjam meg? Szódabikarbona? Vegyek ki a talajból?
Tebangból nagy részét már kivettem.

5 NK-s víz az mi?
A gH vagy a kH 5 nK?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Keménység, PH érték változása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.14. 22:48

Amúgy az akadama az elején elég sok ásványi anyagot felvesz, én az elején mindig tiszta csapvízzel járatom 1 hétig, hogy telítődjön. Utána már RO vizzel megy.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: PH

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.10.15. 08:27

A gh és a kh is 5-ös.

Előtte állt csapvízben egy pár napot, aztán ment a talajszűrővel is fokozatosan lágyított vizekkel.
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: PH

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.15. 09:27

TRK írta:Beindítottam az akadama talajos akváriumomat. Netto 28lvíz, 6l talaj
5 NK-s víz van bent (RO vízzel kevert csapvíz). Tettem be 2/3tebang levelet.

A PH érték 5,6

Sok dolog miatt sem tökéletes ez a savasság CRS-eknek, de van valakinek konkrét tapasztalata?

Hogy oldjam meg? Szódabikarbona? Vegyek ki a talajból?
Tebangból nagy részét már kivettem.


Ha nem olyan régen indítottad az akváriumot (értem ez alatt, hogy max 2-3 hét), akkor nincs ezzel semmi gond. Simán előfordulhatnak ilyen PH drop-ok, semmi baj nincs vele. Maradjon minden, ahogy eddig, csak cserélj rendszeresen vizet, kb 2-3 naponta olyan 30% körül, és majd kb a 4. hét elteltével mérd meg a vizet, akkor már stabilnak kell lennie, valószínűleg a PH érték is normalizálódni fog.

Különben többek közt épp ez az, amiért rendszeresen hangsúlyozom, hogy a garnélákat NEM szabad 3-4 hétnél korábban beletenni a vízbe.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alacsony PH érték

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.15. 10:09

Amit Szentgyo mond, ott az igazság. Szerintem most hagyd a fenébe, ne méregesd, csak járasd 2 hétig, heti 2-3 x 50% vízcserével...
VAn ilyen, na. Nekem azonnal beállt minden akvárium, Warrior Géza barátom már 2 hete kínlódik az ujraidítottal, mert nem elég savas....
Az RO vízben elvileg 0 a gH, és a kH is, a pHja meg olyan 5-6 körüli lehet. A csapvized meg szikes jellegű lehet, gyakorlatilag azonos a gH és a kH. Le kellene mérned az összes adatot.
Ki kellene kísérletezned, persze nem az akváriumban, hogy hogyan tudsz kikeverni megfelelő paraméterekkel rendelkező vizet.
Az RO vízhez tegyél annyi sima csapvizet, hogy a kH-ja NE menjen 2 fölé. Utána valamilyen ásványi sóval, -én Sera mineral salz-ot használok,- tornászd fel a gH-t 5-6 környékére. Aztán várj. A beoldódó sók majd megköti a savakat, így a pH fokozatosan emelkedni fog. 6,2 pH-nál már jó vagy. 6,8- 7 legyen a maximum. Ha feljebb megy, csersavporral tudod savanyítani.

Ennyi.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Alacsony PH érték

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.10.15. 18:45

5-6 hete szereztem be az akadama talajt. Rögtön beletettem egy vödörbe és teletettem csapvízzel. Minden nap leöntögettem róla 3-4 napig. Kb 5 hete betettem az akváriumba, talajszűrőre alapos mosás után. 3 hétig volt így, rendszeres vízcserékkel. Akkor pár liter vizet benthagyva átöntöttem 10 l vizet a CRS-ek akkori helyéről, majd kb fél napig csepegtetéssel szoktatgatva betettem a crseket. Ez ugye 2 hete történt. Keménységet azonosra állítottam be az előző vizükkel. PH-t sajnos nemnagyon tudok mérni, nem tartom rá tul pontosnak a neptunos, csepegtetőset. Egy halas ismerősömhöz szoktam elvinni,, de ugye mégsem vihetem oda minden nap, teszteltetni.
Szentgyo hozzászólásából kiindulva arra gondoltam, hogy az előző akváriumukkal cserélek 1/3-ad vizet még a pár nap mulva esedékes vízcseréjük előtt. Aztán reménykedek,, hogy tényleg beáll a PH. sak aggódom a sok változtatgatás miatt is..
Annyira nem jönnek az ennivalóra, mint az előző helyükön, ezen kívül más rendellenességet nem tapasztaltam.
Az egyik lány hétfőn lesz 4 hete petés, a kicsik miatt aggódom legjobban.
Voltak valakinek ilyen savas vízben garnélái?
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Alacsony PH érték

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.15. 18:56

Szerintem a Neptun teszt teljesen jó. Párszáz forint, de az alapokat tudja.
Amúgy meg ha 2 hete benne vannak, és nem volt elhullás, akkor ne nagyon maceráld a vizet, csak nagyon finoman.
Ha a nőstény már abban az akváriumban petésedett be, nem lesz probléma.
Nekem is volt már, hogy 6 alatti ph-t mértem, (5,8 volt), és múltkor Warrior barátomnál majdnem 8 volt a Tigrisek vize....
Ha nem egyik napról a másikra változik, hanem hosszabb idő alatt, akkor a garnik jól akklimatizálódnak. Szentgyo is kipróbálta, az egri kemény csapvízre rászoktatott pár CRS-t, igaz-e?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég